به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۳ آبان ۱, پنجشنبه

تجمع مردم تهران و اصفهان در اعتراض به اسیدپاشی

به گزارش رسانه های خبری پارسی زبان و بین المللی و شاهدان عینی مردم شهرهای تهران و اصفهان در اعتراض به پاشیدن اسید به روی زنان دست به تجمع گسترده زدند.شاهدان عینی از تجمع بیش از سه هزار نفر از مردم اصفهان در مقابل دادگستری این شهر خبر دادند. این تجمع در واکنش به چند مورد "اسیدپاشی" به روی زنان در این شهر انجام می شود.دور جدید اسیدپاشی ها در اصفهان از ابتدای مهرماه توسط موتورسواران ناشناس در این شهر شروع شده است. از چندی پیش در شبکه های اجتماعی، مطالبی با محتوای تهدید اسیدپاشی به زنان بد حجاب در اصفهان منتشر می شود. این اقدامات (اسیدپاشی ها) همزمان با انتقاد گسترده امامان جمعه از رواج بد حجابی در جامعه ، طرح قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس و فعال شدن گروه هایی مانند اوباش انصار حزب الله به منظور مقابله با زنان که به گفته آنها بدحجابند صورت گرفته اند.

 بیشتر معترضان را بانوان و مادرانی تشکیل می داند که نسبت به احساس فقدان امنیت دختران خود در اصفهان از مقامات قضایی شکایت داشتند. تجمع‌کنندگان شعارهایی در اعتراض به تندروی علیه زنان، مقامات استانی وحتی مجلس سردادند. شعارهایی چون «دادستان بی‌عرضه، الان شده سه هفته»، و «مرگ بر تفکر داعشی» و«ای کم‌تر از داعشی، اسید به ما می‌پاشی» و«امنیت، آزادی، حق مسلم ماست» و «نیروی انتظامی، چشمان خواهرم کو؟» تعدادی از این شعارها بودند. از سه هفته پیش تاکنون دست کم چهار مورد اسیدپاشی روی زنان و دختران در شهر اصفهان انجام شده است. برخی منابع آگاه تعداد این اسیدپاشی‌ها را تا ۱۵ مورد هم ذکر کرده‌اند. روز چهارشنبه در تهران نیز عده ای از مردم در مقابل مجلس ایران تجمع کردند و نسبت به "بی توجهی و بی اعتنایی" نمایندگان مجلس دست به اعتراض زدند. بنا بر گزارشها نیروهای پلیس تجمع کنندگان در شهرهای اصفهان و تهران را محاصره کرده و از آنها خواسته است که متفرق شوند.همچنین گزارش شده است نیروی انتظامی با استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن تجمع کنندگان تلاش کرده است. گفته می شود در تجمع تهران محمد نوری زاد، نسرین ستوده و پیمان عارف، که همگی از فعالان حقوق بشری در ایران هستند، نیز در میان تجمع کنندگان بودند. حوادث اسیدپاشی به روی دختران در شهرهای ایران بازتاب گسترده ای در سایتهای اجتماعی داشته و در تویتر به آدرس "#اسیدپاشی" خبرهای مربوط به این رویداد رد و بدل می شود.

لازم به یادآوریست تلویزیون کانال یک ،تلویزیون ایران آریایی،تلویزیون پارس،تلویزیون پارسی بی بی سی،رادیو فردا،تلویزیون پارسی صدای آمریکا،رادیو فرانسه،رادیو زمانه،تلویزیون اندیشه،تلویزیون دیدگاه،رادیو صدای مردم از جمله رسانه هایی بودند که با پخش فیلم ها و تصاویر مربوطه به اخبار تجمعات مردم تهران و اصفهان در اعتراض به اسیدپاشی پرداختند.

خبرها-تصاویر-فیلم های تجمع مردم در تهران و اصفهان در اعتراض به اسیدپاشی در بالاترین

فیلم ها و تصاویر تجمع مردم تهران و اصفهان در صفحه فیسبوک آزادی های یواشکی

حمله نيروي انتظامي به مردم معترض اصفهان و كتك زدن دختران


با سپاس از Persian Gulf نازنین


آدرس های ملی ستلایت نیوز را در اختیار دیگران بگذارید:

تارنما:


از طریق قسمت نظرات در انتهای این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید

هیچ نظری موجود نیست: