به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ بهمن ۵, شنبه

آغاز فعالیت های تلویزیون پشتوی بی بی سی


تلویزیون پشتوی بی بی سی از روز 20 می ماه میلادی فعالیت خود را آغاز کرد. تلویزیون پشتوی بی‌بی‌سی، روی سایت پشتوی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و در افغانستان نیز از طریق تلویزیون خصوصی شمشاد قابل دریافت است.


در حال حاضر تلویزیون پشتوی بی‌بی‌‎سی، یک برنامه پانزده دقیقه‌ای صرفا خبری است که در آن خبرهای مهم افغانستان، منطقه و جهان پخش می‌شود. بهروز آفاق، مسئول منطقه‌ای آسیا و خاور میانه در سرویس جهانی بی‌بی‌‎سی، گفت: "بی‌بی ‌سی از سال‌های دور تا کنون در افغانستان مخاطب داشته و رویدادهای جهانی را برای مخاطبان خود در این کشور مخابره کرده‌است. حالا در افغانستان بسیاری از مخاطبان بی‌بی‌سی مخصوصا در شهرها به تلویزیون روی آورده اند. از این رو احساس کردیم برنامه های تلویزیونی هرچند کوتاه و صرفا خبری برای مخاطبان پشتو زبان خود در افغانستان داشته باشیم. بی‌بی‌سی جهانی، برنامه‌های مشابهی را در پاکستان، روسیه و شماری از کشورهای آفریقایی دارد که از طریق شبکه‌های داخلی آن کشور ها پخش می‌شود." لطف‌الله لطیف مسئول برنامه‌های افغانستان بی‌بی‌سی می‌گوید: "برای مخاطبان و علاقمندانی که به صورت فزاینده از طریق اینترنت و تلویزیون برنامه‌های خبری را دنبال می‌کنند، بسیار خوشحال هستم. خبرها به زبان پشتو را گسترش می‌دهیم. امیدوار هستیم که از طریق پخش خبرهای جهانی به زبان پشتو شمار مخاطبین خود را افزایش دهیم." برنامه‌های خبری پانزده دقیقه‌ای تلویزیون پشتوی بی‌بی‌سی هر هفته از دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۵ به وقت افغانستان و ۱۲:۳۰ GMT پخش می‌شود و در روزهای شنبه و یکشنبه در همین اوقات دو برنامه جهان اقتصاد و مرور خبرهای هفته پخش می‌شود. فضل کریم فضل، رئیس تلویزیون شمشاد که برنامه‌های تلویزیون پشتوی بی‌بی‌سی از طریق آن پخش می‌شود، گفت: "شبکه جهانی شمشاد به همکاری خود با رسانه‌ای بین‌المللی معتبری مثل بی‌بی‌سی افتخار می‌کند. بی‌بی‌سی پشتو در افغانستان از گذشته هم به داشتن روزنامه‌نگاری دقیق و معتبر در افغانستان شهرت دارد. من باور دارم که این گام تازه برای علاقمندان شمشاد و بی‌بی‌سی در زمینه رساندن معلومات دقیق و به موقع از اهمیت خاص برخوردار است." سرویس جهانی بی‎‌بی‌سی در ماه‌های اخیر برنامه‌های تلویزیونی کوتاه ۱۰ - ۱۵ دقیقه‌ای خبری را برای مخاطبان زبان‌های مختلف راه اندازی کرده‌است. اکنون در کنار تلویزیون پارسی بی‌بی‌سی که برای مخاطبان پارسی‌زبان در افغانستان برنامه پخش می‌کند، تلویزیون پشتوی بی‌بی‌سی برای مخاطبان پشتو زبان در این کشور اطلاع‌رسانی می‌کند. تلویزیون پارسی بی‌بی‌سی پنج سال پیش برای مخاطبان پارسی‌زبان در ایران، افغانستان و تاجیکستان آغاز به کار کرد.

با سپاس از وبسایت بی بی سی پارسی


آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:

تارنما:


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"