به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ دی ۳۰, پنجشنبه

ساختمان پلاسکو در تهران فرو ریخت - یازده سپتامبر تهران

در پی آتش‌سوزی گسترده در مجتمع تجاری #پلاسکو در خیابان جمهوری تهران در روز پنج‌شنبه، ۳۰ دی‌ماه، این بنای 53 ساله ساعاتی پیش فروریخت.این ساختمان صبح پنجشنبه، ۳۰ دی (۱۹ ژانویه)، دچار آتش‌سوزی شده بود و منابع خبری ایران تصاویری از تلاش آتش‌نشانان برای خاموش کردن آتش را منتشر کرده بودند. براساس گزارش‌های قبلی، آتش‌سوزی حدود ساعت ٧:٣٠ به وقت محلی آغاز شد و طبقات نهم به بالای این ساختمان را فرا گرفت و اگرچه ساعاتی بعد، سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد که آتش فرونشانده شده است. کوتاه مدتی پس از آن، برخی خبرگزاری‌های داخلی گزارش کردند که آتش دوباره شعله‌ور شده و ساختمان فرو ریخته است. به گزارش آتش نشانان و شاهدان عینی، هنگام فروریختن ساختمان، تعدادی نسبتا زیادی از ماموران شجاع و دلیر آتش‌نشانی در داخل ساختمان بودند و آنها زیر آوار مانده اند.این ساختمان توسط حبیب‌الله القانیان ساخته شد که سازنده و مالک ساختمان مرتفع دیگری به نام ساختمان آلومینیوم نیز بود. سال گذشته، ساختمان آلومینیوم هم دستخوش آتش‌سوزی شد اما ماموران آتش‌نشانی توانستند آتش را خاموش کنند. القانیان، که از تاجران و صاحبان صنایع عمده ایران محسوب می‌شد، ریاست انجمن یهودیان ایران را هم برعهده داشت. او چند روز پس از انقلاب شوم57 دستگیر و چند ماه بعد به دستور صادق خلخالی جنایتکار و آدمکش، قاضی شرع بیدادگاه انقلاب، اعدام شد. حبیب‌الله القانیان اولین کارخانه تولید لوازم پلاستیکی را با نام پلاسکو و اولین کارخانه تولید پروفیل آلومینیوم را در ایران تاسیس کرده بود. اموال حبیب‌الله القانیان، از جمله ساختمان پلاسکو پس از انقلاب مصادره شد و در اختیار بنیاد مستعضفان قرار گرفت و در سال‌های اخیر محل فعالیت تعداد قابل توجهی واحدهای تجاری به خصوص توزیع کنندگان پوشاک بود.

به گزارش بی بی سی پارسی "آمار اولیه کشته‌های این فاجعه دردناک ۲۰ نفر بوده است."

20نفر از آتش نشان های باشرف و فداکار و شجاع ایرانی در این حادثه جانباختند.برخی از منابع خبر از این می دهند بطور کل 30 نفر زیر آوار بوده اند و احتمال داده اند متاسفانه تعداد کشته های این حادثه طی ساعات آینده بیشتر شود.

تلویزیون پارسی بی بی سی،تلویزیون پارسی صدای آمریکا و اتاق خبر تلویزیون من و تو و رادیو فردا و تلویزیون ایران فردا از جمله رسانه های پارسی زبان ماهواره ای بودند که در مورد این خبر دردناک اطلاع رسانی کردند.ملی ستلایت نیوز جانباختن دردناک و مظلومانه آتش نشان های فداکار و شجاع و دلیر ایرانی را به مردم ستم دیده ایران و خانواده های این قهرمانان ملی تسلیت می گوید.کشور ما 38 سال است که در آتش دارد می سوزد....ملی ستلایت نیوز را به دوستان خود پیشنهاد کنید:

تارنما:


از طریق قسمت نظرات در انتهای این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری موجود نیست: