به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۳ مهر ۸, سه‌شنبه

يک مقام سپاه: حدود ۵۰ ميليون گیرنده ماهواره در ايران وجود دارد

يک مقام سپاه پاسداران استان خراسان رضوی گفته است که در حدود ۵۰ ميليون دستگاه گیرنده ماهواره در ايران وجود دارد. وی همچنين نسبت به استفاده نادرست از ماهواره در کشور هشدار داده است! به گزارش پايگاه اطلاع رسانی سپاه «رضا»،‌ جانشين حفاظت اطلاعات سپاه رضا، شنبه پنجم مهرماه در جمع نيروهای نظامی و انتظامی و بسيجيان ادارات و نهادهای شهرستان گناباد گفته است: در حدود ۵۰ ميليون گیرنده ماهواره دولتی و غير دولتی در ايران نصب شده است. این مقام سپاه پاسداران به منبع آمار ارائه شده در خصوص گیرنده ها اشاره ای نکرده است. طبق اين گزارش وی همچنین گفته است: حجم عظيمی از مردم استفاده نادرست از اين وسيله می کنند و برای مقابله با اين موضوع جمع آوری قانونی گیرنده ماهواره ها توسط نيروی انتظامی جوابگو نيست و بايد فرهنگ عدم استفاده از اين بلای خانمان سوز در بين مردم نهادينه شود! براساس قوانين جمهوری اسلامی استفاده از ماهواره ممنوع است و همواره در دوره های زمانی مختلف نيروی انتظامی اقدام به جمع آوری آنتن های ماهواره می کند. مجلس جمهوری اسلامی در سال ۱۳۷۳ با تصويب قانون ممنوعيت استفاده از تجهيزات دريافت ماهواره ای، استفاده بدون مجوز از ماهواره را ممنوع کرده است.طبق اين قانون، وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول صدور مجوز در اين زمينه است. به رغم ممنوعيت گیرنده ماهواره در ايران، مقام های رسمی جمهوری اسلامی از استفاده بخش گسترده ای از جامعه از ماهواره سخن می گويند. علی جنتی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی آذرماه سال گذشته گفته بود که ۷۱ درصد از مردم تهران، از ماهواره استفاده می‌کنند. عزت الله ضرغامی، صدا و سيمای دولتی جمهوری اسلامی نيز در خردادماه سال جاری گفته بود که ۳۵ تا ۴۰ درصد مردم ايران از ماهواره استفاده می کنند به گزارش خبرگزاری حکومتی فارس وابسته به سپاه پاسداران، سرهنگ محمد فاضلی، جانشين حفاظت اطلاعات سپاه رضا، در بخشی ديگری از اظهارات خود گفته است:«مهم‌ترين جنگ در شرايط کنونی عليه جمهوری اسلامی، جنگ فرهنگی است که امروز در جامعه اسلامی شاهد بروز منجلاب فرهنگی هستيم و مردم از آسيب های خانوادگی و امنيتی تلفن‌‌های همراه دچار آسيب شده‌اند. » اين مقام سپاه پاسداران همچنين گفته است:‌دشمن فضای اطلاعاتی عظيمی را عليه جمهوری اسلامی رقم زده است. سرهنگ محمد فاضلی تاکید کرده است:« ايران از لحاظ حجم نيروی انسانی آماده دفاع به نسبت جمعيت، دارای رتبه اول جهانی است و حدود ۱۰ درصد از مردم ايران آمادگی مقابله با تجاوز دشمنان را دارند.»


این اولین بار نمی باشد که مقامات حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی نسبت به ماهواره و رسانه های ماهواره ای ابراز ناراحتی و خشم می کنند.مسئولان جمهوری اسلامی به دلیل وجود شبکه های پارسی زبان خبری-سیاسی در ماهواره و مطلع شدن مردم از اخبار واقعی کشور به شدت از ماهواره و رسانه های پارسی زبان ماهواره ای خشمگین هستند.مقامات جمهوری اسلامی بارها رسما اعلام کرده اند ماهواره ها را دشمن خود می دانند.جمهوری اسلامی طی سالیان گذشته علاوه بر جمع آوری ماهواره ها با ارسال پارازیت بر روی فرکانس های رسانه های پارسی زبان ماهواره ای در پخش رسانه های ماهواره ای اختلال ایجاد می کند و بسیاری از دریافت کنندگان ماهواره را با مشکل روبرو کرده است.

با سپاس از رادیو فردا

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"