به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ بهمن ۱۸, دوشنبه

بازداشت یکی از مجریان سابق صدای آمریکا پس از بازگشت به ایران

کیانوش سنجری، از زندانیان سیاسی سابق، وبلاگ‌نویس، فعال حقوق بشر و همکار پیشین «صدای آمریکا» پس از بازگشت به ایران بازداشت شده‌ است.به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیانوش سنجری دو ماه پس از بازگشت به ایران بازداشت شده‌ است. 


او مهر ماه سال ۹۵ به ایران بازگشته بود و خبرها حاکی از آن است که مأموران امنیتی در آذر ماه او را بازداشت کرده‌اند. خانواده سنجری تا‌کنون درباره وضعیت فرزند خود سکوت کرده‌ است و به همین دلیل خبر بازداشت این روزنامه‌نگار و همکار سابق صدای آمریکا، شنبه ۱۶ بهمن منتشر شد. اطلاعی از محل نگهداری او در دست نیست. کیانوش سنجری، وبلاگ‌نویس، روزنامه‌نگار، فعال حقوق بشر است که نخستین بار در ۱۷ سالگی و در جریان سالگرد اعتراض‌های دانشجویی ۱۸ تیر، و سپس در مهرماه ۱۳۸۵ و در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی و طرفداران آیت‌الله محمدحسین کاظمینی بروجردی بازداشت شد. او پس از پناهندگی به آمریکا، به عنوان یکی از همکاران صدای آمریکا و نیز سخنگوی «کمیته گزارشگران حقوق بشر» مشغول کار بود. دلایل بازگشت کیانوش سنجری به ایران مشخص نیست. برخی از خبرگزاری‌های محافظه‌کار در ایران آبان‌ ماه سال جاری از بازگشت «بی‌سروصدای» او پس از «اخراج از صدای آمریکا» خبر داده بودند.پیشتر نیز در برخی محافل رسانه‌ای پارسی زبان در نیویورک شایعاتی مبنی بر قول مساعد از یکی از گروه‌های فعال ایرانی‌آمریکایی از سوی دولت روحانی به آقای سنجری در خصوص حفظ امنیت وی برای سفر به ایران مطرح شده بود!

با سپاس از رادیو زمانه و وبسایت خبری ایران پرس نیوز
"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"