به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ تیر ۴, جمعه

یادها و خاطره ها - بخش یازدهم

عباس کیارستمی آمده بود لس آنجلس

 سالها پیش بود، آنروزها که فستیوالی از فیلم های ایرانی در یوسی ال ای برپا بود دو یار قدیمی، دو همکار هنرمند، پرویز صیاد، عباس کیارستمی، که سالها سابقه کارگردانی دارند با هم دیدار کردند، کلی حرف برای گفتن داشتند، سعی می کردند دور از چشم و گوش اطرافیان درد دل هایشان را بگویند، بعد هم قرار یک دیدار رفیقانه تری را گذاشتند و همدیگر را بغل کردند و وداع گفتند.  


هردو از ایران آمده بودند
 بعد از حدود 25 سال دو چهره محبوب هنر، همدیگر را در دفتر مجله جوانان در لس آنجلس دیدار کردند. پوری بنایی و سیمین غانم که هر دو در ایران زندگی می کنند ولی همدیگر را طی سالها ندیده بودند هر دو آغوش بروی هم گشودند، اشک هایشان سرازیر شد و خاطره های دور را زنده کردند و از تاریخ بازگشت پرسیدند، تا از این ببعد همدیگر را در ایران دیدار کنند.

 پوری بنایی در نقش یک افسر ایرانی


 پوری بنایی ستاره قدیمی سینما، چند سال قبل از انقلاب شوم57، در فیلمی بنام «موشک سری» محصول مشترک ایران و امریکا بازی کرد، که در آن با پیتر گریوز بازیگر سریال بالاتر از خطر همبازی بودکه درواقع نقش یک افسر ایرانی را عهده دار بود. پوری بعدها در چند فیلم خارجی از جمله در فیلمی با میکی رونی و جان آیلند و بعد در فیلم قهرمانان با استوارت ویتمن و بهروز وثوقی و سپس در فیلم گلگو 13، یک فیلم ژاپنی، چند فیلم ترکی و فیلمی با حضور توشیرو میفونه و ویلیام هولدن حضور داشت. پوری برای فراگیری زبان یکسال به نیویورک سفر کرد.

 نوش آفرین اهل ورزش وعلاقمند فوتبال نوش آفرین از نادرهنرمندانی است که اهل ورزش است، مرتب به باشگاههای ورزشی می رود، حداقل در روز یک تا 2 ساعت راهپیمایی میکند. نوش آفرین درضمن علاقمند فوتبال است، همه مسابقات فوتبال ایران و اروپا را دنبال می کند اگر خبر از سفر فوتبالیست ها داشته باشد، برای تشویق شان میرود. تصویری از نوش آفرین و مهدی مهدوی کیا فوتبالیست باسابقه است که بازی اش مورد علاقه نوش آفرین است.


یاران دراصفهان


 دقیقا 25 سال پیش بود که دوستان هنرمند، چهره های ارزشمند سینما، تئاتر و رادیو تلویزیون در سفری به اصفهان گردهم آمدند. مهماندارشان زنده یاد ارحام صدر و نصرت الله وحدت بودند، بعد از سالها از آثار تاریخی، بازار و چلوکبابی ها دیدن کردند دیداری که دیگر تکرار نشد، چون چند تن از آنها رفتند. از چپ به راست: زنده یاد احمد قدکچیان، ناصر ملک مطیعی، وحدت، زنده یاد ارحام صدر، شاهرخ نادری، زنده یاد حسین گل نراقی خواننده مرا ببوس، زنده یاد علی تابش و ناصر مسعودی و یک اصفهانی عاشق هنر.


سوغات پرویز یاحقی برای حمیرا


 این تصویر در تاریخ 8 اگوست 1983 در تهران گرفته شده است و پرویز یاحقی از چهره های جاودانه موزیک ایران را نشان میدهد که متفکرانه به دوربین نگاه می کند و به گفته دوستان موزیک اش هنوز انگشتری ازدواج خود با حمیرا را در دست دارد. دوستان موزیک یاحقی می گویند او در آستانه سفر به امریکا بود تا با یکدانه موزیک کلاسیک، حمیرا روی صحنه برود. می گویند برای حمیرا یک مجموعه از 20 آهنگ و ترانه سوغات می آورد، ولی متأسفانه بخاطر مرگ عزیزی از فرودگاه در آخرین لحظه سوار شدن به هواپیما به خانه بازگشت. بعد در شرایط غم انگیزی در تنهایی مطلق خود به سفر ابدیت رفت و همه آن آثار زیبا را هم به خاطرها سپرد.


چرا گلی یحیوی با واکر راه می رود؟


 گلی یحیوی یکی از محبوب ترین مجریان تلویزیونی قبل از انقلاب شوم57، در کوچ به خارج، در تلویزیون جام جم به مدیریت منوچهر بی بیان، سالها همچنان به اجرای برنامه مشغول بود، ناگهان بدنبال حوادثی از جمله آتش سوزی در خانه اش، خسارت سنگینی که ببار آمد، بکلی از فعالیت های تلویزیونی دست کشید ودر طی 18 سال گذشته در هیچ جا ظاهر نشد. شنیدیم اخیرا گلی در حادثه ای دچار شکستگی در ناحیه پا شده و ناچار با واکر رفت و آمد می کند و هیچ اشتیاقی هم به حضور در تلویزیون و محافل هنری را ندارد. در عکس که به حدود 29 سال پیش تعلق دارد از چپ براست: رافی خاچاطوریان، منوچهر بی بیان، گلی یحیوی و کورش بی بیان دیده می شوند.

با سپاس از وبسایت مجله جوانان

ملی ستلایت نیوز را به دوستان خود پیشنهاد کنید:

تارنما:


از طریق قسمت نظرات در انتهای این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید