به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ شهریور ۱۴, یکشنبه

راه‌اندازی بخش پارسی شبکه تلویزیونی «دیسکاوری»

 به گزاش پوریا زراعتی خبرنگار اتاق خبر تلویزیون من و تو «دیسکاوری»، شبکه تلویزیونی آمریکایی وارد بازار ایران شده است.شعبه خاورمیانه این شرکت در همکاری با یک شرکت رسانه‌ای در دوبی اجرای این پروژه را بر عهده گرفته‌اند. بخش پارسی شبکه «دیسکاوری»، عمده فعالیت‌های خود را بر روی برنامه‌های سرگرمی با رویکرد اجتماعی(لایف استایل) و زنان متمرکز خواهد کرد.دیسکاوری پارسی در ابتدا قصد دارد برنامه‌های محبوب شبکه‌های عرب‌زبان این شبکه از جمله یک برنامه آشپزی را دوبله و پخش کند.سایت خبری «سی۲۱ میدیا» که اغلب اخبار مربوط به تولیدات رسانه‌های مختلف را پوشش می‌دهد، در گزارشی از آغاز فعالیت شبکه تلویزیونی «دیسکاوری» برای پارسی‌زبان‌ها در آینده نزدیک خبر داده است. نام این شبکه احتملا «خانه و سلامت»(Home&Health Farsi) خواهد بود.بخش خاورمیانه‌ی این غول رسانه‌ای با نظارت «آماندا ترنبول»، از مدیران بخش خاورمیانه دیسکاوری، و یک شرکت رسانه‌ای مستقر در دوبی به نام «بی‌اچ‌اس میدیا»، مشترکا اجرای این پروژه را بر عهده دارند. خانم ترنبول در همین زمینه گفته است:"این تصمیم، نشان‌دهنده عزم شبکه دیسکاوری برای سرمایه‌گذاری بیشتر در منطقه و تمرکز بیشتر محلی‌ست."


شبکه‌های مختلف تلویزیونی متعلق به این شرکت، برنامه‌ها متنوعی پخش می‌کنند؛ از صنایع و تجهیزات نظامی در آمریکا تا فن‌آوری‌های نوین، حیات وحش و مسائل تاریخی و ژئوپولتیک در نقاط مختلف دنیا. در حال حاضر، «دیسکاوری» اعلام کرده عمده فعالیت‌های خود را در بخش پارسی، بر روی برنامه‌های سرگرمی با رویکرد اجتماعی (لایف استایل) و زنان متمرکز خواهد کرد. به گزارش «سی۲۱ میدیا»، دیسکاوری پارسی در ابتدا قصد دارد برنامه‌های محبوب شبکه‌های عرب‌زبان این شبکه تلویزیونی از جمله یک برنامه آشپزی و برنامه‌هایی در زمینه سفر(تراولینگ) را دوبله و پخش کند. «بی‌اچ‌اس میدیا» در همین زمینه با دیسکاوری همکاری و پس از تولید برنامه‌ها را با برند این شرکت پخش خواهد کرد. «حمید رحمانی»، مدیر «بی‌اچ‌اس میدیا»، در همین زمینه در گفتگو با وبسایت «دیجیتال تی‌وی» گفته مهندسان و متخصصان این شرکت در همکاری با دیسکاوری، در حال برنامه‌ریزی برای ارائه نوع جدیدی از برنامه‌های سرگرمی در فضای رسانه‌ای پارسی‌زبانان هستند.

پوریا زراعتی خبرنگاراتاق‌خبر من و تو در تلاش است تا جزییات بیشتر را از این شرکت جویا شود اما، هنوز مدیران «بی‌اچ‌اس میدیا» به این درخواست پاسخ نداده‌اند. «دیسکاوری» شرکت تلویزیونی بزرگ آمریکایی‌ست که در ایالات متحده کانال‌های رسمی به‌همراه آی‌پی تی‌وی ارائه می‌دهد. این شبکه تلویزیونی در نقاط مختلف دنیا شعبه دارد و برنامه پخش می‌کند؛ از جمله در "MENA" (منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا) که دارای یازده کانال آبونمان (حق اشتراک و پرداخت برای تماشا) و یک کانال رایگان (Quest Arabia) است. این شرکت هزینه‌های خود را از دو راه پرداخت حق تماشا و تبلیغات تلویزیونی تامین می‌کند.  حصول توافق اتمی و چشم‌انداز روشن حضور بازارهای جهانی در ایران و همچنین بازار دست نخورده اما پرحاشیه و چالش رسانه‌های تلویزیونی در کشور، احتمالا شرکت بزرگی مانند دیسکاوری را ترغیب کرده که به این موضوع نیز فکر کند.


با سپاس از اتاق خبر تلویزیون من و تو"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"