به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ مهر ۲۷, سه‌شنبه

شرکت ماهواره ای یوتلست پخش ماهواره ای تلویزیون نوروز را متوقف کرد

در پی درخواست دولت ترکیه و نیز حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی، شرکت فرانسوی یوتلست تصمیم به توقف پخش شبکه تلویزیونی نوروز گرفت.شرکت فرانسوی یوتلست، در چهارچوب پیمانی سیاسی با دولت ترکیه و جمهوری اسلامی، طی اقدامی غیرقانونی پخش شبکه تلویزیونی نوروز را متوقف کرد.

یک عضو هیئت مدیره این شرکت بی آنکه نام خود را فاش کند اعلام کرد؛ ترکیه و جمهوری اسلامی، خواهان ممانعت پخش شبکه های تلویزیونی و رسانه‌ ای کُرد زبان شده است. چند روز پیش نیز شرکت یوتلست، پخش تلوزیون "مد نوچه" در بروکسل پایتخت بلژیک را متوقف کرد، که با اعتراض گسترده روزنامه نگاران و شهروندان داخل و خارج کردستان همراه بود و اعلام شد که در این اقدام، نقض حقوق روزنامه نگاری بیداد می‌کند. 

مدیریت تلویزیون نوروز گفت: طبق اعلام شرکت یوتلست، پخش تلوزیون نوروز از نوزدهم مهر ماه، در ماهواره هاتبرد متوقف شده است. این اقدام همانند توقف تلویزیون"مد نوچه" به صورت شفاهی بیان شده است. بر این اساس پخش تلوزیون نوروز از این پس تنها از طریق ماهواره نایلست ادامه پیدا می کند.

شبکه نوروز که ۹ سال پیش تاسیس شده و به چندین زبان از جمله گویش‌های مختلف زبان کردی و نیز پارسی، برنامه‌های سیاسی، فرهنگی و هنری پخش می‌کند.فاروق نزهت‌زاده، مدیر کانال ماهواره‌ای نوروز، در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید: «در آغاز به شکل شفاهی این تصمیم را به اطلاع ما رساندند اما در روزهای گذشته به شکل کتبی خبر توقف پخش برنامه‌های ما از هاتبرد را ابلاغ کرده‌اند».در ارتباط با توقف پخش تلویزیون نوروز، «یوناتان لوندکویست» رییس بخش سوئد سازمان گزارشگران بدون مرز در گفت‌وگو با رادیو سوئد، از این اقدام شرکت یوتلست انتقاد کرده و گفته است: آنها به رژیمی گوش سپرده‌اند که در تلاش است تا جریان آزاد اطلاعات را متوقف کند.

با سپاس از رادیو فردا و بخش پارسی بی بی سی
ملی ستلایت نیوز را به دوستان خود پیشنهاد کنید:

تارنما:


از طریق قسمت نظرات در انتهای این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری موجود نیست: