به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ شهریور ۱۵, جمعه

مجله هفتگی آزادی-شماره 17
 "مجله هفتگی آزادی":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره17

#تلویزیون کانال یک با فرکانس جدید در ماهواره هاتبرد


تلویزیون کانال یک به مدیریت شهرام همایون که مدت زیادی از طریق فرکانس 11179 ماهواره هاتبرد برنامه هایش را پخش میکرد،تغیر فرکانس داد و از طریق یکی دیگر از فرکانس های ماهواره هاتبرد برنامه هایش را بر روی ایر فرستاد.کمپانی ستلایت به تازگی تلویزیون کانال یک و تلویزیون پارس و تلویزیون ایران آریایی را از طریق یک فرکانس نسبتا ضعیف در ماهواره هاتبرد بر روی ایر فرستاده است.با بودن این 3رسانه پارسی زبان سیاسی بر روی یک فرکانس احتمال داده می شود در آینده ای نه چندان دور این فرکانس مورد حمله پارازیت های ارسالی از سوی جمهوری اسلامی  قرار گیرد و در پخش تلویزیون کانال یک و تلویزیون پارس و تلویزیون ایران آریایی در ماهواره هاتبرد اختلال ایجاد شود.علاوه بر این بسیاری از ایرانیان داخل کشور از ضعیف بودن فرکانس جدید این 3رسانه پارسی زبان سیاسی خبر می دهند.

مشخصات دریافت:

Satellite: Hotbird 13B Freq:11566 SR: 27500 POL: Hor FEC: 3/4 Channel Name: Channel-One

#تلویزیون قاصدک دومین تلویزیون پارسی زبان کودکان ایرانی در ماهواره هاتبرد


 تلویزیون قاصدک دومین شبکه تلویزیونی 24ساعته پارسی زبان کارتون برای کودکان ایرانی از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد بر روی ایر رفت.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان تازه تاسیس رقیب جدید تلویزیون پرشین تون می باشد.تلویزیون قاصدک نیز همانند تلویزیون پرشین تون قصد دارد بصورت 24ساعته برای کودکان ایرانی کارتون و انیمیشن پخش کند.لازم به یادآوریست تلویزیون قاصدک در فرکانس فوق جایگزین تلویزیون World Fashion Channel شده است.

مشخصات دریافت:

Satellite: Hotbird 13C Freq:11317 SR: 27500 POL: Hor FEC: 3/4 Channel Name: Ghasedak TV

#تلویزیون فارسی1 در ماهواره یاه ست1Aتلویزیون فارسی1 که پیشتر برنامه هایش را تنها از طریق فرکانس 11221 ماهواره یوتلست7A برای ایران و اروپا پخش می کرد،برنامه هایش را از طریق یکی از فرکانس های ماهواره یاه ست1A نیز بر روی ایر فرستاد.تلویزیون فارسی1 به دلیل درخواست گسترده بینندگانش مبنی بر پخش بر روی ماهواره دیگری به عنوان ماهواره دوم،ماهواره یاه ست1A را به عنوان ماهواره دوم پخش برنامه هایش انتخاب کرده است.لازم به یادآوریست به تازگی تلویزیون فارسی1 فصل جدید فعالیت های خود را آغاز کرده است و توانسته است با پخش سریال های مطرح کره ای و آمریکایی با دوبله به زبان پارسی بسیاری از ایرانیان را به سریال های خود علاقمند کند.

مشخصات دریافت:

Satellite:Yahsat-1A Freq:11958 SR: 27500 POL: Ver FEC: 7/8 Channel Name: Farsi1

#تلویزیون خبری یورو نیوز با فرکانس جدید در ماهواره بدر(عربست)تلویزیون خبری یورو نیوز که در گذشته از طریق فرکانس 12073 ماهواره بدر(عربست) پخش میشد تغیر فرکانس داد و از طریق یکی دیگر از فرکانس های این ماهواره بر روی ایر رفت.این تلویزیون خبری برنامه هایش را بصورت همزمان با زبان های مختلف از جمله زبان پارسی برای بینندگان خود در سراسر جهان از طریق ماهواره های مختلف پخش می کند.تلویزیون خبری یورو نیوز متعلق به اتحادیه اروپا می باشد.

مشخصات دریافت:

Satellite:Badr(Arabsat) Freq:11785 SR: 27500 POL: Ver FEC: 3/4 Channel Name: Euronews Arabic

#تلویزیون پارسی بی بی سی در ماهواره یاه ست1Aتلویزیون پارسی بی بی سی برنامه هایش را از طریق یکی از فرکانس های ماهواره یاه ست1A بر روی ایر فرستاد.این تلویزیون خبری پارسی زبان به دلیل پارازیت های ارسالی از سوی جمهوری اسلامی برنامه هایش را از طریق چند ماهواره بصورت همزمان برای پارسی زبانان داخل کشور پخش می کند تا ایرانیان به راحتی بتوانند برنامه های تلویزیون پارسی بی بی سی را دنبال کنند.

مشخصات دریافت:

Satellite:Yahsat-1A Freq:11958 SR: 27500 POL: Ver FEC: 7/8 Channel Name: BBC Persian

#تلویزیون AAA Eroupe در ماهواره یوتلست9A


کمپانی AAA شبکه تلویزیونی دوم خود را که AAA Family نام دارد را با نام AAA Europe از طریق ماهواره یوتلست9A(یوروبرد9A) بر روی ایر فرستاد.این تصمیم پس از آن گرفته شد که بسیاری از بینندگان تلویزیون AAA Family از مشکلات پارازیت های ارسالی بر روی فرکانس 11642 ماهواره هاتبرد سخن گفته بودند.تلویزیون AAA Family با پخش ماهواره دوم برای پخش برنامه هایش تلاش خود را کرده است تا آنهایی که به دلیل پارازیت ها از دیدن برنامه های این تلویزیون در ماهواره هاتبرد محروم هستند بتوانند با دریافت ماهواره یوتلست9A به راحتی برنامه های این تلویزیون موفق ایرانی را دنبال کنند.

مشخصات دریافت:

Satellite:Eutelsat 9A(Eurobird9A) Freq:11843 SR: 27500 POL: Ver FEC: 3/4 Channel Name: AAA Europe

#سری جدید برنامه دکتر کپی در تلویزیون من و تو1


پخش سری جدید برنامه دکتر کپی از 22 شهریور در تلویزیون من و تو1 آغاز خواهد شد.دکتر کپی نام شخصیت کارتونی محبوب تلویزیون من و تو1 می باشد که در برنامه اش با نگاهی طنز آمیز به مسائل سیاسی روز ایران می پردازد و از دولتمردان جمهوری اسلامی انتقاد می کند.برنامه طنز کارتونی دکتر کپی از 22 شهریور جمعه هر هفته در ساعت 21:30 شب بوقت ایران به مدت 30 دقیقه از تلویزیون من و تو1 پخش خواهد شد. دکتر کپی علاوه بر بزرگسالان در میان کودکان و نوجوانان ایرانی نیز محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

#تلویزیون کهکشان در ماهواره AzerSpace1 تلویزیون کهکشان که در گذشته برنامه هایش را از طریق فرکانس 11470 ماهواره هاتبرد پخش میکرد،از طریق یکی از فرکانس های ماهواره تازه تاسیس آذرست(Azer Space1) بر روی ایر رفت و به پخش برنامه های خود در ماهواره هاتبرد خاتمه داد.تلویزیون کهکشان برنامه های متفاوت و جالبی برای بینندگان خود پخش می کند ولی در گذشته به دلیل ضعیف بودن فرکانس 11470 ماهواره هاتبرد بسیاری از دریافت کنندگان ماهواره هاتبرد نمی توانستند این فرکانس را دریافت کنند و برنامه های این شبکه تلویزیونی پارسی زبان را دنبال کنند.حال که تلویزیون کهکشان بطور کل به پخش برنامه هایش در هاتبرد خاتمه داده است و از طریق یک ماهواره جدید بر روی ایر رفته است.باید دید آیا علاقمندان برنامه های مستند و علمی این شبکه تلویزیونی حاضر هستند برای دریافت یک شبکه تلویزیونی ماهواره آذرست را دریافت کنند یا خیر که این موضوع دور از ذهن می باشد.تلویزیون کهکشان با تغیر فرکانس در ماهواره هاتبرد به راحتی می توانست مشکل پخش خود را در ایران و اروپا حل کند.

مشخصات دریافت:

Satellite:Azer Sapce1 Freq:11039 SR: 3700 POL: Ver FEC: 5/6 Channel Name: Kahkeshan TV


#پایان پخش رایگان تلویزیون MBC Persiaتلویزیون MBC Persia که برنامه هایش را بصورت رایگان و مدتی بصورت کد شده در 2ماهواره بدر(عربست) و یوتلست7WA(نایلست) پخش میکرد همانطوریکه در اطلاعیه ای مدتی پیش اعلام کرده بود به پخش برنامه هایش در این 2ماهواره خاتمه داد.تلویزیون MBC Persia  از این پس تنها بصورت HD  و در پکیج MY-HD قابل دریافت می باشد.


با پایان پخش رایگان تلویزیون MBC Persia در 2 ماهواره بدر(عربست) و یوتلست7WA(نایلست) بسیاری از ایرانیان مجبورند همانند قبل از بوجود آمدن این شبکه تلویزیونی باز فیلم های سینمایی شبکه های MBC یا FOX Movies را با زیر نویس به زبان عربی تماشا کنند.

#برنامه جدید سینا ولی الله در فارسی1برنامه "چند شنبه" با اجرای سینا ولی الله بزودی در تلویزیون فارسی1 آغاز خواهد شد.تلویزیون فارسی1 قصد دارد قدیمی ترین برنامه تلویزیونی را برای اولین بار به زبان پارسی با مجری گری سینا ولی الله بر روی ایر بفرستد.برنامه The LATE LATE Show در بیش از 70 کشور دنیا به زبان های مختلف اجرا شده است.برنامه جدید سینا ولی الله در تلویزیون فارسی1 همانند شوهای معروف تلویزیون abc کشور آمریکا همراه با مهمانان ویژه و موسیقی زنده خواهد بود.تلویزیون فارسی1 تمام تلاش خود را دارد می کند که رقیب جدی تلویزیون من و تو1 و تلویزیون جم بشود و بتواند بار دیگر همانند اوایل راه اندازی اش با جذب آگهی های بازرگانی زیاد تمام هزینه هایش را به راحتی تامین کند و تبدیل به یک شبکه پربیننده شود.

#فصل جدید فعالیت های تلویزیون Nex1


فصل جدید فعالیت های تلویزیون Nex1 آغاز شده است.تلویزیون Nex1 اعلام کرده است بزودی برنامه جدیدی با نام "منو ببین" را برای مخاطبانش بر روی ایر خواهد فرستاد.از محتوای این برنامه تلویزیونی تا الان خبری نیست.تلویزیون Nex1 با آغاز پخش برنامه های جدید خود فصل جدید فعالیت هایش را کلید می زند.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان با کیفیت بسیار بالا صدا و تصویر خود و برنامه های حرفه ای خود توانست است یکی از تلویزیون های حرفه ای موسیقی ایرانی بشمار آید.تلویزیون Nex1 را رقیب اصلی 2تلویزیون PMC و AAA Music می توان دانست.

#مسابقه لحظه حقیقت در تلویزیون پرشین استار تلویزیون پرشین استار اعلام کرده است بزودی مسابقه تلویزیونی لحظه حقیقت را با دوبله به زبان پارسی برای بینندگانش پخش خواهد کرد.مجری این مسابقه تلویزیونی با استفاده از سوال های روانشناسی شرکت کنندگان در مسابقه را مجبور می کند حقیقت زندگی شان را بیان کنند و از رازهای زندگی شان که تا به حال فاش نشده است سخن بگویند.این مسابقه تلویزیونی محصول تلویزیون FOX می باشد.

# پخش آثار عبدالرضا کاهانی در تلویزیون من و تو1تلویزیون من و تو1 آثار عبدالرضا کاهانی کارگردان برجسته ایرانی را برای بینندگان خود بصورت هفتگی پخش می کند.هفته گذشته فیلم "اسب حیوان نجیبی است" توسط تلویزیون من و تو1 پخش شد و با استقبال گسترده بینندگانش روبرو گشت.این هفته تلویزیون من و تو1 قصد دارد فیلم سینمایی"بیست"یکی دیگر از آثار عبدالرضا کاهانی را به نمایش بگذارد.آثار عبدالرضا کاهانی جمعه هر هفته در ساعت 22:00شب و تکرارش شنبه ها در ساعات 3:00بامداد و 18:00 بعد از ظهر بوقت ایران از تلویزیون من و تو1 پخش می شود.

# سید محمد غرضی ماهواره نگاه می کند!


سید محمد غرضی که توسط خبرگزاری های پارسی زبان به عنوان "پدیده انتخابات" مشهور شده است در گفتگویی با یک خبرگزاری دولتی اعلام کرده است ماهواره تماشا می کند! سید محمد غرضی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری سال 92 بود که در انتخابات 92 کمترین رای را آورد و آخرین نفر شد.حرف های غرضی به دلیل بیان طنز آمیز سید محمد غرضی توسط خبرنگاران به جک تبدیل شده است.توجه شما را به قسمتی از گفتگو با سید محمد غرضی جلب می کنیم:آیا رسانه‌ها شما را در انتخابات تخریب کردند؟

رسانه‌ها طوری برخورد می‌کنند که انگار این حرف‌ها(حرف‌ها و برنامه‌های غرضی) جوک است. شما بروید دنبال این‌که کشور را از طریق غیر از جوک اداره کنید. من هیچ نگرانی ندارم.

در انتخابات بعدی هم ممکن است شما را ببینیم؟

نگاه می‌کنم به موضوع و قضیه. مثلاً وقتی که به نظام مهندسی نگاه کردم، دیدم این یک واجب اجتماعی است و از من برمی‌آید و پای آن ایستادم. بستگی به موضوع قضیه دارد.

با تلفن‌های تصویری مخالفت‌هایی می‌شود. نظر شما چیست و فکر می‌کنید چقدر این تلفن مورد استقبال واقع می‌شود؟

مثل ماهواره و مثل بقیه چیزهاست. همان قدر که مخالفت با ماهواره نگرفت، مخالفت با این هم نمی‌گیرد. اسلام که با ابزار مخالفت ندارد. اسلام با سوءاستفاده از ابزار مخالف است. مثل این‌که بگوییم شمشیر چون برنده است نگیریم. اصلاً در بحث نظری این‌که شما بخواهید با ممانعت یک منعی را شکل اعتقادی بدهید، قبول ندارم. باید نفوس انسان‌ها تزکیه شوند، به ترتیبی که گناه نکنند. ماهواره‌ها را آقایان نگذاشتند ما بیاوریم، والا ما همه کارهایش را هم کرده بودیم.

شما در منزل خودتان ماهواره دارید؟

بله، ما همه چیز داریم.

شما عضو فیس بوک هستید؟

عضو نیستم، ولی ارتباطاتم خیلی وسیع است و نیاز هم ندارم. من تقریباً 24ساعته با تمام دنیا در ارتباط هستم. همه وقایع دنیا را دنبال می‌کنم. انگلیسی، عربی و فرانسه را بلد هستم. همه چیز را دنبال می‌کنم.

قشنگ‌ترین جوکی که شما از دوران انتخابات شنیدید چه بود؟

این بود که گفتند روحانی، غرضی را با تمام کسانی که به او رأی دادند دعوت کرده منزلش؛ یعنی تعدادی نبوده. پسرم اینجا بود، می‌گفت یکی به من زنگ زد و این جوک را خواند. بعد فردا شب پسرم به آن آقا زنگ می‌زند برای احوالپرسی، او می‌گوید کجایی پسرم می‌گوید خانه حسن روحانی!

همچنین برخی از خبرگزاری ها در مورد پدیده انتخابات نوشته اند: که سید محمد غرضی یکی از هواداران پر و پا قرص برنامه سالی تاک تلویزیون من و تو1 می باشد و همچنین سریال حریم سلطان را تماشا می کند!

#دوران پس از روحانی مچکریم!تصویر:روزنامه نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی در اعتراض به حضور گشت ارشاد در کنسرت سالار عقیلی در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی

رادیو زمانه در گزارشی در این باره نوشت:شب گذشته، پنج‌شنبه هفتم شهریورماه، در کنسرت “پردیس” سالار عقیلی، خواننده موسیقی اصیل ایرانی، گشت ارشاد به‌دلیل وضعیت حجاب گروهی از زنان مانع از شرکت آنان در کنسرت شد.این کنسرت به آهنگسازی حمید متبسم و اجرای ارکستر مجلسی تهران، در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.به‌گزارش خبرگزاری حکومتی دانشجویان ایران (ایسنا) بنا به این گزارش گشت ارشاد در حالی در برج میلاد مستقر شد که مخاطبان زیادی برای کنسرت به این محل آمده بودند.بنا به این گزارش بخش نخست کنسرت بدون حاشیه‌ای اجرا شد اما از آن‌جا که از ورود تعدادی از مخاطبان زن به دلیل پوشش آن‌ها جلوگیری شده بود یکی از حاضران در بخش دوم کنسرت به نشان اعتراض از جای خود بلند شد و خطاب به سالار عقیلی گفت: “آقای عقیلی ما امشب آمده بودیم تا از موسیقی لذت ببریم اما متأسفانه افرادی در بیرون این در ایستاده‌اند که با مردم برخورد نامناسب دارند.”سالار عقیلی آن لحظه به خواندنش ادامه داد و پس از چند دقیقه گفت: “بسیار متأسفم که امشب در این‌جا چنین اتفاقاتی رخ داده است. ۲۰ دقیقه پیش از شروع کنسرت هم به من خبر دادند که برای یکی از نزدیکانم چنین اتفاقی افتاده است.”سالار عقیلی افزود: “من همیشه با مردم هستم و برای شما می‌خوانم.”

#تلویزیون PMC تغیر فرکانس می دهدتلویزیون PMC در اطلاعیه ای در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است به دلیل درخواست بسیاری از بینندگان این شبکه تلویزیونی مبنی بر اینکه فرکانس پخش تلویزیون PMC با پارازیت ارسالی از سوی حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی در بسیاری از نقاط تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران از دسترس خارج شده است و بینندگان تلویزیون PMC نمی توانند برنامه های این شبکه تلویزیونی پارسی زبان را دنبال کنند،مدیریت شبکه تلویزیونی PMC تصمیم به انتقال این شبکه بر روی یک فرکانس جدید و پر قدرت تر را گرفته است.حال باید دید فرکانس مورد نظر PMC بر روی ماهواره هاتبرد قرار دارد یا این تلویزیون پارسی زبان قصد دارد از طریق یک ماهواره دیگر بر روی ایر برود و از ماهواره هاتبرد کوچ کند.

#پخش کلیپ های جدید خوانندگان ایرانی اینبار بصورت اختصاصی از تلویزیون AAA Music

کمپانی AAA جدیدا ویدئو کلیپ های جدید برخی از خوانندگان مطرح ایرانی را زودتر از شبکه های تلویزیونی دیگر و بصورت اختصاصی از تلویزیون AAA Music در فرکانس 11642 ماهواره هاتبرد پخش می کند.تلویزیون AAA Music اعلام کرده است شنبه 16شهریور ماه ویدئو کلیپ جدید شهره صولتی که "کلید" نام دارد را برای بینندگان خود پخش خواهد کرد.تلویزیون AAA Music را با توجه به برنامه های حرفه ای و کیفیت صدا و تصویر بالا خود یکی از تلویزیونی های پر مخاطب موسیقی پارسی زبانان می توان دانست.

#حمله نظامی به کمپ اشرف گروه مجاهدین خلق در عراق و انعکاس آن در رسانه ها


خبرگزاری ها به نقل از سازمان مجاهدین خلق ایران می نویسند، نیروهای امنیتی عراق صبح یکشنبه (اول سپتامبر / ۱۰ شهریور) به کمپ اشرف، اقامتگاه موقت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در شمال شرقی بغداد و نزدیکی مرز ایران، حمله کرده اند. این حمله توأم با چند انفجار بوده است.

دویچه وله در این باره گزارش داده است: هیأت ویژه سازمان ملل که به منظور بررسی موضوع حمله به پایگاه اشرف به عراق رفته، گزارش خود را منتشر کرد. به گفته سرپرست این گروه اکثر کشته شدگان از ناحیه سر و بالاتنه مورد اصابت مستقیم گلوله قرار گرفته اند. هیأت ویژه سازمان ملل برای بررسی حمله به پایگاه اشرف در عراق، این حمله را "جنایتی بیرحمانه" خواند. این هیأت در گزارش خود تصریح کرده که اکثر کشته شدگان از ناحیه سر و بالاتنه مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند. در حمله به اردوگاه اشرف، مقر ۱۰۰ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق در شمال بغداد، در روز یک شنبه ۱۰ شهریور (اول سپتامبر) بین ۴۷ تا ۵۲ نفر از ساکنان این اردوگاه کشته شدند. به گزارش هیأت اعزامی سازمان ملل، برخی از ساختمان های این کمپ تخریب شده و یک ساختمان نیز به آتش کشیده شده است."گئورگی بوستزین" سرپرست گروه اعزامی سازمان ملل به کمپ اشرف از دولت عراق خواسته تا در این باره تحقیقات جامع و شفاف به عمل بیاورد. او گفته: «من از دولت عراق می خواهم تا اطمینان دهد که تحقیقاتی جامع و شفاف درباره این جنایت بی رحمانه را بدون فوت وقت انجام داده و نتایج آن را به اطلاع عموم خواهد رساند». بنا به اطلاع علی الموسوی سخنگوی دولت عراق، نخست وزیر دستور داده تا تحقیقات درباره آنچه در پایگاه اشرف روی داده صورت بگیرد. روز یک شنبه پس از حمله به اردوگاه اشرف، دو منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز گفته اند که ارتش و نیروهای ویژه به پست نگهبانی کمپ هجوم آورده و به روی ساکنان اردوگاه آتش گشودند. دولت عراق این ادعا را رد کرده و اظهار داشته که این کشتار نتیجه اختلافات درونی سازمان مجاهدین بوده است.۱۳۹ فعال سیاسی ایرانی روزسه شنبه ۱۳ شهریور (سوم سپتامبر) طی بیانیه ای حمله به اردوگاه اشرف را محکوم کرده و از دولت عراق خواستند تا به مسئولیت خود در قبال جان ساکنان این کمپ عمل کند. امضاکنندگان این بیانیه ضمن تاکید بر اختلافات عمیق عقیدتی با رهبران سازمان مجاهدین خلق از آنها خواسته اند تا "در خصوص عواقب خطرناک ماندن اعضای باقی مانده در عراق مسئولیت پذیر باشند و حفظ جان و امنیت آنها را اصلی ترین اولویت کنونی خود قرار دهند". در بخش دیگری از این بیانیه در مورد اظهار نظر سپاه پاسداران درباره حمله به اردوگاه اشرف آمده است: «در این میان اظهار شادمانی رسمی فرماندهی سپاه پاسداران از کشتار ساکنین بی دفاع اردوگاه اشرف نه تنها بسیار زشت و تاسف بار بود بلکه این نهاد را در مظان اتهام مشارکت در این فاجعه دلخراش قرار داد .به مقامات سپاه متذکر می شویم انتقام گیری با استفاده از روش های غیر انسانی و کینه توزانه متعلق به دوران جاهلیت و اعصار سپری شده است و تناسبی با زمانه کنونی ندارد».

رادیو فردا در این باره گزارش داده است: سازمان ملل می گوید هیات تحقیقاتی آن اجساد ۵۲ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق را در اردوگاه اشرف دیده اند که به سر اکثر آنها شلیک شده و دست های عده ای از آنها نیز بسته بود. در بیانیه دفتر سازمان ملل درعراق اضافه شده که در بازدید روز دوشنبه از این ارودگاه به آنها اطلاع داده شد که هفت نفراز اعضای مجاهدین نیز همچنان ناپدید هستند. این هیات همچنین چند ساختمان خسارت دیده، یک ساختمان سوخته و مقداری مواد منفجره را دیده است. سازمان ملل این واقعه را "جنایتکارانه" خوانده و از دولت عراق خواسته است فورا تحقیقات بی طرفانه و شفافی را در این زمینه انجام دهد. دولت عراق می گوید در حال تحقیق در این زمینه است اما مجاهدین خلق دولت عراق را متهم به دست داشتن در این ماجرا کرده اند و خواستار انجام تحقیقات مستقل شده اند.


شاهزاده رضا پهلوی نیز در بیانیه ای حمله وحشیانه به کمپ اشرف گروه مجاهدین خلق ایران در کشور عراق را محکوم کردند.شاهزاده رضا پهلوی فرزند آخرین پادشاه ایران در بیانیه خود با بازماندگان اعلام همدردی نموده و اعلام کردند:"آیا زمان آن نرسیده است که هم صدا در مقابل هر ستمی بیایستیم و نقطه پایان بر تمامی بی خانمانی ها، آوارگی ها و سرگردانی ها بنهیم".

ملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 17
در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:

تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید

۱ نظر:

ناشناس گفت...

جالب بود