به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۴ آذر ۱۶, دوشنبه

یادها و خاطره ها - بخش نهم

45 سال دوستی همکاران قدیمی همکاری و دوستی نادر صدیقی، فریدون فرح اندوز و سهراب اخوان، از بیش از حدود 45 سال پیش از سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران شروع میشود. آنروزها فرح اندوز و صدیقی بعنوان دو مجری و برنامه ساز و سهراب اخوان بعنوان یک کارگردان و مدیر فیلمبرداری در این سازمان فعال بودند و جالب اینکه بعد از خروج از ایران، سرانجام همدیگر را در لس آنجلس و واشنگتن دی سی پیدا کردند درحالیکه هرکدام در تخصص خود هنوزسرآمد هستند، وقتی هم بدیدار هم میروند کلی خاطره و حرف برای گفتن دارند. این دیدار درخانه نادر صدیقی در لس آنجلس رخ داد ضمن اینکه نادر اینروزها در واشنگتن دی سی وفرح اندوز در واشنگتن و نیویورک و لس آنجلس و سهراب ساکن همیشگی شهر فرشته هاست.

احمد آزاد از سالهای 80 می خواند و می نویسد احمد آزاد در سالهای 80 و بعد حتی در 90، ضمن خوانندگی، یک ژورنالیست بود. ابتدا به یاری نشریه ایران نیوز به مدیریت ایرج رستمی همه چیز می نوشت، ادیت می کرد، مصاحبه می کرد، نقد می نوشت، بعدها با مجله جوانان همکاری آغاز کرد. «احمد» با صدای دلنشین خود، بسیاری از آوازهای خاطره انگیز را هم میخواند، یاد ایرج را زنده کرده بود، وقتی ایرج به لس آنجلس آمد سراغ احمد آزاد را گرفت و درکنارش ایستاد. احمد آنروزها به کلاس های مختلف آواز میرفت، از جمله به یک آکادمی که ویتنی هیوستن هم میرفت و جالب اینکه احمد به آو آوازهای ایرانی آموخت، او را با گوشه ها و ردیف های ایرانی آشنا کرد. احمد آزاد هنوز می خواند خوب و دلنشین و آگاهانه می خواند، هنوز آماده یاری به هر هنرمند قدیمی و یا امروزی رسیده از راه است.

اگر کسی بتواند این جمع را دوباره دور هم جمع کند جایزه می گیرد! فکر می کنید هیچ شانسی وجود دارد، که این چهره های محبوب را دوباره بعد از 29 سال دور هم جمع کرد؟! البته بدلایلی نه... چون دیگر هیچگاه نمی توانیم سرهنگ شب پره را که سالهاست از میان ما رفته به این جمع بیاوریم و یا سعید سرکشیک را که دور هنر را خط کشیده است. در این تصویر: ازچپ به راست: سرهنگ محمد شب پره پدر شهرام و شهبال، اندی، معین، منوچهر چشم آذر، لیلا فروهر، شهبال شب پره، شهرام شب پره، فریبا فروهر و سعید سرکشیک دیده میشوند. عمر این عکس 29 سال است، ولی خوب به چهره ها نگاه کنید، خدا را شکر خیلی هایشان نه تنها سرحال و پر انرژی مانده اند بلکه بهتر هم شده اند.


این خانم را کنار شهرام شناسایی کنیدعلی پورتاش هنرمند ایرانی درکنار شهرام شب پره


تصویر از: مرتضی فرزانه 

با سپاس از وبسایت مجله جوانان

 مجموعه"یادها و خاطره ها از مجله جواناندوشنبه هر هفته در "ملی ستلایت نیوز" منتشر خواهد شد.
ملی ستلایت نیوز را به دوستان خود پیشنهاد کنید:

تارنما:


از طریق قسمت نظرات در انتهای این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری موجود نیست: