به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ خرداد ۱۵, چهارشنبه

مجله آزادی-شماره 12"مجله هفتگی آزادی":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره12

#تلویزیون پرسپولیس در ماهواره هاتبردتلویزیون پرسپولیس از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد لوگو خود را بر روی ایرفرستاد.استودیو این تلویزیون پارسی زبان تازه تاسیس در مالزی قرار دارد.صفحه فیسبوک این تلویزیون اینترتیمنت تازه تاسیس اعلام کرده است هیچگونه ارتباطی با مسئولان تیم پرسپولیس ندارد.تلویزیون پرسپولیس قرار است بزودی با پخش برنامه های متنوع و فیلم های سینمایی فعالیت خود را در ماهواره هاتبرد برای پارسی زبانان آغاز کند.لازم به یادآوریست برای دریافت تلویزیون پرسپولیس در رسیورتان یکبار فرکانس زیر را سرچ کنید و سپس دنبال نام " Perspolis TV" در رسیورتان بگردید.

مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird 13C Freq:11317 SR: 27500 POL: Ver FEC: 3/4 Channel Name: Perspolis TV

#تلویزیون فارسی1 در آستانه آغاز تحولی بزرگتلویزیون فارسی1 به پخش سریال های تکراری خود بطور کل خاتمه داد.این تلویزیون پارسی زبان از روز شنبه در حال پخش تیزرهای تبلیغاتی سریال های جدید خود می باشد.پخش سریال های جدید تلویزیون فارسی 1 از 18خرداد ماه آغاز می شود.تلویزیون فارسی 1 در فصل جدید فعالیت های خود اغلب سریال های مطرح آمریکا را با دوبله به زبان پارسی برای بینندگان خود پخش خواهد کرد.تلویزیون فارسی1 با پخش سریال های جدید خود بار دیگر رقابت را با تلویزیون های پارسی زبان پربیننده نظیر تلویزیون AAA Family یا تلویزیون GEM شروع خواهد کرد.حال باید دید آیا تلویزیون فارسی1 با پخش سریال های جدید در فصل تازه فعالیت هایش خواهد توانست نظر صاحبان مشاغل و آگهی را برای دریافت آگهی بازرگانی و تامین هزینه هایش به سمت خود جلب کند یا خیر.لازم به یادآوریست تلویزیون فارسی 1 برنامه هایش را از طریق فرکانس 11221 ماهواره یوتلست7A برای پارسی زبانان پخش می کند.

#تلویزیون های کمپانی جم با فرمت sd  در ماهواره یاه ست1Aکمپانی GEM تصمیم گرفته است از این پس تلویزیون هایش در ماهواره یاه ست1A علاوه بر فرمت HD با فرمت SD نیز قابل دریافت باشند،به همین دلیل تلویزیون های کمپانی جم یکی پس از دیگری با فرمت SD از طریق ماهواره یاه ست1A در حال روی ایر رفتن می باشند.لازم به یادآوریست برای دریافت تلویزیون های HDکمپانی جم نیاز به رسیورHD می باشد ولی برای دریافت تلویزیون های SD کمپانی جم با رسیورهای معمولی نیز این شبکه های تلویزیونی را می توان دریافت کرد.


مشخصات دریافت:

تلویزیون های کمپانی جم با فرمت SD:

 Satellite: Yahsat-1A Freq:11881 SR: 27500 POL: Ver FEC: 5/6
تلویزیون های کمپانی جم با فرمت HD:

 Satellite: Yahsat-1A Freq:12034 SR: 27500 POL: Ver FEC: 2/3 

#مستند "در تبیعد" در تلویزیون من و تو1تلویزیون من و تو1 قصد دارد در تابستان امسال مستندی به نام " در تبعید" را برای بینندگان خود پخش کند.مستند"در تبعید" 7قسمت با 7 هنرمند تبعیدی می باشد.این هنرمندان ایرانی از 35سال زندگی خود در قربت و خاطراتشان با شما سخن می گویند.

#مسابقه هفته بجای مناظره کاندیدا های ریاست جمهوری 92در هفته گذشته برنامه مناظره کاندیدا های ریاست جمهوری92 از صدا و سیمای حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی پخش شد.این مناظره از پیش تعیین شده بسیار زیاد شبیه برنامه مسابقه هفته بود که در گذشته توسط شادروان منوچهر نوذری پخش میشد.مرتضی حیدری دقیقا همانند منوچهر نوذری سوالاتی را از روی برگه اش می خواند و شرکت کنندگان هم به سوالات جواب میدادند.تنها تفاوت برنامه مناظره با مسابقه هفته در این بود که این هشت نفر دستشان روی زنگ نبود.بسیاری از ایرانیان داخل کشور پس از پخش مناظره خنده دار نامزدان ریاست جمهوری 92 از شباهت این برنامه تلویزیونی با برنامه "خنده بازار" سخن گفتند و بسیاری دیگر پس از پخش مناظره هشت نفره کاندیدا های ریاست جمهوری92 با ارسال جک و مطالب طنز آمیز به یکدیگر در قالب پیامک به ساختار کمدی این مناظره اعتراض کردند.مقامات حکومتی اینبار ثابت کردند دلشان نمی خواهد انتخابات پیش رو هیچگونه حاشیه ای داشته باشد و همانند مناظره های سال 84 تبدیل به مناظره های جنجال آمیز باشد و باعث اعتراضات خیابانی ایرانیان شود.محسن رضایی،محمدرضا عارف،حسن روحانی در طی این مناظره به سیاست حاکم بر فضای این برنامه تلویزیونی و به سوالات خنده دار صدا و سیما از کاندیدا های ریاست جمهوری92 اعتراض کردند،این اعتراضات تا جایی پیش رفت که به برخی از سوالات به دلیل بی ربط بودن از سوی شرکت کنندگان در این برنامه تلویزیونی پاسخی داده نشد.همچنین پیش از این گفته میشد به دلیل خواسته مقامات حکومت سرکوبگر حاکم بر ایران برای برگزاری انتخاباتی آرام و بی حاشیه اسفندیار رحیم مشایی و اکبر هاشمی رفسنجانی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نشدند.اسفندیار رحیم مشایی پیش از این که رد صلاحیت بشود وعده داده بود به دوران اسلامیت در ایران پایان دهد و دوران ایران ایرانی (بهار ایرانی)را در کشور آغاز کند و اکبر هاشمی رفسنجانی نیز وعده داده بود جلوی گرانی ها را بگیرد و قیمت ها را ثابت نگاه دارد.

#محمد منظرپور سردبیر جدید بخش پارسی تلویزیون صدای آمریکارادیو کوچه در این باره گزارش داده است: بنابر گزارش های رسیده از منابع در صدای آمریکا، "محمد منظرپور " سردبیر ارشد این رسانه شد. منظرپور پیش از این سردبیر منطقه ای "بی بی سی پارسی" در واشینگتن بود و هم کاری اش را با این رسانه بریتانیایی از سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز کرد. این روزنامه نگار پیشتر نیز در ایران دبیر سرویس اقتصادی "تهران تایمز" بوده است. وی فوق لیسانس روانشاسی از دانش گاه آزاد است. او پیش از آمدن به واشینگتن هم چنین به مدت سه سال در اورشلیم مدیر منطقه ای بی بی سی پارسی بوده است. با ارزیابی کوتاه می توان گفت وی در پست های خود تاکنون به صورت حرفه ای به دور از حاشیه کار روزنامه نگاری کرده است. سردبیر ارشد تازه صدای آمریکا در بخش پارسی پستی را بر عهده گرفته است که پیشتر برای مدت نزدیک به یک سال توسط همکار سابق او در بی بی سی پارسی "کاوه باسمنجی" اداره می شد.باسمنجی روز دوازدهم فوریه سال ۲۰۱۳ طی یک ابلاغ رسمی به هم کاری اش با صدای آمریکا خاتمه داده شد و از آن تاریخ تاکنون سمت سردبیر به طور موقت با حفظ سمت بر عهده "ستاره درخشش" بوده است. پیش از کاوه باسمنجی نیز برای مدت نزدیک به یک سال "رامین عسگرد" از کارمندان ارشد وزارت خارجه آمریکا مدیریت این رسانه را بر عهده داشته است. حاشیه های صدای آمریکا باعث شده این رسانه موضوع بحث کارشناسان در آمریکا و طرح موضوعاتی از سوی رسانه های وابسته به حاکمیت در ایران شود. به نظر می رسد محمد منظرپور اولین سردبیری باشد که با روی کرد حرفه ای برای این رسانه از سوی هیات مدیره"BBG" آن انتخاب شده است. لازم به اشاره است محمد منظرپور کار خود را به طور رسمی از ماه ژوئن ۲۰۱۳ در بخش فارسی صدای آمریکا آغاز خواهد کرد.

#تلویزیون World Fashion Channel با فرکانس جدید در ماهواره هاتبردتلویزیون World Fashion Channel  که در گذشته از طریق فرکانس 11317 ماهواره هاتبرد13C پخش میشد،تغیر فرکانس داد و از طریق یکی دیگر از فرکانس های ماهواره هاتبرد بر روی ایر رفت.این شبکه تلویزیونی بصورت 24 ساعته برنامه هایش را به "مد و زیبایی"اختصاص داده است.

مشخصات دریافت:

  Satellite: Hotbird13A Freq:11200 SR: 27500 POL: Ver FEC: 5/6 Channel Name: World Fashion Channel

#آغاز پخش برنامه های تلویزیون نگاه شما در ماهواره هاتبرد

تلویزیون نگاه شما که از طریق فرکانس 11200 ماهواره هاتبرد 13A تیز تبلیغاتی اش را بر روی ایر فرستاده بود،از چند روز پیش برنامه هایش را در ماهواره هاتبرد آغاز کرد.تلویزیون نگاه شما در گذشته با نام تلویزیون کانال جدید در ماهواره هاتبرد پخش میشد.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان متعلق به حزب کمونیست کارگری می باشد.زمانی تلویزیون کانال جدید بصورت 24ساعته از طریق ماهواره هاتبرد پخش میشد ولی به دلیل مشکلات مالی به پخش 24ساعته برنامه هایش در ماهواره هاتبرد خاتمه داده بود و با خرید چند ساعت برنامه روزانه از طرق شبکه های تلویزیونی مختلف صدا و تصویرش را در این مدت به ایران و اروپا می رساند.

مشخصات دریافت:

  Satellite: Hotbird13A Freq:11200 SR: 27500 POL: Ver FEC: 5/6 Channel Name: negah e shoma

#اخراج مهشید ندیری و نگار مرتضوی از بخش پارسی صدای آمریکارادیو کوچه در این باره گزارش داده است: در حالی که صدای آمریکا در انتظار آغاز به کار سردبیر تازه خود در ماه ژوئن است، بنابر ابلاغ بخش نیروی انسانی این رسانه دولت ایالات متحده، به همکاری نگار مرتضوی و مهشید ندیری با صدای آمریکا پایان داده شد.نگار مرتضوی مجری برنامه روی خط در تلویزیون پارسی صدای آمریکا بود و گفته می‌شود وی به علت حمایت از انتخابات حکومتی در ایران و هم چنین حرکتی موسوم به اصلاح طلبان حکومتی از کار برکنار شد. از سوی دیگر مهشید ندیری نیز در روزهای پایانی ماه می به هم‌کاری‌اش در بخش پارسی صدای آمریکا پایان داده شده است. در شرایطی که میزان بودجه این رسانه دولت آمریکا رو به کاهش است، به نظر می‌رسد روند تعدیل نیروی انسانی در آن ادامه داشته باشد. نگار مرتضوی پیشتر قرار بود همکاری خود را با بخش پارسی بی بی سی در واشینگتن آغاز کند که به دلیل‌های مالی این توافق حاصل نشد.نگار مرتضوی در صفحه فسبوک خود از انتخابات حکومت جمهوری اسلامی بارها دفاع کرده است و ایرانیان را دعوت به شرکت در انتخابات حکومت دیکتاتوری حاکم بر ایران می کند.این در حالی می باشد که علی خامنه ای رهبر جنایتکار جمهوری اسلامی اعلام کرده است:" شرکت در انتخابات و هر رای یک رای مثبت به جمهوری اسلامی است".احتمال داده می شود مهشید ندیری و نگار مرتضوی به دلیل سو استفاده از تریبون تلویزیون پارسی زبان صدای آمریکا و تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری 92 حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی از این تلویزیون خبری پارسی زبان اخراج شده اند.

#خرم سلطان از سریال حریم سلطان جدا شدبخش پارسی وبسایت TRT  در گزارشی در این باره نوشته است:در هفته اخیر، درمورد مریم اوزرلی و یا همان خرم سلطان خبرهایی مبنی بر اینکه به دلیل پول از ادامه بازی در سریال منصرف شده است و اینکه دچار بیماری روحی شده است، در همه جا به چشم می خورد.در این مورد، دوست پسر مریم اوزرلی، یعنی جان آتش، طی مصاحبه ای در مورد مریم و وضعیتش اطلاعاتی داده است. جان می گوید: "تا کنون در مورد زندگی خصوصی ام با کسی صحبت نکرده بودم ولی نوشته های هفته اخیر مرا بسیار ناراحت کرده است. آنچه که در مورد مریم نوشته و گفته می شود، به دور از انسانیت است. مریم دختری پول دوست نیست و واقعا بیمار میباشد. او سه ماه است که در ست سریال نیز ازهوش می رود و به همه هم گفته است که وضعیت روحی و روانی خوبی ندارد. مریم شخصی پول دوست نیست. اگر یک میلیون دلار و یک دسته گل را در مقابل مریم قرار دهید، مطمئنا دسته گل را ترجیح میدهد! مریم را بسیار خوب می شناسم.اصلا علاقه ای به مال و ثروت ندارد. ولی همیشه این جمله را که: "من فقط یک بار زندگی خواهم کرد و این زندگی را باید خوب بگذرانم" تکرار میکند. ما ترکها به این جمله اعتقاد نداریم به همین دلیل خبرنگاران اخبار غلط و نادرست را در مورد مریم بدون اطلاع مینویسند. همه فکر میکنند که مریم به دلیل مادیات رفته است ولی میدانیم که گرفتن گزارش پزشکی دروغ از دکتری در آلمان امکان پذیر نیست. در ضمن گرفتن چنین گزارشی، زندگی هنری او را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. دکترها می گویند که مریم در حالت روانی شخصی که یک سال در زندان بوده است و یا کسی که از جنگ برگشته است، میباشد. بیماریش را هیچ کس حتی تهیه کننده سریال نیز باور نمی کند. با او درخصوص خبرهایی که در ترکیه در مورد او نوشته می شود سخن نمی گوییم. بعد از اینهمه مشکل نیز فکر نمیکنم به ترکیه بازگردد. او در برلین ماهیانه ٥ الی ٦ هزار یورو درآمد دارد. بیشترین چیزی که مریم را ناراحت کرده است، درخواست تهیه کننده مبنی بر تخلیه اتاق هتلش بوده است. تهیه کننده به هتل خبر داده است که مریم اتاقش را تا روز جمعه تحویل دهد. هتل نیز به مریم ایمیل فرستاده است. مریم با این حالت روحی و در حالی که در آلمان است، چطور می تواند اتاق را تحویل دهد؟ او هیچ بدی در حق کسی نکرده و با دیسیپلین خاصی به کارش ادامه می داد. هر صبح ساعت ۷.٤٥ کار را شروع کرده و تا ساعت ۲۰ و گاهی نیز ۲۳ ادامه می داده است و علی رغم اینکه زبان ترکی را دو سال قبل یاد گرفته، مجبور به حفظ کردن سناریو و نقشش در طول شب بود. مریم به دکترش گفته است که ٥ روز در ست سریال بوده، یک روز از تعطیلاتش را برای فیلمهای تبلیغاتی و مصاحبه ها و یک روز دیگرش را نیز برای حفظ کردن سناریو و نقشش در سریال صرف میکرد و در نهایت نیز خسته شد. مریم یک چیز می خواهد و آن نیز برقراری تعادل در زندگی اش. کار کردن در ساعات روز و ایجاد زمان برای کارهای شخصی اش. این نیز در ترکیه عملی نمیباشد و به همین دلیل به ترکیه باز نخواهد گشت." این مشغله کاری، زندگی مریم اوزرلی را زیر و رو کرده ولی در رابطه اش با جان آتش، هیچ خدشه ای به میان نیاورده است. جان آتش گفته است: "مریمی که یک سال پیش می شناختم، با مریم امروز بسیار متفاوت است." تهیه کننده سریال حریم سلطان نیز گفته است که دو گزینه پیش رو داریم، یا مریم بازخواهد گشت، و یا سریال را یک هفته قبل از موعد تمام خواهم کرد. سناریستها، از همین حالا تصمیم به یافتن بازیگری برای دوران سالخوردگی خرم سلطان میباشند و گفته میشود، این نقش را، واحیده گوردوم بازی خواهد کرد.

#رادیو توکا راه اندازی می شودرادیو توکا در صفحه فیسبوک خود طی اطلاعیه ای اعلام کرده است:پس از چند ماه تلاش برای ایجاد یک رادیو متفاوت(رادیو بی سیم)متاسفانه نهال کاشته شده بدلایل عقیدتی به بار ننشست و بغیر از چند تن معدود،سایر همکاران با عزمی راسخ تر در صدد راه اندازی رادیویی مستقل هستند.کارهای مقدماتی تقریبا انجام شده و بزودی پخش آزمایشی اش را آغاز می کند.در رادیو توکا " سیاوش آذری،علی منافی،حمید یاسمین،کامران ملک مطیعی،مهرداد قدیمی،ویسرو فروغی،باران پرتوی،فرهوده مینایی،مریم نوری درخشان،شاهرخ فضلی"فعالیت خواهند کرد.برنامه های رادیو توکا را از طریق وبسایت اینترنتی اش می توان دنبال کرد.

#سریال مدرسه شبانه روزی در تلویزیون GEMسریال مدرسه شبانه روزی که پیشتر از طریق یکی از تلویزیون های کمپانی GEM در ماهواره یاه ست1A پخش میشد،از این پس نیز از طریق تلویزیون جم در ماهواره هاتبرد هم پخش خواهد شد.از 18خرداد ماه سریال"مدرسه شبانه روزی" از شنبه تا چهارشنبه هر روز در ساعت 19:00بعد از ظهر بوقت ایران از تلویزیون GEM در ماهواره هاتبرد پخش خواهد شد.تلویزیون GEM با اینکه سریال هایش در حال حاضر حرف اول را از لحاظ بیننده در میان خانواده های ایرانی می زند ولی رقبای جدیدی همانند تلویزیون فارسی1 و تلویزیون AAA Family پیدا کرده است.مسئولان این کمپانی پارسی زبان تلاش خود را می کنند تا 2 تلویزیون فارسی1 و AAA Family نتوانند گوی سبقت را از این تلویزیون بگیرند.تلویزیون فارسی1 از 18خرداد ماه پخش سریال های جدید و مطرح خود را آغاز می کند.تلویزیون AAA Family نیز اعلام کرده است از 25خرداد ماه پخش سریال های مطرح آمریکایی را آغاز خواهد کرد.با پخش سریال های جدید از تلویزیون فارسی1 و تلویزیون AAA Family احتمال داده می شود بسیاری از بینندگان سریال های تلویزیون GEM به صف بینندگان تلویزیون فارسی1 و تلویزیون AAA Family بپیوندند.


# نسخه طنز حریم سلطان و چند سریال آمریکایی بزودی در تلویزیون AAA Familyتلویزیون AAA Family اعلام کرده است از 25 خرداد پخش سریال های خود را آغاز خواهد کرد.سریال طنز حرم سلطان که نسخه طنز آمیز سریال حریم سلطان محصول کشور ترکیه می باشد قرار است پنجشنبه هر هفته پخش شود.سریال پلیسی مجری قانون که محصول کشور آمریکا می باشد قرار است جمعه هر هفته از تلویزیون AAA Family پخش شود.سریال آمریکاییthe client list با بازیگری جنیفر لاو نیز از تلویزیون AAA Family پخش خواهد شد.همچنین این تلویزیون پارسی زبان بصورت روزانه اقدام به پخش فیلم های سینمایی مطرح دنیا با دوبله یا زیر نویس به زبان پارسی برای بینندگانش می کند.با اینکه مدت زیادی از آغاز فعالیت های تلویزیون AAA Family نمی گذرد از این تلویزیون پارسی زبان به عنوان یکی از موفق ترین و محبوب ترین شبکه های تلویزیونی پارسی زبان می توان نام برد.

#برنامه روزانه علیرضا رضایی در تلویزیون روژهلاتمدتی است برنامه روزانه علیرضا رضایی طنز پرداز خوش ذوق ایرانی از تلویزیون روژهلات پخش می شود.برنامه علیرضا رضایی"ایستاده با مشت" نام دارد.علیرضا رضایی در برنامه روزانه خود به اخبار مربوط به انتخابات 92 حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی می پردازد و با نگاهی طنز آمیز از علی خامنه ای و 8نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات92 انتقاد می کند و آنها را به چالش می کشاند.علیرضا رضایی در گذشته در برنامه پارازیت کامبیز حسینی و برنامه آنتن سامان اربابی به عنوان طنزپرداز فعالیت داشته است.همچنین او از طریق صفحه فیسبوک خود ویدئوهای روزانه اش را به اشتراک می گذارد.از علیرضا رضایی به عنوان یکی از خوش ذوق ترین و کار بلد ترین طنز پردازان ایرانی می توان نام برد.برنامه "ایستاده با مشت" با اجرای علیرضا رضایی هر شب در ساعت 21:30 بوقت ایران از تلویزیون روژهلات در فرکانس 10815 ماهواره هاتبرد پخش می شود.

# اعتراض عباس کیارستمی به وضعیت موجود: باید معجزه ای در ایران رخ دهد تا مردم نجات یابندوبسایت بی بی سی پارسی در این باره گزارش داده است: عباس کیارستمی، کارگردان شناخته شده ایرانی اخیرا طی مصاحبه ای با وبسایت "هالیوود ریپورتر" در مورد وضعیت سیاسی و اقتصادی کشورش ابراز نگرانی کرد و گفت "هرگز اوضاع در ایران به این تیرگی نبوده است." آقای کیارستمی که به ندرت اظهار نظرهای سیاسی می کند و حتی گاه به همین دلیل توسط برخی مورد انتقاد نیز قرار گرفته است، در این مصاحبه به بی انگیزگی شاگردانش در کارگاه های فیلمسازی داخل ایران اشاره کرد و ضمن تشریح مشکلات شدید اقتصادی و "تلاش مردم برای بقا"، "بلاتکلیفی سیاسی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو" را از دلایل این وضعیت دانست. وی با بیان اینکه "ما در حال حاضر با علامت سوال های بزرگی مواجه هستیم" افزود "تنها معجزه می تواند ملت ایران را نجات بدهد" و با اشاره به اینکه نمی خواهد بدبین باشد.مسائل اجتماعی در سینمای کیارستمی، اما اغلب در سخنان او اثری از موضع گیری سیاسی-اجتماعی به چشم نمی خورد. حتی در همین مصاحبه، وی دلیل فیلمسازی اش در خارج از کشور را نه فرار از سانسور و محدودیت، که صرفا ناشی از "تمایل خود به تجربه های نو" عنوان کرد. معدود اظهارنظرهای سیاسی -فرهنگی پیش از این، یکی از معدود اظهار نظر های سیاسی آقای کیارستمی، اعتراض شدیدی بود که نسبت به برخوردهای صورت گرفته با جعفر پناهی و محمد رسول اف نشان داده بود. وی در نامه سرگشاده ای که اصل آن برای نیویورک تایمز ارسال شده بود، به تندی به مسئولان حکومتی تاخته بود و ضمن اشاره به اینکه "جعفر پناهی و دیگران سالهاست می کوشند تا از نهادهای رسمی و دولتی یاری بجویند و راه های رفته و شکست خورده را بارها می آزمایند و همچنان به در بسته می خورند"، وزارت ارشاد را به طور مستقیم در آنچه بر "پناهی و پناهی ها" می رود مقصر شمرده بود. آقای کیارستمی در کنفرانس مطبوعاتی فیلم "رونوشت برابر اصل" در جشنواره کن ۲۰۱۰ نیز بار دیگر دستگیری و محرومیت جعفر پناهی از کار و مسافرت را محکوم کرده بود. جعفر پناهی محکوم به شش سال زندان و بیست سال ممنوعیت از ساختن فیلم شده است. گذشته از این اظهارات معدود، کیارستمی بارها اشاره کرده است که سیاستمدار نیست و در پاسخ خبرنگار هالیوود ریپورتر نیز اعلام کرده که مایل نیست در مورد فیلم های اخیر اصغر فرهادی و محمد رسول اف که در جشنواره کن حاضر بودند اظهار نظر کند. او از اظهار نظر در مورد فیلم اخیر پناهی با عنوان "پرده های بسته" که توانست جایزه بهترین فیلم نامه جشنواره برلین امسال را بگیرد، نیز سر باز زد و افزود نه تنها این فیلم را ندیده، بعلاوه "به خودش قول داده است در مورد فیلم های پناهی اظهار نظر نکند چون آزاد نیست تا نظر صریح خود را به زبان بیاورد." در کنار انتقاد به وضعیت سیاسی اجتماعی، عباس کیارستمی اشاره ای نیز به وضعیت نابسامان سینما کرده و گفته: "امیدی به اینکه در آینده نزدیک بتوانم در ایران فیلمی بسازم ندارم". او افزوده سینمای ایران در حال حاضر با معیارهایی ارزش گذاری می شود که با نظر و سلیقه وی سازگار نیست: "در حال حاضر هنر به طور کلی به شدت و بیش از آنچه باید با سیاست آمیخته است و این قضاوت در مورد کیفیت فیلم ها را بسیار دشوار می کند." او که برای برگزاری یک کارگاه فیلمسازی در هنگ کنگ به سر می برد، افزوده که بعضی از فیلم ها صرفا به خاطر "محتوای ویژه سیاسی – اجتماعی" یا به خاطر "خاستگاه یا موقعیت کارگردان" خود مورد توجه و تشویق قرار می گیرند، در نتیجه تشخیص بین کیفیت و یک فیلم و حواشی سیاسی و اجتماعی آن آسان نیست. آقای کیارستمی در آخر مصاحبه اش با ذکر ماجرایی، تلویحا انتقادی نیز به رسانه های خارجی کرد؛ او از تلاش یک نویسنده ایرانی- آمریکایی گفت که کتابش در مورد زنان ایرانی صرفا به این دلیل که تصویری مثبت از توانایی های آنها ترسیم می کرد، توسط ناشر و با این استدلال که "من کتابی در مورد گرفتاری های زنان ایرانی می خواهم، نه جنبه های مثبت آنها" رد شده است؛ و با ابراز تاسف افزود "این موضوع حقیقت دارد: به نظر می رسد این همه رنجی که ما در حال حاضر تجربه می کنیم کافی نیست."

#بحث انتخابات ریاست جمهوری 92 در تلویزیون های پارسی زبان ماهواره ایبا نزدیک شدن به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 92 حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی، اکثریت رادیو و تلویزیون های "خبری-اجتماعی" پارسی زبان ماهواره ای در ویژه برنامه هایی به اخبار روز مربوط به انتخابات حکومتی می پردازند.برخی از تلویزیون های پارسی زبان به بینندگانشان پیشنهاد می کنند میان بد و بدتر با شرکت در انتخابات به بد رای دهند و نگذارند بدتر روی کار بیاید و برخی دیگر همانند تلویزیون عجیب غریب PN بصورت 24 ساعته برای انتخابات 92  رسما تبلیغ می کنند و از بینندگانشان می خواهند با شرکت در انتخابات مشت محکمی بر دهن تمام کشورهای دنیا بزنند! و میان فرشته و عالی به فرشته رای دهند!!!

برخی دیگر نیز همانند تلویزیون کانال یک از بینندگانشان می خواهند به دلیل نبود انتخابات آزاد و به دلیل جنایات رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی انتخابات 92 حکومتی را تحریم کنند و در روز 24 خرداد مردم در خانه خود بمانند.شهرام همایون مدیر تلویزیون کانال یک و سخنگوی جنبش مردمی ماهستیم بصورت روزانه هر شب در برنامه "آخرین لحظه" که بینندگان بسیاری دارد و بسیار میان مخالفان و موافقان حکومت دیکتاتوری حاکم بر ایران مورد توجه است از تحریم انتخابات سخن می گوید و بینندگان خودش را به این وا میدارد که کمی فکر کنند و به عقلشان مراجع کنند،به راستی کسی که کمی فکر کند و به عقلش مراجعه کند در هیچ انتخابات حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی به هیچ وجه شرکت نمی کند چون شرکت کردن در انتخابات غیر آزاد و غیر دموکراتیک در یک نظام دیکتاتوری توهین به شعور خود انسان است.برخی دیگر از تلویزیون های پارسی زبان هم نسبت به مساله انتخابات بی تفاوت هستند و تنها در برنامه خبر خود به این موضوع می پردازند.

#مستند "مردی با کاپشن بهاری" در تلویزیون پارسی بی بی سی

مستند "مردی با کاپشن بهاری" قرار است پنجشنبه 16خرداد از تلویزیون پارسی بی بی سی پخش شود.این مستند درباره محمود احمدی نژاد می باشد.در این مستند همچنین به بررسی نقش احمدی نژاد در ساختار حاکمیت جمهوری اسلامی پرداخته خواهد شد.مستند "مردی با کاپشن بهاری" پنجشنبه 16خرداد ماه در ساعت 19:05 بعد از ظهر بوقت ایران از تلویزیون پارسی بی بی سی پخش خواهد شد.

#*من رای نمی دهم*


"‫"انتخابات آزاد" در یک نظام دیکتاتوری و شرکت در نمایش انتخابات یک نظام دیکتاتوری توهین به شعور یک ملت است‬..../........... ، پس با تحریم انتخابات یک "نه" بزرگ به ضحاک زمان می گوییم.ملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 12
در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  

شنبه هر هفته در ساعت23:00 شب بوقت ایران منتظر منتشر شدن مجله آزادی در "ملی ستلایت نیوز" باشید.


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:


تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید

هیچ نظری موجود نیست: