به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ اردیبهشت ۸, یکشنبه

مجله هفتگی آزادی-شماره9

"مجله هفتگی آزادی":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره9

# تلویزیون AAA Family تلویزیونی موفق و حرفه ای با برنامه های پارسی زبانتلویزیون AAA Family پس از مدت نسبتا زیادی که در حالت پخش آزمایشی برنامه هایش بود،پخش رسمی برنامه های خود را  در فرکانس 11642 ماهواره هاتبرد آغاز کرد.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان در آغاز فعالیت های خود بسیار پر قدرت قدم بر میدارد و بی تردید می توان تلویزیون AAA Family را رقیب جدید تلویزیون های "من و تو1-MBC Persia-GemTV-Farsi1"دانست.این شبکه تلویزیونی پس از AAA Music دومین شبکه تلویزیونی کمپانی AAA Broadcasting Corp می باشد که برای پارسی زبانان راه اندازی شده است.تلویزیون AAA Family با پخش فیلم های سینمایی جذاب با دوبله به زبان پارسی و کیفیت صدا و تصویر بالا توانست است نظر بسیاری از مخاطبان پارسی زبان را به خود جلب کند.این شبکه تلویزیونی قصد دارد بزودی پخش سریال های مطرح دنیا را با دوبله به زبان پارسی برای بینندگان خود آغاز کند.در حال حاضر تلویزیون AAA Family هر شب در ساعت 22:00 بوقت ایران یک فیلم سینمایی جذاب با دوبله به زبان پارسی برای بینندگان خود پخش می کند.

#پخش پارازیت و حاج عزت: مدیران صداو سیما عقیم نشدندایران پرس نیوز:رئیس سازمان صدا و سیما در نشستی عنوان کرد: اگر ارسال و دریافت سیگنال‌ها مردم را عقیم می‌کند باید همه‌ مدیران صدا و سیما عقیم می‌شدند چون در سازمانی هستند که قدرت سیگنال‌ها 10 برابر بیشتر است!به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر، نشست علمی نقد سياست‌های صدا و سيما در قبال گروه‌های اجتماعی عصر روز گذشته سه‌شنبه سوم اردیبهشت با حضور عزت‌الله ضرغامی رئيس سازمان صدا و سيما حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی توسط انجمن علمی ارتباطات دانشگاه تهران در تالار ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد. ضرغامی در این نشست به ارائه آماری عجیب از بیننده‌های خیالی رسانه حکومتی  پرداخت و اعلام کرد طبق نظرسنجی سازمان از مخاطبان خیالی خود، 95 درصد از مردم!، تلویزیون پشم و شیشه را می‌بینند. وی افزود: طبق نظرسنجی ها 82 درصد از ایرانی‌ها اخبار را از طریق صدا و سیما حکومتی جویا می‌شوند و نزدیک به 30 درصد هم اخبار را در شبکه‌های ماهواره‌ای رصد می‌کنند!در ادامه بحث به تاثیر منفی پارازیت‌های ارسالی بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای رسید و رئیس سازمان صدا و سیما، این سازمان را در قبال این موضوع بدون مسئولیت خواند و گفت: پارازیت هیچ ربطی به صدا و سیما ندارد و ماهواره‌های ما نیز تنها به عنوان ابزار دریافت و ارسال شبکه‌ها محسوب می‌شوند. موضوع عقیم شدن افراد توسط پارازیت‌ها نیز توسط هیچ نهاد پزشکی تایید نشده است. در واقع اگر ارسال و دریافت سیگنال‌ها مردم را عقیم می‌کند، با این حال همه‌ مدیران صدا و سیما باید عقیم باشند چون در سازمان ما هستند که قدرت سیگنال‌ها 10 برابر بیشتر است.

#گفتگوی علیرضا میبدی با فرامرز فروزنده راجع به تلویزیون اندیشهعلیرضا میبدی در برنامه تلویزیونی روزانه خود با دعوت فرامرز فروزنده مدیر سابق تلویزیون اندیشه به موضوع برکناری وی و دیگر موضوعات مربوط به تلویزیون اندیشه پرداخت.فرامرز فروزنده در برنامه یاران با اجرای علیرضا میبدی از کوروش عرفانی مدیریت جدید تلویزیون اندیشه که توسط نادر درمانی سرمایه گذار شبکه تلویزیونی اندیشه انتخاب شده است به شدت انتقاد کرد و او را فردی "بی هویت" خواند.فرامرز فروزنده در گفتگوی خود با علیرضا میبدی درباره تک تک موضوعات مربوط به برکناری خود روشنگری کرد.فرامرز فروزنده قصد دارد بزودی پخش برنامه تلویزیونی نسیم شمال با اجرای خود را از طریق یک رسانه پارسی زبان دیگر از سر بگیرد.

فیلم گفتگوی علیرضا میبدی با فرامرز فروزنده در تلویزیون پارس

#رادیو بی سیم افتتاح شدرادیو بی سیم از 4اردیبهشت 1392 پخش برنامه های رسمی خود را از طریق شبکه جهانی اینترنت و وبسایت glwiz.com آغاز کرد.در رادیو بی سیم صداهای آشنای رادیو همانند"کامران ملک مطیعی- مجید ماهیچی-علی منافی - مهرداد قدیمی-مهدی آقازمانی" فعالیت می کنند.کامران ملک مطیعی در گفتگو با شهرام همایون مدیر تلویزیون کانال یک اعلام کرد: هدف از راه اندازی رادیو بی سیم اطلاع رسانی می باشد و برنامه های مختلفی در زمینه های" اخبار، اقتصاد ،جامعه، دانش و فن آوری، سرگرمی ،سیاست ،موسیقی، نمایش، ورزش ،هنر و ادبیات" از رادیو بی سیم پخش خواهد شد.کامران ملک مطیعی همچنین افزود: رادیو بی سیم یک رادیو مستقل می باشد و متعلق به هیچ سازمان و گروهی نیست.هزینه های رادیو بی سیم توسط برنامه سازان این رادیو پارسی زبان تامین می شود.در حال حاضر برنامه های رادیو بی سیم را تنها از طریق وبسایت رادیو بی سیم و وبسایت Glwiz.com می توان دنبال کرد.مدیریت این رادیو پارسی زبان اعلام کرده است به محض تامین شدن هزینه پخش ماهواره ای رادیو بی سیم،این رادیو پارسی زبان پخش ماهواره ای خود را برای ایرانیان داخل و خارج از کشور آغاز می کند.

فیلم گفتگوی کامران ملک مطیعی با شهرام همایون در تلویزیون کانال یک

#سری جدید برنامه شعر یادت نره در تلویزیون من و تو1پخش سری جدید برنامه "شعر یادت نره!" از 6اردیبهشت از تلویزیون من و تو1 آغاز شده است.برنامه "شعر یادت نره!" یک مسابقه تلویزیونی60دقیقه ای است که در آن هر شرکت کننده به تنهایی شانس خود را برای برنده شدن تا مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ دلار امتحان میکند.این مسابقه تلویزیونی توسط "امید"مجری محبوب تلویزیون من و تو1 اجرا می شود.برنامه "شعر یادت نره!" جمعه هر هفته در ساعت 22:00شب و تکرارش شنبه ها در ساعات "2:00بامداد،9:00صبح،13:00ظهر،17:00 بعد از ظهر" بوقت ایران از تلویزیون من و تو1 پخش می شود.

#جمع‏آوری ۱۶ هزار دستگاه ماهواره در استان زنجانخبرگزاری هرانا :معاون عملیاتی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: در طول سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه ماهواره در استان زنجان جمع‏‌آوری شده است.بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی فارس، اسماعیل اسماعیلی امروز در جلسه گردهمایی معاونین، فرماندهان و روسای کوپ اظهار داشت: "۱۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه ماهواره در سطح استان زنجان طی سال گذشته جمع‌‏آوری شده است." وی همچین اضافه کرد: "نمونه‏ای از تجهیزات شیطان‏پرستی نیز جمع‏آوری شده است!" وی همچنین خاطر نشان کرد: "در زمینه مسائل امنیتی ۵۷ مورد دستگیری اعلام شده است که بیشتر به صورت کیفی بوده است." اسماعیلی با بیان اینکه کنترل فضای مجازی از جمله اقدامات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی استان زنجان است، تصریح کرد: "اجرای رزمایش قبل از فرا رسیدن عید نوروز از دیگر اقدامات محسوب می‌‏شود."

#پخش سریال غرور و تعصب از تلویزیون پارسی بی بی سیمجموعه شش قسمتی غرور و تعصب، برداشتی تلویزیونی از رمان مشهور نویسنده انگلیسی جین آستن است.این رمان که در اوایل قرن نوزدهم نوشته شده، مضمونی عاشقانه و شیرین دارد. در عین حال آستن در این رمان سعی کرده نگاهی تیزبینانه هم به جامعه عصر خودش داشته باشد و تا حد ممکن، برخورد طبقات مختلف اجتماعی آن دوران و رفتارشان با یکدیگر را هم به نقد بکشد.این مجموعه داستانی توسط گروه دوبلاژ بخش پارسی بی بی سی به زبان پارسی برای مخاطبان ایرانی دوبله شده است.سریال غرور و تعصب پنجشنبه هر هفته در ساعت 21:10 شب و تکرارش شنبه ها در ساعت 11:00صبح،دوشنبه ها در ساعت 16:00 بعد از ظهر بوقت ایران از تلویزیون پارسی بی بی سی پخش می شود.

#تلويزيون بلومبرگ رژیم جمهوری اسلامی را یک تهديد معرفی کردایران پرس نیوز:تلویزیون بلومبرگ در یک آگهی بازرگانی، حکومت اسلامی ایران را بعنوان یک تهدید به بینندگانش معرفی کرد.این شبکه تلویزیونی که از آمریکا خبرها و تحلیل های اقتصادی پخش می کند، در یک آگهی بازرگانی ضمن نشان دادن تصویر احمدی نژاد و تصاویری از گور خمینی اعلام کرد، اکثر مردم فقط تهدید را می بینند (اشاره تلویحی این شبکه به حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی و اینکه این رژیم یک تهدید جدی است) اما تاجران و بازرگانان فرصت ها را در نوسان قیمت نفت می بینند. عضو سایت "مارکتس دات کام" شوید و تجارت کنید. ما حساب کاربری در اختیار شما قرار می دهیم تا تجارت کنید و هر روز تحلیل بازار را به اطلاع شما می رسانیم.


#برنامه "حرف آخر" با اجرای مانوک خدابخشیان در پرشین رادیومانوک خدابخشیان در گذشته برنامه "ساعت صفر" را در پرشین رادیو اجرا می کرد.از هفته گذشته پخش برنامه "ساعت صفر" در پرشین رادیو خاتمه یافت و مانوک خدابخشیان برنامه جدید خود را با نام "حرف آخر" از طریق این رادیو پارسی زبان بر روی ایر فرستاد.این مفسر دوست داشتنی و محبوب برنامه رادیویی جدید خود را 5روز در هفته اجرا می کند.برنامه "حرف آخر" با اجرای مانوک خدابخشیان از سه شنبه تا شنبه هر روز در ساعت 8:00 صبح بوقت ایران به مدت 30دقیقه از پرشین رادیو از طریق فرکانس 11200 ماهواره هاتبرد و فرکانس 10720 ماهواره یوتلست7A پخش می شود.

#چرا ایرانی ها برنامه 'تخت گاز' را دوست دارند؟بی بی سی انگلیسی: طبق کتاب رکوردهای گینس، برنامه تاپ‌گی‌یر (Top Gear) که با نام تخت‌گاز از تلویزیون پارسی بی بی سی پخش می شود، پربیننده ترین برنامه مستند تلویزیونی در جهان است. این برنامه طنز آمیز درباره خودروست و به هشت زبان دوبله و در ۲۱۴ کشور جهان پخش می شود. ایران یکی از آخرین کشورهایی است که از طریق تلویزیون پارسی بی بی سی به جرگه بینندگان این برنامه اضافه شده است. هنگامی که مظفر شافعی، دوبلور پارسی جرمی کلارکسون مجری این برنامه، به کردستان عراق سفر کرده بود، متوجه شد در جمعی که حضور یافته، پچ پچی می شنود.

مهمانان می گفتند: "آیا این خود اوست؟ همان کسی که صدایش را در تخت گاز می شنویم؟" مدتی نگذشت که گروهی از مهمانان جوان از آقای شافعی در این باره پرسیدند و پاسخ او این بود که "بله، من جرمی کلارکسون هستم." در ابتدا بعضی حرفش را باور نکردند، تا وقتی که آقای شافعی با صدای بلند گفت: "امشب." این واژه ای است که جرمی کلاکسون اغلب برنامه تخت گاز را با آن آغاز می کند و پس از آن یک مکث طولانی می کند. کلاکسون مجری اصلی برنامه، فردی است صریح الهجه و معمولا بحث برانگیز. پس از گفتن این واژه بود که جمع حاضر در آن مهمانی، از هیجان جیغ کشیدند...آقای شافعی می گوید که حتی به بعضی از آنها امضاء داده است. تلویزیون فارسی بی بی سی از سال ۲۰۰۹ برنامه تخت گاز را پخش می کند.

از آنجا که بی بی سی، از جمله بی بی سی پارسی، اجازه فعالیت در ایران را ندارد، امکان سنجیدن میزان محبوبیت این برنامه در آن کشور وجود ندارد، ولی هنگامی که سال گذشته یکی از قسمت های تخت گاز به دلیل پخش مصاحبه با هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا، پخش نشد، مخاطبان تلویزیون با عصبانیت اعتراض کردند. گرچه جرمی کلارکسون نیز از محبوب بودن این برنامه در ایران خبر دارد، ولی از میزان حمایتی که مخاطبان از این برنامه کردند، متعجب شد. کلارکسون می گوید: هیلاری کلینتون چیزهای زیادی درباره ایران داشت که بگوید...آدم فکر می کند که برای ایرانی ها مصاحبه با او قاعدتا باید جالب باشد...ولی من خوشحال شدم که ما از هیلاری کلینتون جالب تر هستیم." وقتی که فصل تخت گاز تمام شد، تلویزیون پارسی اقدام به پخش تخت گاز آمریکا کرد، که این تغییر هم با شکایت مخاطبان رو به رو شد. یکی از بینندگان با لحن بی تعارف، مشابه زبان کلارکسون، نوشته بود که مجریان برنامه جدید "شوخ" نیستند. شافعی موفقیت این برنامه را تا حد زیادی مدیون لحن زنده و شاد کلارکسون و طنزهای شیطنت آمیز و بی پرده او می داند و می گوید که او آنها را با امانت داری به پارسی بر می گرداند. او می گوید که تلاش می کند حرکت لب های کلارکسون را با واژه های پارسی طوری هماهنگ کند گو اینکه کلارکسون دارد پارسی صحبت می کند. داریوش بازرگان، که در سال ۲۰۰۸ مستندی درباره مسابقه اتومبیلرانی در ایران برای بی بی سی ساخت، می گوید که بی پرده سخن گفتن کلارکسون است که او را محبوب تماشاگران ایرانی کرده است. به گفته او "طنز کلارکسون نامناسب است و ایرانی ها چنین چیزهایی را در تلویزیون دولتی نمی شنوند....در واقع کلارکسون را به نوعی می توان نقطه مقابل محمود احمدی نژاد و سید علی خامنه ای دانست." با وجود سهمیه ای بودن بنزین در ایران، مردم عاشق ماشین هستند. داریوش بازرگان می گوید که فرهنگ دوست داشتن اتومبیل به قبل از انقلاب شوم اسلامی برمی گردد. به طور مثال پورشه، ماشینی است که دیدن آن در محله های ثروتمند نشین شمال تهران، امری عادی است. هر چند کارخانه آلمانی سازنده این خودرو، با فشارهایی که در پی اعمال تحریم های اخیر علیه حکومت حاکم بر ایران بر آن وارد آمد، در سال گذشته فروش آن را به ایران متوقف کرد. شرکت های سازنده مازراتی و لامبورگینی هم اخیرا ارتباط خود را با ایران قطع کرده اند. علاقه محمد رضا شاه پهلوی، آخرین پادشاه کشور ایران به اتومبیل های کلاسیک مشهور است؛ ماشین هایی که بسیاری از آنها اکنون در موزه ملی خودرو نگهداری می شوند. در اواخر دهه ۱۹۶۰ و زمان حکومت شاه بود که ایران مونتاژ پیکان را آغاز کرد. پیکان بر اساس مدل انگلیسی هیلمن هانتر عرضه شد و در ایران به خودروی ملی تبدیل شد. کلارکسون پیکان را ماشین "مزخرفی" توصیف کرد زیرا شبیه فورد کورتینا است که او سال ها پیش رانندگی را با آن آموخت. البته کلارکسون می گوید که دوست دارد با پیکان در ایران سفر کند. او می گوید: "در واقع این، از نوع کارهایی است که در برنامه تاپ‌گی‌یر انجام می دهیم." کلارکسون همچنین می گوید که دوست دارد این برنامه را در ایران هم اجرا کند. او می گوید که یک بار این درخواست را با سفیر ایران در لندن مطرح کرده و او هم موافق بوده است. به گفته کلارکسون: "در آن زمان او یک پسر ۱۴، ۱۵ ساله داشت که عاشق برنام تاپ‌گی‌یر بود، ولی قاعده ای هست که طبق آن بی بی سی نمی تواند در ایران فعالیت کند، پس به ما هم اجازه داده نشد و این موضوع تاسف انگیز است، زیرا برنامه ما اصلا سیاسی نیست."بی بی سی پارسی همچنین اعلام کرده است سری نوزدهم تخت گاز بریتانیا را در بخش دوبلاژ بی بی سی پارسی خریداری کرده است و پس از اینکه دوبله این مجموعه به پایان برسد تا قبل از پایان تابستان پخش آن از تلویزیون پارسی بی بی سی آغاز خواهد شد.

#من رای نمی دهم"‫"انتخابات آزاد" در یک نظام دیکتاتوری و شرکت در نمایش انتخابات یک نظام دیکتاتوری توهین به شعور یک ملت است‬..../........... ، پس با تحریم انتخابات یک "نه" بزرگ به ضحاک زمان می گوییم.
ملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 9
در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  

شنبه هر هفته در ساعت23:00 شب بوقت ایران منتظر منتشر شدن مجله آزادی در "ملی ستلایت نیوز" باشید.


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:


تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید

هیچ نظری موجود نیست: