به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ دی ۱۲, یکشنبه

زندانی سیاسی آزاد باید گردد

زندانی سیاسی آزاد باید گرددآرش صادقی، زندانی سیاسی ترند اول جهانی در توییتر شد.کاربران توییتر در سراسر جهان خواستار حفاظت از جان آرش صادقی شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها حال او "بسیار وخیم" و "با خطر خون‌ریزی و سوراخ شدن معده" مواجه است.


در مجموع ۲۴ ساعت گذشته تا عصر جمعه به وقت لندن، هشتگ انگلیسی "آرش را نجات دهید" (#saveArash) بیش از ۶۸۰ هزار بار توییت شده است. در اوج توییت‌ها، یعنی ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ ظهر لندن، این هشتگ بیش از ۹۰ هزار بار استفاده شده بود. آرش صادقی از روز سوم آبان ماه، به مدت ۶۸ روز در اعتصاب غذا بوده است. شماری از شخصیت‌های مشهور از آقای صادقی حمایت کرده‌اند. از جمله گری لینه‌کر، مهاجم پیشین تیم ملی انگلستان، در مورد آرش صادقی توییت کرده و کار او را "فراتر از شجاعت" توصیف کرده است. هواداران حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی در توییتر امروز در اعتراض به ترند شدن ماجرای اعتصاب غذای آرش صادقی گفته بودند که ربات‌های کامپیوتری باعث شدند تا هشتگ "آرش را نجات دهید" ترند اول توییتر شود. در واکنش به اراجیف گویی مزدوران حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی، اکثریت حامیان آرش صادقی هم روی دست خود نوشتند که "من ربات نیستم". 

طاهره ابراهیمی ایرایی، مادر همسر آقای صادقی به بی‌بی‌سی پارسی گفته است که چهار روز است از وضعیت او خبر ندارد. خانم ابراهیمی می‌گوید "او به اندازه‌ای ضعیف شده که ممکن است توان تماس گرفتن نداشته باشد." آرش صادقی به همراه همسرش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، هر دو زندان هستند. 

آرش صادقی یکی از هشت زندانی سیاسی است که از آبان‌ ماه امسال بیش از ۶۰ روز در اعتصاب غذا بوده‌. بر اساس گزارش‌ها علاوه بر آرش صادقی، هنوز علی شریعتی، سعید شیرزاد، حسن رستگاری مجد، محمدرضا نکونام، مهدی کوخیان و نزار زکا در اعتصاب غذا هستند. توییت گری لینه‌کر، مهاجم سابق تیم ملی بریتانیا درباره آرش صادقی: 'فراتر از شجاعت' 

به چه جرمی؟ 

آقای صادقی در بیدادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت جمهوری اسلامی، توهین رهبر دیکتاتور حکومت، تشکیل گروه‌های غیر قانونی و تبلیغ علیه نظام به ۱۵ سال حبس محکوم شد و با لازم الاجرا شدن حکم ۴ سال حبس تعلیقی جمعا ۱۹ سال حکم زندان دارد. او که در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین محبوس است، در اعتراض به نقض قانون در پرونده‌ خود و اجرای حکم ۶ سال حبس همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی، اعتصاب غذا کرد. گلرخ ابراهیمی برای نوشتن داستانی منتشرنشده درباره سنگسار با حکمی غیابی به ۶ سال زندان محکوم شده است. آرش صادقی پیشتر گفته بود که همسرش به "دلیل جراحی و وخامت حال جسمی" قادر به حضور در دادگاه نبوده است و حکمش به صورت غیابی صادر شده است. او سال ۱۳۸۸ بازداشت شد. در زمانی که موقتا از زندان آزاد بود، ماموران برای بازداشت او به خانه‌اش رفتند که به گفته فعالان حقوق بشر، همین "یورش ماموران امنیتی" موجب سکته مادر آقای صادقی و در نهایت مرگش شد.


زندانی سیاسی آزاد باید گردد#saveArash "توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"