به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۳ آبان ۲۰, سه‌شنبه

ترکیه دومین صادر کننده سریال در جهان است

نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه اعلام کرد: ترکیه پس از آمریکا دومین صادر کننده سریال در جهان است.زیبکچی هفته گذشته با حضور در اجلاس مشترک نمایندگان صنعت سینما و بخش اقتصادی ترکیه در استانبول، ضمن مباهات به فیلمهای ترک، تاکید کرد: سریالهای ترکیه در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته اند. او گفت: در آمریکا یک کارمند کنترل پاسپورت از وی پرسیده است که در قسمت فلان از فلان سریال چه اتفاقی رخ داد؟ او با تاکید بر اینکه تولید سریالهای مبتنی بر حقایق جامعه ترکیه بسیار اهمیت دارد افزود: ضروری است تا در این سریالها روح، بازار و معرفی ترکیه به صورت صحیحی صورت بگیرد. صنعت سینما و سریال ترکیه قصد دارد تا میزان صادرات خود تا سال ۲۰۲۳ به سطح ۲ میلیارد دلار در سال برساند.


حرف وزیر اقتصاد ترکیه در حالی می باشد که ایرانیان نیز علاقه بسیاری به داستان های سریال های ترکی دارند و هر شب از طریق تلویزیون های ماهواره ای نظیر شبکه های تلویزیونی" GEM وRiver و فارسی1"داستان های سریال های مختلف ترکی را دنبال می کنند.

با سپاس از وبسایت بخش پارسی TRT


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"