به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ آبان ۱۵, چهارشنبه

مجله هفتگی آزادی-شماره 19"مجله هفتگی آزادی":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره19

#سالگرد تاسیس تلویزیون پارستلویزیون پارس اولین تلویزیون 24 ساعته پارسی زبان در خارج از کشور است که 16سال پیش توسط امیر شجره تاسیس شد.امروز شانزدهمین سالگرد تاسیس این رسانه آزادیخواه می باشد.امیر شجره بنیانگذار تلویزیون پارس،قبل از مهاجرت به آمریکا به مدت ده سال در رادیو و تلویزیون ملی ایران به عنوان مهندس فنی و کارشناس علوم ارتباطات مشغول به کار بوده است، اندکی پس از خروج از ایران، در سال 1987 تلویزیون پارس فعالیت های خودش را آغاز کرد.در آن زمان، این رسانه پارسی زبان آزادیخواه حالت محلی داشت و تنها در جنوب کالیفرنیا برنامه های خودش را بصورت چند ساعت در هفته پخش می کرد.پس از یک دوره، امیر شجره تصمیم به پخش ماهواره ای و 24ساعته تلویزیون پارس در آمریکا و کانادا گرفت و پس از مدتی تلویزیون پارس بصورت 24 ساعته پخش ماهواره ای خود را در امریکا و کانادا آغاز کرد.به عبارتی می توان گفت این رسانه پارسی زبان آزادیخواه به نخستین تلویزیون پارسی زبان 24ساعته تبدیل شد که تصویر آن در سراسر آمریکا و کانادا بصورت ماهواره ای پخش گردید.تلویزیون پارس به مناسبت "پانزدهمین سالگرد تاسیسش و آغازشانزدهمین سال فعالیتش" جهت تامین هزینه هایش برنامه ویژه ای را با حضور برنامه سازان خود برای دریافت کمک های مردمی ترتیب داده است ، این برنامه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.در حال حاضر تلویزیون پارس از طریق ترانسپاندر12090 ماهواره گالکسی 19 برای آمریکا و کانادا و از طریق ترانسپاندر 11317  و ترانسپاندر 11566 ماهواره هاتبرد برای ایران و اروپا برنامه هایش را پخش می کند.همچنین این رسانه آزادیخواه سیاسی از طریق اینترنت و چند کیبل در نقاط مختلف جهان برنامه هایش را پخش می کند.

تلویزیون پارس تصمیم دارد بزودی پخش برنامه هایش را بر روی فرکانس 11317 هاتبرد متوقف کند و از آن پس تنها بر روی فرکانس 11566 ماهواره هاتبرد به پخش برنامه هایش ادامه دهد.

مشخصات دریافت:

Satellite: Hotbird13B Freq:11566 SR: 27500 POL: Hor FEC:3/4 Channel Name: ParsTV


#آرشیو برنامه های آخرین لحظه


بسیاری از ایرانیان به دنبال آرشیو برنامه آخرین لحظه با اجرای شهرام همایون که از دوشنبه تا جمعه هر شب از تلویزیون کانال یک در فرکانس 11179 ماهواره هاتبرد پخش می شود هستند.تلویزیون کانال یک به دلیل درخواست مکرر بینندگان خود آرشیو برنامه آخرین لحظه با اجرای شهرام همایون را هر روز بصورت روزانه در YouTube قرار می دهد.برنامه آخرین لحظه که توسط شهرام همایون مدیر تلویزیون کانال یک اجرا می شود جزو یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون های پارسی زبان ماهواره ای می باشد.همچنین از برنامه آخرین لحظه باید به عنوان یکی از جنجالی ترین برنامه های رسانه های پارسی زبان ماهواره ای نام برد.

https://www.youtube.com/user/MaHastimCh1

#رادیو تندر در ماهواره هاتبردرادیو تندر متعلق به شاخه ای از هواداران انجمن پادشاهی ایران که پیشتر برنامه هایش را از طریق ماهواره یوتلست7A پخش می کرد،از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد صدای برنامه هایش را بر روی ایر فرستاد.این رادیو پارسی زبان آزادیخواه هر روز علاوه بر برنامه های روزانه خود،برنامه های فرود فولادوند بنیانگذار انجمن پادشاهی ایران را از آرشیوش برای شنوندگان خود پخش می کند.لازم به یادآوریست فتح الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند، یکی از مخالفان جمهوری اسلامی، که در لندن يک شبکه تلويزيونی را اداره می کرد،از سال 2007میلادی در ترکيه ناپديد شده است.کیانوش منوچهری پسر فتح الله منوچهری در گفتگویی با رادیو فردا در سال 1387 اعلام کرد پدرش توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ربوده ودستگیر شده است.او افزود: دراکتبر ۲۰۰۶ فرود فولادوند به همراه عده ای ديگر عازم مرزهای ايران بودند.آنها مشغول عملياتی بنام تندر بودند که در شبکه "تلويزيون شما-YourTV" در باره اش زياد صحبت شده بود و روشن نبود که به کدام کشور می روند.با گذشت چندین سال از ناپدید شدن فرود فولادوند بنیانگذار انجمن پادشاهی ایران همچنان از سرنوشت وی خبری در دست نیست.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird13B Freq:11566 SR: 27500 POL: Hor FEC:3/4 Radio Name: Radio Tondar

#تلویزیون مرسی در ماهواره هاتبرد و یاه ست1Aتلویزیون مرسی به مدیریت فرزان دلجو لوگو اش را از طریق 2ماهواره هاتبرد و یاه ست1A بر روی ایر فرستاد.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان مدتی پیش به دلیل مشکلات مالی مجبور شده بود به پخش برنامه هایش در هاتبرد خاتمه دهد و برنامه هایش را از طریق ماهواره گالکسی19 تنها برای آمریکا و کانادا پخش کند.فرزان دلجو پس از گذشت چند ماه حال تصمیم گرفته است بار دیگر پخش برنامه های شبکه تلویزیونی اش را برای ایران و اروپا از سر بگیرد.تلویزیون مرسی بزودی پخش برنامه هایش را از طریق 2ماهواره هاتبرد و یاه ست1A برای ایران و اروپا آغاز خواهد کرد.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird13B Freq:11054 SR: 27500 POL: Hor FEC:5/6 Channel Name: Merci TV

Satellite: Yahsat-1A Freq:11958 SR: 27500 POL: Ver FEC: 7/8 Channel Name: Merci TV


#تلویزیون پارسی صدای آمریکا و تلویزیون پارسی بی بی سی با فرکانس جدید در ماهواره یوتلست25B(بدر-عربست)ماهواره یوتلست25B در مدار 25.5 درجه شرقی قرار گرفت و جایگزین ماهواره یوتلست25Cشد.پس از جایگزینی ماهواره یوتلست25B تلویزیون پارسی صدای آمریکا و تلویزیون پارسی بی بی سی که در فرکانس 11585 ماهواره یوتلست25C پخش می شدند،تغیر فرکانس دادند و به ماهواره جدید منتقل شدند و با فرکانس جدید از طریق ماهواره یوتلست25B بر روی ایر رفتند.لازم به یادآوریست به دلیل نزدیکی ماهواره یوتلست25B به ماهواره بدر(عربست) به راحتی دریافت کنندگان ماهواره بدر(عربست) می توانند فرکانس های ماهواره یوتلست25B را نیز دریافت کنند.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Eutelsat25B Freq:11662 SR: 27500 POL: Ver FEC:3/4 Channels Name: VOA-PNN , BBC PERSIA


#تلویزیون TOP Movies با فرکانس جدید در ماهواره  یوتلست25B(بدر-عربست)
تلویزیون Top Movies پس از جایگزینی ماهواره یوتلست25B بجای ماهواره یوتلست25C  به این ماهواره انتقال یافت و با فرکانسی جدید برنامه هایش را بر روی ایر فرستاد.این شبکه تلویزیونی برنامه هایش را به پخش فیلم های سینمایی ترسناک و پر هیجان اختصاص داده است.لازم به ذکر است علاوه بر تلویزیون Top Movies،تلویزیون CBC Sofra که برنامه هایی درباره آشپزی پخش می کند را در فرکانس فوق می توانید دریافت نمایید.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Eutelsat25B Freq:11680 SR: 27500 POL: Hor FEC:3/4 Channel Name: TOP Movies TV , CBC Sofra

#تبلیغ ثانیه ای چند؟!


 صفحه اخبار شبکه های پارسی زبان در فیسبوک به نقل از روزنامه شرق نوشت:همواره بین مردم این سوال وجود داشته است که آگهی در تلویزیون چه هزینه‌ای دارد گاه ارقامی بین مردم شایع می‌شود که باورش سخت است اما روزنامه شرق درباره تعرفه‌های صدا و سیما گزارشی منتشر کرده است.هر برنامه در رادیو و تلویزیون دارای یک «طبقه» است که هزینه تبلیغات نیز با توجه به همین طبقه در هر برنامه مشخص می‌شود. هزینه پیام‌های بازرگانی بر اساس قیمت پایه هر ثانیه در هر طبقه و ضریب ماه‌های سال، مشخص می‌شود. مثلا در شبکه اول سیما، در مهر ۹۲، برنامه ساعت هفت صبح دارای طبقه ۲۰ است و برنامه ترکیبی ساعت ۱۶:۴۵، دارای طبقه ۱۷ است.

صداوسیما مقررات بسیار مفصلی هم درباره نوع نشان‌دادن آگهی‌ها، حک آرم شرکت، رپورتاژ آگهی و مسایل مشابه آن دارد. در انتهای هر سال، اداره کل بازرگانی صداوسیما قیمت پایه هر ثانیه آگهی در هر طبقه را برای سال بعد مشخص می‌کند. این قیمت پایه در هر ماه از سال، به جز فروردین، ‌درصدی نیز افزایش می‌یابد که بیشترین آن مربوط به ماه اسفند با ۶۰‌درصد افزایش قیمت پایه آگهی نسبت به فروردین‌ماه است.

هر ثانیه آگهی در تلویزیون ایران در طبقه یک، دو‌ هزار تومان و در طبقه ۳۵ که بالاترین طبقه آگهی‌هاست، یک‌ میلیون‌ و۸۰‌ هزار‌ تومان قیمت دارد. البته برای برخی از برنامه‌های بسیار پرمخاطب، به آخرین طبقه، ‌درصدی هم اضافه می‌شود. این روزها، گران‌ترین آگهی به برنامه ورزشی «۹۰» تعلق دارد که هر ثانیه آن هشت‌ میلیون‌ و ۱۴۳‌هزار و ۲۰۰ ‌تومان قیمت دارد.انواع آگهی در قراردادهای سازمان صداوسیما شامل «گزارش آگهی» (رپورتاژ)، «حک آرم»، «دعوت به تماشا»، «زیرنویس»، «بین برنامه» و «بعد از برنامه» است. در هر دو نوع قرارداد یک و دو که در اداره کل بازرگانی وجود دارد، هزینه هر ثانیه رپورتاژ در یک برنامه بین ۶۰ تا ۷۰‌ درصد نرخ طبقه آن برنامه است. قیمت هر ثانیه حک آرم شرکت‌ها در یک برنامه ۵۰‌ درصد نرخ طبقه آن است. قیمت دعوت به تماشای برنامه‌ها بسته به قبل، بین یا بعد برنامه متفاوت است و بین ۸۰‌ درصد تا دو برابر نرخ طبقه برنامه‌هاست. نرخ هر ثانیه زیرنویس در یک برنامه به اندازه نرخ طبقه همان برنامه است. قیمت آگهی‌های بین برنامه، بین یک و نیم تا دو برابر نرخ طبقه همان برنامه است.بنابراین، قیمت هر ثانیه آگهی در برنامه «۹۰» با قرارداد نوع یک، ۶‌میلیون‌ و ۲۸۶ ‌هزار و ۴۰۰‌ تومان است. قیمت آگهی بعد از یک برنامه هم بین ۶۰ تا ۸۰‌ درصد نرخ طبقه هر برنامه هزینه دارد.

#TV Persia در ماهواره یاه ست1A


تلویزیون پرشیا به مدیریت خشایار غیاثی از طریق یکی فرکانس های ماهواره یاه ست1A برنامه هایش را بر روی ایر فرستاد و بار دیگر پخش برنامه هایش را برای ایران از سر گرفت.TV Persia مدتی پیش بنا به دلایل نامعلوم به یکباره از ماهواره هاتبرد حذف شد.خشایار غیاثی مدیر تیوی پرشیا این بار برنامه های شبکه تلویزیونی خود را از طریق ماهواره یاه ست1A برای پخش در ایران بر روی ایر فرستاد.


Satellite: Yahsat-1A Freq:11958 SR: 27500 POL: Ver FEC: 7/8 Channel Name: TV Persia


#تلویزیون ICC در ماهواره هاتبرد و یاه ست1A


تلویزیون ICC به مدیریت حمید احمدی از طریق ماهواره هاتبرد و یاه ست1A لوگو اش را بر روی ایر فرستاد.شبکه سینمایی ایرانیان یکی از قدیمی ترین تلویزیون های پارسی زبان ماهواره ای می باشد که مدتی پیش به دلیل مشکلات مالی مجبور به ترک ماهواره هاتبرد شده بود.حمید احمدی اینبار تصمیم گرفته است برنامه های شبکه تلویزیونی خود را از طریق 2ماهواره هاتبرد و یاه ست1A برای ایران و اروپا پخش کند.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird13B Freq:11054 SR: 27500 POL: Hor FEC:5/6 Channel Name: ICC

Satellite: Yahsat-1A Freq:11958 SR: 27500 POL: Ver FEC: 7/8 Channel Name: ICC

#تلویزیون 5 در ماهواره هاتبردتلویزیون ایرانی و تازه تاسیس "5" از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد برنامه هایش را بر روی ایر فرستاد.این شبکه تلویزیونی تازه تاسیس جایگزین تلویزیون پرسپولیس در ماهواره هاتبرد شده است.تلویزیون 5 در زمینه اینترتیمنت فعالیت می کند و برنامه هایش را به پخش"فیلم های سینمایی-سریال های تلویزیونی-مستند-برنامه های تفریحی،سرگرمی"اختصاص داده است.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird13C Freq:11317 SR: 27500 POL: Ver FEC:3/4 Channel Name: 5


#کمپانی جم تلویزیون کتاب راه اندازی می کند


کمپانی جم در صفحه   فیسبوک خود اعلام کرده است:"گره جم در حال تحقیق جهت تاسیس شبکه ای بنام کتاب که موضوع آن کتاب خوانی،معرفی کتاب های روز دنیا،تحلیل کتاب و موضوعات آن،معرفی نویسندگان مطرح جهان و مواردی دیگر می باشد.گروه GEM قصد از تاسیس این شبکه تلویزیونی را ارتقا سطح فرهنگی اعلام کرد است.


#تلویزیون RAI4 در ماهواره هاتبرد


تلویزیون RAI4 متعلق به پکیج ایتالیایی Rai از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد بصورت رایگان بر روی ایر رفت.پکیج ایتالیایی Rai که اکثریت شبکه های تلویزیونی اش بصورت رایگان در ماهواره هاتبرد پخش می شوند ،جزو یکی از پربیننده ترین پکیج های دنیا می باشند.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird13D Freq:11317 SR: 27500 POL: Ver FEC:2/3 Channel Name:  Rai4

#تلویزیون جم اسپورت در ماهواره یاه ست1A


تلویزیون GEM Sport بار دیگر از طریق  ماهواره یاه ست1A  با 2کیفیت SD و HD بر روی ایر رفت.این شبکه تلویزیونی متعلق به کمپانی GEM می باشد و قصد دارد برنامه هایش را به ورزش اختصاص دهد.در حال حاضر این شبکه تلویزیونی به پخش فیلم های سینمایی و برنامه های ورزشی از آرشیو خود است.تلویزیون جم اسپورت قصد دارد بزودی پخش برنامه های ورزشی و تازه خود را آغاز کند.لازم به یادآوریست در گذشته کمپانی GEM مسابقات المپیک2012 را از تلویزیون جم اسپورت در ماهواره یاه ست1A برای بینندگان خود پخش کرد و پس از مسابقات المپیک سال2012 میلادی این شبکه تلویزیونی ورزشی از روی ایر برداشته شد.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Yahsat-1A Freq:11881 SR: 27500 POL: Ver FEC:5/6 Channel Name: GEM Sport

 Satellite: Yahsat-1A Freq:12034 SR: 27500 POL: Ver FEC:2/3 Channel Name: Gem Sport HD


#تلویزیون PMC با فرکانس جدید در ماهواره هاتبرد


تلویزیون PMC که مدتی قبل لوگو خود را از طریق فرکانس 12322 ماهواره هاتبرد بر روی ایر فرستاده بود،به پخش برنامه هایش بر روی فرکانس 11747 ماهواره هاتبرد خاتمه داد و پخش برنامه هایش را با کیفیت صدا و تصویر نسبتا بالا در فرکانس 12322 ماهواره هاتبرد آغاز کرد.بسیاری از کسانی که به دلیل پارازیت های منطقه از دیدن برنامه های تلویزیون PMC روی فرکانس 11747 ماهواره هاتبرد محروم بودند اعلام کرده اند به راحتی فرکانس جدید تلویزیون PMC را می توانند در مناطق مختلف تهران دریافت کنند.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird 13B Freq:12322 SR: 27500 POL: Hor FEC:3/4 Channel Name: PMC

#آغاز پخش برنامه های تلویزیون MBC Bollywood


تلویزیون MBC Bollywood که لوگو خود را از طریق یکی از فرکانس های ماهواره یوتلست7WA(نایلست) بر روی ایر فرستاده بود.پخش برنامه هایش را در این ماهواره آغاز کرد.تلویزیون MBC Bollywood برنامه هایش را به پخش فیلم های سینمایی سینمای بالیوود(هند)اختصاص داده است.احتمال داده می شود کمپانی MBC تلویزیون جدید خود را از طریق ماهواره بدر(عربست)نیز بزودی بر روی ایر بفرستد.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Nilesat Freq:11938 SR: 27500 POL: Ver FEC: 3/4 Channel Name:MBC Bollywood


#پخش مراسم دختر شایسته سال 2013 از تلویزیون من و تو1


تلویزیون من و تو1 اعلام کرده است همانند سال های گذشته امسال نیز قصد دارد مراسم Miss Universe 2013 را بصورت مستقیم برای بینندگان خود پخش کند.شصت و دومین دوره مراسم Miss Universe امسال در کشور روسیه برگزار خواهد شد و منتخبان ۸۶ کشور جهان در کروسوس سیتی هال شهر مسکو جمع خواهند شد تا برای کسب عنوان Miss Universe سال ۲۰۱۳ تلاش کنند. صرفنظر از عامل زیبایی، فاکتورهای دیگری نیز برای انتخاب Miss Universe در نظر گرفته می شوند که باعث سختی و رقابت بیشتر بین شرکت کنندگان خواهد شد. اما برنده نهایی این مراسم نه تنها عنوان Miss Universe سال ۲۰۱۳ را ازآن خود می کند، بلکه مورد توجه بسیاری از کمپانی های تبلیغاتی و فیلمسازی قرار می گیرد و قراردادهای چند صد هزار دلاری منتظر او خواهند بود! از سال ۲۰۱۱ برای نخستین بار یکی از ۱۶ منتخب راه یافته به مرحله نیمه نهایی توسط رای مردم مشخص می شود که هیجان بیشتری به بخش پایانی این مراسم اضافه کرده. کمپانی های بسیار بزرگی اسپانسر اجرای این برنامه پرهزینه هستند که در بین آنها نام 'نیویورک فیلم آکادمی' و 'دایموند نکسوس' به چشم می خورد.مراسم دختر شایسته سال 2013 بصورت زنده در شنبه 18آبان در ساعت 21:30 شب و تکرارش یکشنبه 19 آبان در ساعات 4:30 بامداد،12:00 ظهر،23:00 شب بوقت ایران از تلویزیون من و تو1 پخش خواهد شد.


#دزدی شبکه ورزش صدا و سیما از تلویزیون الجزیره اسپورت 10


سایت گل در این باره نوشت:مخاطبانی که  مسابقه تیم های آرسنال و لیورپول را از طریق شبکه ورزش دنبال می کردند، برای لحظاتی با تصویر جالبی روبرو شدند. تصویری از شبکه الجزیره اسپورت 10 که ظاهرا روی کانال 725 ماهواره شبکه ورزشی ها تنظیم شده و البته کاربرد زیادی برای شبکه(تخصصی) ورزش جمهوری اسلامی دارد! به نوشته بانک ورزش پیش از روی آنتن رفتن این تصویر هم خیلی ها می دانستند فوتبال های پخش شده در تلویزیون جمهوری اسلامی از کدام شبکه ها قرض گرفته می شود!

#فصل جدید سریال عمر گل لاله  در تلویزیون AAA Family


 تلویزیون AAA Family اعلام کرده است بزودی فصل جدید سریال عمر گل لاله را برای بینندگانش پخش خواهد کرد.پخش فصل سوم سریال عمر گل لاله 25آبان ماه در این تلویزیون پارسی زبان به اتمام می رسد و تلویزیون AAA Family قصد دارد پس از مدتی فصل چهارم این سریال ترکی را با دوبله به زبان پارسی بر روی ایر بفرستد.

#تلویزیون Radio Italia در ماهواره هاتبرد


تلویزیون Radio Italia بصورت رایگان از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد بر روی ایر رفت.این شبکه تلویزیونی ایتالیایی زبان در زمینه موسیقی فعالیت می کند و یکی از تلویزیون های موسیقی معروف می باشد.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird 13C Freq:12111 SR: 27500 POL: Ver FEC:3/4 Channel Name: Radio Italia TV

#تلویزیون های MBC در ماهواره یاه ست1A 


کمپانی MBC شبکه های تلویزیونی اش را از طریق یکی از فرکانس های ماهواره یاه ست1A بصورت رایگان بر روی ایر فرستاد. تلویزیون های "MBC1,2,3,4,Action,Max,Drama,Masr,Bollywood,Wanasah,Al Arabiya" از این پس علاوه بر ماهواره بدر(عربست) و نایلست،از ماهواره یاه ست1A نیز قابل دریافت هستند.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Yahsat-1A Freq:11900 SR: 27500 POL: Hor FEC:5/6 Channels Name: MBC1,2,3,4,MAX,Action,Bollywood,Drama,Wanasah,Masr,Al Arabiya


#‫نظامیان در مناطق کُردنشین همچنان ماهواره جمع آوری می کنند


آژانس کُردپا در این باره گزارش داده است: بیش از ٤٠٠ دستگاه تجهیزات ماهواره، توسط مأموران هنگ مرزی شهرستان سلماس، ضبط و مصادره گردید. بنابه گزارش ارسالی به آژانس خبررسانی کُردپا، هنگ مرزی حکومت اسلامی ایران مستقر در شهر سلماس در راستای آنچه "مقابله با تهدیدات نرم دشمن" عنوان شده، شماری از ماهواره ی روستاهای منطقه را ضبط کرد. جانشین هنگ مرزی سلماس، طرح جمع آوری دستگاه های گیرنده ی ماهوار را برای " امنیت و آسایش شهروندان" توصیف نمود که با تلاش "شبانه روزی" تأمین شده است. خبرگزاری فارس از بازداشت "چند نفر" و تشکیل "پرونده ی قضایی" برای آنان خبر داد اما از ارائه ی جزئیات بیشتر خودداری کرد. جمع آوری ماهواره از شهروندان کُرد در روستاهای اطراف سلماس در حالی است که اوایل تیرماه امسال گزارشی از "تأثیر ماهواره بر سبک زندگی جوانان" منتشر شده بود.

# دور جدید پارازیت ها در سراسر ایران 


صفحه "نه به پارازیت" در فیسبوک گزارش داده است: طبق گزارش ها ومشاهدات رسیده ، از چند روز گذشته دور جدید پارازیت ها در مناطقی از شهر تهران و بسیاری از شهرهای ایران شروع شده است .( منظور از دور جدید پارازیت ها اضافه شدن بر فرکانس های پارازیتی و همچنین افزوده شدن بر شدت پارازیت بر روی فرکانس های پارازیتی قبلی می باشد . ) علیرغم انتظار همگان بر باز شدن فضا و اجازه دادن به آزادی گردش اطلاعات تا به این لحظه نه تنها تغییری احساس نشده ، بلکه نسبت به قبل این محدودیت ها افزایش نیز یافته اند . متاسفانه در کشوری زندگی می کنیم که با یک باد و باران معمولی تمام سیستم شهری و برق با اختلال مواجه می شوند ولی تنها سیستمی که هیچ طوفان و سیلی خللی بر فعالیت آن ایجاد نمی کند ، خدمت رسانی به مردم در حوزۀ پارازیت های ماهواره ای است . پارازیت ها بدون ثانیه ای توقف و استراحت تجهیزات ، مشغول به کار هستند . نه مستهلک می شوند و نه خسته . روز به روز بر شدت آنها افزوده می شود و این جان انسانهاست که بی ارزش تر از قبل شده است.


همچنین از هفته گذشته سری جدید پارازیت ها در بعضی از شهرهای کوچک ایران نیز آغاز شده است.شهرهایی که تا به حال دستگاه پارازیت در آنجا نصب نشده بود ولی از هفته گذشته با نصب دستگاه پارازیت دراین شهرها تمام ساکنینش را برای دریافت شبکه های تلویزیونی ماهواره ای با مشکلی عدیده روبرو گردانیده است.

# پخش سری جدید برنامه تونل زمان از تلویزیون من و تو1


پخش سری جدید برنامه تونل با اجرای پانته آ از تلویزیون من و تو1 از هفته گذشته آغاز شده است.'تونل زمان' برنامه ای هفتگی است که سفر و نگاهی دارد به دهه سی تا پنجاه. این برنامه تلاش می کند تا با استفاده از مجلاتی که در آن سالها منتشر شده است خاطرات زیادی را برای بسیاری زنده کند و به کسانی که در آن سالها نبوده اند نشان بدهد که ایرانِ آن سالها چگونه بوده است. زندگی هنرمندان و سیاستمداران آن زمان تا زندگی مردم عادی و شخصیت هایی که به ایران می آمده اند چیزهایی هستند که می توانید در برنامه تونل زمان ببینید.برنامه تونل زمان سه شنبه هر هفته در ساعت 21:00شب و تکرارش چهارشنبه ها در ساعات 00:30بامداد،6:00صبح،10:00صبح،14:30بعد از ظهر بوقت ایران از تلویزیون من و تو1 پخش می شود.

#برنامه یکی بود یکی نبود با اجرای مسعود اسداللهی در تلویزیون ایران فردا


برنامه یکی بود یکی نبود با اجرای مسعود اسداللهی از زمان آغاز فعالیت های تلویزیون ایران فردا از این شبکه تلویزیونی پارسی زبان پخش می شود.مسعود اسداللهی کارگردان، تهیه کننده و بازیگر سینما و تلویزیون است.او پس از ممنوع  کار شدن  در ایران در دهه شصت وی ابتدا به اروپا و سپس به امریکا رفت.مسعود اسداللهی طی سالیان گذشته در رسانه های پارسی زبان مختلفی از جمله"تلویزیون آزادی،تلویزیون تصویر ایران،Live Channel،پرشین رادیو"فعالیت داشته است.او از زمان آغاز فعالیت های تلویزیون ایران فردا به این شبکه تلویزیونی پارسی زبان پیوست و برنامه تلویزیونی اش را با نام "یکی بود یکی نبود" از این رسانه پارسی زبان بر روی ایر فرستاد.مسعود اسدالهی می گوید : در این برنامه من نگاهی دارم به زندگی ، سفر و خاطرات و به هر بهانه ا ی به دیروز ها میروم و از خاطرات گذشته ، هجرت و مسائل اجتماعی آن دوران میگویم و بر می گردم به امروز اینجا و آن طرف که ایران من است. ایرانی که سی سالی است از آن دور ام ، از خانه و سرزمین ، دوست و فامیل و رفیق. و به امید فردایی که بی گمان فرا خواهد رسید….برنامه یکی بود یکی نبود با اجرای مسعود اسداللهی چهارشنبه هر هفته در ساعت 21:40 شب و تکرارش شنبه ها در ساعت 00:20 بامداد بوقت ایران از تلویزیون ایران فردا در فرکانس 11221 ماهواره یوتلست7A پخش می شود.


#درخواست عبادی برای ممنوعیت استفاده صداوسیما از ماهواره


تلویزیون من و تو1 در بخش خبر وبسایتش نوشت:شیرین عبادی، برنده ی جایزه ی صلح نوبل، خواستار اعمال محدودیت بر دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی توسط کشورهای اروپایی و آمریکا شد.عبادی که در سال ۲۰۰۳ موفق به کسب جایزه ی صلح نوبل شد و از سال ۲۰۰۹ به دلیل فعالیت های سیاسی-اجتماعی اش مجبور به اقامت در بریتانیا شده، در گفتگویی با خبرگزاری "رویترز"، ضمن انتقاد از دولت های اروپایی و آمریکا به دلیل کوتاهی در برخورد با دستگاه تبلیغاتی حکومت ایران، از آنها خواست که اجازه ی بهره گیری جمهوری اسلامی از ماهواره های غربی را از دستگاه تبلیغاتی آنها سلب کنند. عبادی در ادامه به نحوه ی اعمال تحریم ها علیه ایران انتقاد و خاطرنشان کرد که برخی از این تحریم ها زندگی مردم معمولی را هدف قرار داده و دسترسی شهروندان ایرانی به برخی کالاهای اساسی از قبیل دارو را دشوار کرده اند. وی در ادامه اظهار داشت تحریم هایی که موجب تضعیف دولت می شوند باید جایگزین تحریم هایی که زندگی مردم را به مخاطره می اندازند، شوند. عبادی در پایان گفته های خود ضمن انتقاد شدید از افزایش اعدام ها در ایران و ناتوانی دولت روحانی در کاهش این امر، از جامعه ی جهانی درخواست کرد که در کنار برنامه ی اتمی ایران برخورد با نقض حقوق بشر در این کشور نیز در دستور کار قرار گیرد.

#برنامه آنسوی چهره ها در تلویزیون AAA Family


پخش برنامه آنسوی چهره ها به تازگی از تلویزیون AAA Family آغاز شده است.این برنامه تلویزیونی توسط فراز فرنام مجری سابق تلویزیون GEM اجرا می شود.فراز فرنام درباره برنامه تلویزیونی جدید خود می گوید:برنامه آنسوی چهره ها قصد دارد دیدی تازه بر زندگی نامه هنرمندان جوان و مطرح سینمای ایران داشته باشد.پخش عکس ها و تصاویری که تا به حالا پخش نشده اند. همچنین بینندگان تلویزیون AAA Family می توانند در برنامه آنسوی چهره ها شاهد:" پرده برداری از شایعات - خبر های تازه از هنرمندان - اخبار روز دنیای هنر هفتم  - میزان فروش فیلم های در حال اکران - اعلام تئاتر های روی صحنه - اخبار تئاتر تهران- پخش عکس های اختصاصی آنسوی چهره ها از تئاتر های روی صحنه"باشند.برنامه آنسوی چهره ها با اجرای فراز فرنام دوشنبه ها در ساعت 20:00شب و تکرارش سه شنبه ها در ساعت 13:30 ظهر،شنبه ها در ساعت 00:30بامداد،یکشنبه ها در ساعت 18:30 شب بوقت ایران از تلویزیون AAA Family پخش می شود.

#سریال عفت و سریال 20 در تلویزیون Nex1تلویزیون Nex1 نیز رقابت جدی خود را با تلویزیون فارسی1 و تلویزیون GEM و تلویزیون AAA Family آغاز کرده است.این تلویزیون پارسی زبان در فصل جدید برنامه های خود پخش سریال های تلویزیونی را علاوه بر پخش موزیک ویدئو در دستور کار خود قرار داده است.مدتی است که 2 سریال "عفت" و "20دقیقه" با دوبله به زبان پارسی از تلویزیون Nex1 پخش می شوند.سریال عفت شنبه تا پنجشنبه هر شب در ساعت 20:30 شب و تکرارش روز بعد 00:30 بامداد،10:30 صبح،14:30بعد از ظهر بوقت ایران و سریال "20دقیقه" از شنبه تا چهارشنبه هر شب در ساعت 21:30 و تکرارش از یکشنبه تا پنجشنبه هر روز در ساعات 1:30بامداد،11:30صبح،15:30 بعد از ظهر بوقت ایران از تلویزیون Nex1 در فرکانس 11054 ماهواره هاتبرد پخش می شوند.

#آخرین اخبار ماهواره در صفحه فیسبوک و توییتر ملی ستلایت نیوز

بصورت روزانه می توانید از طریق صفحه فیسبوک و توییتر ملی ستلایت نیوز از آخرین تغیرات و خبرهای دنیای ماهواره و رسانه باخبر شوید.

ملی ستلایت نیوز در Twitter


ملی ستلایت نیوز در Facebookملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 19
در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:

تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید

۱ نظر:

مجتبی گفت...

سلام میلاد جان
نمیدونم هنوز منو به یاد داری یا نه
من مجتبی هستم که از وبلاگ ایران ست سهند عزیز با هم بودیم.
الان بعد از مدتها وقت کردم بر سر آرشیو isn واقعا اشک توی چشمام حلقه زد
عجب نازنینی بود سهند قدرشو ندونستیم
اولین کسی که از رسانه های فارسی زبان اون زمان خواست از تل استار 12 به هاتبرد بیان تا صدا و تصویرشون به عده بیشتری از بیننده ها در داخل ایران بیفته سهند بود.. چقدر شماره تلفن و ایمیل داد و ازمون خواست تا بهشون زنگ بزنیم و بگیم بیان روی هاتبرد و چه زیبا روزهایی بود وقتی کانال یک و پارس برای اولین بار روی هاتبرد اومدن...
اولین بار خبر تاسیس شبکه بی بی سی فارسی رو هم سهند عزیز داد.
میلاد جان تورو خدا اگه ایمیل سهند رو داری بهش میل بزن و بگو ما هنوز به یادش هستیم.
بگو خبر سلامتی از خودش بده
میدونم این اواخر از ایران خارج شده بود اما از سال 2009 تا الان هیچ خبری ازش نشده.