به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۲, جمعه

معصومه ابتکار: می‌دانیم پارازیت‌ها خطرهای زیادی دارند

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران، از تلاش دولت برای کاهش خطرات امواج الکترومغناطیس از جمله امواج پارازیت‌ها خبر داد. معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران خطرات امواج پارازیت‌ها را «بسیار مهم» خواند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران همچنین گفت: «می‌دانیم که امواج الکترومغناطیسی مخاطرات زیادی دارد و باید تحت استانداردها و ضوابط‌ قرار بگیرد.» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران این موضوع را «بسیار مهم» خواند و بر نقش شوراهای شهر و روستا بر کاهش مخاطرات این امواج تأکید کرد و گفت: «در بعضی شوراها هنوز کمیسیون محیط زیست نداریم اما امیدواریم تا پایان سال تمام شوراهای شهرها و روستاها برای محیط زیست، ساختاری مناسب تشکیل دهند.» معصومه ابتکار مهرماه سال گذشته وعده داد که دکل‌های «غیرمجاز» ارسال پارازیت‌های دریافت امواج ماهواره برچیده شوند. پیش از این، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نیز گفته بود که گروهی متشکل از کارشناسان وزارت ارتباطات، بهداشت، سازمان انرژی اتمی و سایر دستگاه‌های مربوطه در مورد تأثیر پخش پارازیت بر سلامت مردم تحقیق می‌کند.


این خبر در حالی می باشد که روزنامه اطلاعات در تیتری درشت در روزنامه خود می نویسد:"پارازیت بی فایده است".روزنامه اطلاعات در قسمتی از مقاله خود به صراحت می نویسد:"تا اینجای کار معلوم شده است که انتشار امواج پارازیت، محمل قانونی روشنی ندارد و دستوری است. در بررسی میدانی، پاسخ پرسش دوم اینگونه به دست آمده است که امروز بسیاری از خانواده ها که از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنند، راه های فنی گریز از امواج پارازیت را پیدا کرده اند و با اندک هزینه ای از دایره امواج پارازیت عبور می کنند. در شبکه های اینترنتی نیز این کار به آسانی انجام می پذیرد. ایجاد پارازیت نه تنها قادر نیست تا همه امواج را کور کند، بلکه علاوه بر عدم تحقق هدف بازدارندگی از انتشار امواج مضر برای تنظیم رفتارهای اخلاقی خانواده ها، هزینه های آن هم بسیار و البته سود آن اندک است. در کمتر کشوری برای مقابله با امواج شبکه های ضداخلاقی، تنها از ایجاد امواج پارازیت استفاده می کنند و بر ادامه آن هم تاکید دارند. بخصوص که امواج پارازیت در کشور، بسیاری از شبکه های خبری را کور می کند در حالیکه برخی از شبکه های ضداخلاقی همچنان باز می مانندو در دایره پارازیت قرار نمی گیرند!"


با سپاس از رادیو زمانه و تابناک


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"