به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۳ بهمن ۱, چهارشنبه

داعش شبکه تلویزیونی "خلافت لایو" راه‌اندازی می‌کند!

"دولت اسلامی" امپراتوری رسانه‌ای خود را گسترش می‌‌دهد. تبلیغات این اسلام‌گرایان مدت‌هاست در شبکه اینترنت در جریان است و حال خبر از راه‌اندازی ۱۰ کانال تلویزیونی را داده‌اند. به زودی شبکه "خلافت لایو" شروع به کار می‌کند. بر اساس گزارش یک سایت اینترنتی نزدیک به اسلام‌گرایان، به زودی شبکه زنده تلویزیونی "خلافت لایو" (Caliphate Live)، متعلق به "دولت اسلامی" شروع به کار می‌کند. به گزارش اشپیگل‌آنلاین، این اسلام‌گرایان افراطی در حال راه‌اندازی امپراتوری رسانه‌ای خود هستند که متشکل از ۱۰ کانال تلویزیونی و ۳ فرستنده‌ی رادیویی است. در سایتی که این خبر را منتشر کرده بیرق "دولت اسلامی" به چشم می‌خورد. "دولت اسلامی" مدت‌هاست افرادی را به کار گماشته که خود را خبرنگار می‌نامند. ولی این افراد اجازه گزارشگری مستقل را ندارد و فقط باید در راستای اهداف این جریان تروریستی گزارش دهند. در کشورهایی که به آزادی رسانه پایبند هستند، این نوع فعالیت را نه خبرنگاری و ژورنالیسم، بلکه آن را "روابط عمومی" (Public Relations) می‌نامند. به احتمال زیاد بسیاری از هواداران "دولت اسلامی" این تفاوت را نمی‌شناسند. بنا به این گزارش در کشورهایی همانند سوریه و عراق ده‌ها سال است که از رسانه‌‌های مستقل و آزاد خبری نیست و وظیفه شبکه‌های تلویزیونی دولتی فقط به پخش پیام‌های حاکمان در قدرت محدود می‌شود."دولت اسلامی" چندی پیش مقررات "خبرنگاری آزاد" را برای خبرنگارانی منتشر کرد که مایل به گزارشگری در مناطق زیر کنترل این خلافت هستند. بر اساس این مقررات، خبرنگاران باید نسبت به ابوبکر بغدادی، رهبر "دولت اسلامی" اعلام وفاداری کنند. در شبکه تلویزیونی "خلافت لایو" هنوز خبری از گزارشگری زنده با حضور خبرنگاران و یا پخش خبرهای روز به چشم نمی‌خورد. ولی احتمال دارد به زودی ویدئوهایی در شبکه جهانی پخش شود. کسانی که به این شبکه رجوع می‌کنند می‌بینند که قرار است برنامه‌های متعددی عرضه شود، ولی این‌برنامه‌ها هنوز به تبلیغات "دولت اسلامی" محدود مانده است که تاکنون به طرق دیگر در شبکه اینترنت منتشر می‌شدند.

 تبلیغات "دولت اسلامی" برای مخاطبان بین‌المللی


 در یک ویدئو مشاهده می‌شود که این اسلام‌گرایان در شهر سوری رقّه افرادی را سر می‌‌برند که ادعا می‌شود جنایتکار هستند. در فیلم دیگری افرادی را معرفی می‌کنند که ادعا می‌شود جاسوس روسیه هستند و در برابر دوربین با آن‌ها مصاحبه می‌شود. این برنامه‌ها از محصولات شبکه "الحیات"، شاخه‌ی رسانه‌ای و تبلیغاتی "دولت اسلامی" است که به زبان انگلیسی برای مخاطبان بین‌المللی برنامه تولید می‌کند.

با سپاس از دویچه وله پارسی


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"