به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۵, چهارشنبه

انتقاد هنرمندان از صدا و سیمای جمهوری اسلامی
اسدالله یکتا: شبکه «من و تو» از من یاد می‌کند، صداوسیما نه!

اسدالله یکتا: من اکنون نیاز به کار دارم تا هم روحم زنده شود و هم از پس مخارج زندگی برآیم. پس از مردنم دیگر ای کاش‌ها و بزرگداشت ها چه فایده ای برایم خواهد داشت؟ درباره رفتار عجیب صدا و سیما هم اگر بخواهم بگویم، درد بسیار است. جالب است که شبکه «من‌و تو» به یاد اسدا... یکتا هست اما شبکه‌های داخلی خودمان طوری من را کنار زده اند که انگار جفایی در حق ملت کرده ام! منی که هیچ وقت تمایل به رفتن از این مملکت نداشتم چرا باید فراموش شده رسانه خودم باشم؟ مگر امکانش نبود مانند موجی که ابتدای انقلاب به آمریکا رفتند یا کسانی که اکنون به ترکیه می روند، به خارج از کشور بروم؟ اما من هنرمند این خاک هستم و حاضرم در خیابان های کشورم دستفروشی کنم اما کشورم را ترک نکنم. من همیشه بین عشق و آرامش، عشق را انتخاب کرده ام.


بهزاد فراهانی: از صداوسیما انتقاد کنی می‌گویند جاسوس و اجنبی هستی


بهزاد فراهانی، بازیگر معتقد است که «صداوسیما نقد پذیر نیست» و اگر کسی انتقاد کند، او را متهم به «جاسوس و اجنبی» بودن می‌کنند. بهزاد فراهانی به خبرنگار ایسنا گفته است که در سال‌های اخیر، شبکه‌های داخلی را نمی‌بیند و علت آن را سیاستی که در حال حاضر تلویزیون به کار می‌برد» می‌داند. وی معتقد است، تلویزیون در این سال‌ها «افت بیننده نداشته»، بلکه «حذف بیننده» داشته است و اگر کسی به تماشای تلویزیون می‌نشیند به این خاطر است که چیز دیگری برای دیدن ندارد. این بازیگر تئاتر و سینما می‌گوید:‌ «آقای مدیر (محمد سرافراز) از زمانی که آمدند، ما به کرات خواهش کردیم که فرصتی بدهند تا از طرف خانه تئاتر با ایشان صحبت کنیم، ولی نپذیرفتند. معنی این کار این است که ایشان تئاتر را اصلاً قبول ندارند و در فرهنگشان تئاتر جایی ندارد.» وی معتقد است که صداوسیما «نگاه رسانه ملی نیست» و می‌گوید «تلویزیونی که در طول سال یک تئاتر هم پخش نکند، از نظر من رسانه ملی نیست. تئاتر یعنی زندگی، فرهنگ و روا‌نشناسی و تلویزیونی که به آن نپردازد طبیعتاً نگاه ملی ندارد؛ خیلی ساده است به همین دلایل هم ما چنین رسانه‌ی ملی را نمی‌بینیم.» فراهانی در بخشی از سخنانش با اشاره به سریال «حماسه آراد» که بخشی از آن را تصویربرداری کرده بود، ولی به دلایلی تولید آن نیمه‌تمام باقی ماند، اظهار کرد: «سریال مرا توقیف کرده‌اند و کسی هم به من پاسخ نمی‌دهد، ایرادی که به این 250 دقیقه وارد است، چیست؟» این بازیگر با انتقاد از عملکرد صداوسیما می‌گوید: «اصلاً نقدپذیر نیستند، چون اصلاً نقدها را گوش نمی‌کنند و تا کسی می‌خواهد حرف بزند، می‌گویند یا اجنبی و جاسوس هستی و یا به جایی وابسته‌ای.»


پروانه معصومی: تلویزیون بیننده ندارد، چرا کار کنم

پروانه معصومی با بیان اینکه مردم علاقه‌ای به تماشای تلویزیون ندارند، گفت: مدتی است پیشنهاد کار در تلویزیون را نمی‌پذیرم و با خودم می‌گویم وقتی تلویزیون بیننده ندارد، برای چه من خودم را بکُشم؟ این بازیگر پیشکسوت که آخرین همکاری‌اش با تلویزیون به سریال «راز پنهان» برمی‌گردد، در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ لزوم بالا بردن روحیه نقدپذیری در سازمان صداوسیما و تلاش برای حل مشکلاتی که از سوی کارشناسان درباره رسانه ملی مطرح می‌شود، بیان کرد: این موضوع مساله بنیادی است؛ چراکه عدم انتقادپذیری فقط در سازمان صداوسیما حاکم نیست؛ انگار کسی دوست ندارد مورد انتقاد قرار بگیرد و همه فقط می‌خواهند تعریف و تمجید شوند؛ بنابراین طبیعی است که سازمان صداوسیما هم دوست ندارد مورد انتقاد واقع شود؛ البته من شنونده‌ی رادیو هستم و به نظرم در صدا (رادیو) وضعیت اینطور نیست. او در همین زمینه عنوان کرد: من خودم شخصا به غیر از گفت‌وگوها، مابقی برنامه‌های تلویزیون را نگاه نمی‌کنم؛ به ویژه اگر شبکه‌ای سریال پخش کند کانال را عوض می‌کنم. اخیرا هم که یک سریال با قصه‌ و کارگردان خوب به من پیشنهاد شد اما قبول نکردم؛ به دلیل اینکه فکر می‌کنم مردم ما دیگر علاقه ندارند که تلویزیون نگاه کنند؛ چراکه تلویزیون برنامه‌های خوبی ندارد و مردم بیشتر به ماهواره‌ها هجوم برده‌اند.


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"