به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ بهمن ۲۸, دوشنبه

پخش آزمایشی برنامه‌های اولین شبکه تلویزیونی خصوصی توسط سپاه


پخش آزمایشی برنامه های نخستین شبکه "غیر صداوسیمایی" در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی آغاز شد. نام این شبکه "عصر" است و از سوی "سازمان هنری رسانه ای اوج" و با همراهی سپاه پاسداران راه اندازی شده است.به گزارش خبرنگار حکومتی آنا، «راه اندازی شبکه های رادیویی و تلویزیونی خصوصی» در طول سال های اخیر دلمشغولی بسیاری از بخش های نظام بوده است. آستان قدس رضوی، حوزه علمیه قم، شهرداری تهران، دولت، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و قوه قضائیه برخی نهادهای علاقمند به راه اندازی شبکه های خصوصی بودند که در راه عملی کردن این ایده به موفقیت دست پیدا نکردند. تلاش های شهرداری در این مسیر پُر رنگ تر از نهادهای دیگر بود، اما این پیگیری ها در نهایت به مشارکت با سازمان صدا و سیما در تولید چند فیلم و سریال و نیز برنامه های ترکیبی ختم شد. علت هم این است که مطابق قانون اساسی، پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی به صورت انحصاری در اختیار صدا و سیما است و حتی نمونه هایی مانند «شبکه ایرانیان» و برخی شبکه های رادیویی نیز که در سال های اخیر راه اندازی شدند، با مخالفت صدا و سیما به تعطیلی کشیده شدند. اما تداوم پیگیری های صورت گرفته از سوی «شبکه عصر» باعث شد تا صدا و سیما سرانجام با راه اندازی این شبکه به صورت نیمه مستقل موافقت کند. البته در حال حاضر حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در مجموعه تلویزیونی خود که به مدیریت «علی قنواتی» اداره می شود، با تولید آیتم ها و میان برنامه های کوتاه و ارائه آن به تلویزیون برای پخش، فعالیتی تازه را آغاز کرده است. اما فعالیت شبکه عصر شکل دیگری دارد و قرار است این شبکه برنامه های خود را مطابق یک کنداکتور شش ساعته تولید و در قالب شبکه ای مستقل پخش کند.

از بین همه نهادها و سازمان های علاقمند به راه اندازی شبکه های خصوصی، «سازمان هنری ـ رسانه ای اوج» پس از دو سال، موفق به عملی کردن ایده راه اندازی شبکه شده است. از بیست و یکم بهمن ماه امسال پخش داخل مجموعه برنامه های این شبکه آغاز شده و از دو هفته دیگر، برنامه های شبکه عصر به روزی چهار ساعت خواهد رسید. در حال حاضر «حسین افشار» مدیر خانه مستند، مسوولیت فنی راه اندازی این شبکه را به عهده دارد. در آینده پس از رفع نقایص برنامه ها و رفع برخی مشکلات سازمان صدا و سیما، پخش برنامه های شبکه عصر رسما آغاز خواهد شد. در حال حاضر سازمان صدا و سیما برای پخش برنامه های شبکه عصر به صورت مستقل با محدودیت های فنی و کسری پهنای باند مواجه است و به دلیل مشکلات مالی اخیر خود، امکان خرید پهنای باند برای پخش برنامه های شبکه عصر را ندارد و تا زمان رفع این مشکلات، باید سازمان اوج همچنان صبر پیشه کند.

شبکه عصر از کجا آغاز شد؟

شبکه عصر مسیری طولانی و پُر فراز و نشیب را برای رسیدن به این نقطه طی کرده است. این شبکه که در مجموعه «سازمان هنری ـ رسانه ای اوج» تشکیل شده، از نظر تشکیلاتی زیر مجموعه «قرارگاه قُرب» است. این قرارگاه با هدف فعالیت های فرهنگی در سپاه پاسداران تاسیس شده است. یعنی به همان ترتیب که قرارگاه خاتم الانبیا در بخش های عمرانی فعالیت دارد، قرارگاه قُرب نیز در بخش های فرهنگی فعال خواهد بود. سازمان هنری ـ رسانه ای اوج در طول یکسال اخیر با نصب پوسترهای محیطی با عناوین «هنوز ادامه دارد»،« برپایی ایستگاه های بیداری اسلامی در ماه رمضان سال 91»،« برگزاری برنامه سفیر آفتاب»،«برگزاری برنامه شب آفتابی»، «بیلبوردهای صداقت امریکایی»، «بیلبوردهای فرزند بیشتر زندگی شادتر» و... در تهران شناخته شد، اما فعالیت های این مجموعه به همین جا محدود نشده و در طول دو سال اخیر، ساخت فیلم و سریال نیز در اولویت کاری این سازمان قرار گرفته است.این در حالی می باشد که مسئول روابط عمومی کل سپاه، انتشار برخی اخبار مبنی بر اقدام این نهاد در راه اندازی شبکه رادیو-تلویزیونی خصوصی موسوم به شبکه «عصر» را تکذیب کرده است!

آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:

تارنما:


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"