به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۴ آبان ۲۷, چهارشنبه

یادها و خاطره ها - بخش هشتم

بزرگان بخاطر پروانه ای در مشت گرد هم آمدند چهره نامدار هنر گرد هم آمده اند ، تا یک نمایش بحث انگیز را بروی صحنه ببرند. نمایش «پروانه ای در مشت» نویسنده و کارگردان ایرج جنتی عطایی، با آهنگ اسفندیار منفردزاده ، و بازی های درخشان بهروز وثوقی و علی پورتاش. این نمایش در چند شهر آمریکا بروی صحنه رفت از سوژه پرقدرت بامفهوم خاص برخوردار بود، نمایشی نبود که حاضران را از خنده روده بر کند، اما اثری بود که همه را به تفکر وامی داشت که چه برما گذشته و چه خواهد گذشت.


چرا قدکچیان برای دایی جان ناپلئون خط و نشان می کشد؟ در یک جلسه بزرگداشت «غلامحسین نقشینه»، دایی جان ناپلئون معروف، بسیاری از چهره های قدیمی سینما، تاتر، رادیو و تلویزیون حضور داشتند. دوستان قدیمی برگردن نقشینه یک حلقه گل انداخته اند و وحدت، زنده یاد فردین، زنده یاد قدکچیان، زنده یاد تقی روحانی حضور دارند. اما نکته قابل توجه اینکه قدکچیان در حالیکه تقدیرنامه نقشینه را در دست دارد انگار خطاب به او حرفهایی می زند که یکی از دوستان به شوخی گفت: قدکچیان می گوید اگر دست از این دایی جان ناپلئون بازی نکشی، دیگر خبری از بزرگداشت نیست!


آن موقع که سیاوش برای خواهر و برادر صولتی آهنگ می ساخت یک دوره بود، در دهه 90، سیاوش قمیشی زیباترین آهنگها را برای شهره و شهرام صولتی ساخت و الحق در محبوبیت آنها نقش مهمی ایفا کرد، ولی نفهمیدیم چه شد، که ناگهان میان شان جدایی افتاد و هرکدام همکاران تازه ای پیدا کردند، ولی از حق نگذریم چه شهره و چه شهرام همیشه حق شناس بوده اند و روی صحنه های کنسرت و کاباره، از خالق آثاری که به دل مردم نشسته با عشق و احترام سخن گفته اند.


این تصویر را حتی خود هنرمندان حاضر در آن نیز در آرشیو خود ندارند!


 این یک تصویر استثنایی و تکرارنشدنی است، که در اولین سالهای 1980 درکاباره ای که هوشنگ منظوری در منطقه وست وود راه انداخته بود گرفته شده است. آنروزها هنرمندان هنوز رفاقت دیرین را حفظ کرده بودند و هوای همدیگر را داشتند. ازچپ به راست: عبدی یمینی ، شاهرخ، فرانک میرقهاری، هوشنگ منظوری، شهره صولتی، شهرام شب پره،جلال همتی، ابی، سیاوش قمیشی و شهرام صولتی دیده میشوند که بیشترشان در آن کاباره برنامه اجرا می کردند.

تصویر از: مرتضی فرزانه

با سپاس از وبسایت مجله جوانان

ملی ستلایت نیوز را به دوستان خود پیشنهاد کنید:

تارنما:


از طریق قسمت نظرات در انتهای این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری موجود نیست: