به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۲ فروردین ۲۵, یکشنبه

مجله هفتگی آزادی-شماره8
"مجله هفتگی آزادی":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره8

درود بر تک تک شما عزیزان.با پوزش فراوان از وقفه در بروز رسانی مجموعه اینترنتی ملی ستلایت نیوز.از این پس همانند گذشته هر هفته در مجله آزادی می توانید اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای را دنبال فرمایید.شما را به خواندن شماره جدید مجله آزادی دعوت می کنم...

#کنترل امنیتی نظامی مناطق زلزله زدهروزآنلاین: وقوع زلزله شدید ۶/۳ ریشتری در استان بوشهر به فوت و جراحت تعداد زیادی از شهروندان منجر شد و بنا بر گزارش خبرگزاری های مختلف، کشورهای همسایه نظیر امارات، قطر، بحرین و حتی عربستان را نیز به شدت لرزاند. با این حال نهادهای مختلف جمهوری اسلامی و همچنین رسانه های حکومتی تلاش برای عادی نشان دادن شرایط و تحت کنترل بودن همه مسایل را در دستور کار خود قرار داده اند. در همین حال از نخستین ساعات وقوع زلزله مقامات دولتی بار ها طی گزارش ها و گفت و گوهای مختلف با رسانه های رسمی کشور تاکید کرده اند که نیروگاه اتمی بوشهر در جریان این حادثه آسیبی ندیده است. بنا برگزارش ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه و ۴۹ ثانیه روز گذشته زلزله ای به بزرگی ۶/۱ در مقیاس ریش تر بخش کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند. مرکز این زمین لرزه شهر "کاکی" در نزدیکی "خورموج" بوده و زمین لرزه در عمق ۱۲ متری زمین به وقوع پیوسته. این زلزله تا زمان تهیه این گزارش ۲۹ پس لرزه داشته است. در ابتدای وقوع زلزله خبرگزاری های جمهوری اسلامی از جراحت تعدادی و در ادامه از مرگ ۳ تن از ساکنین این مناطق خبردادند اما در ادامه با ثبات نسبی و کاهش شدت پس لرزه ها گزارش ها از مرگ ۳۷ کشته و مجروحیت ۸۵۰ نفر حکایت دارند. برخی شهروندان از وقوع یک توده عظیم از گرد و غبار در منطقه خبرداده اند و خبرگزاری های رسمی این موضوع را به لرزه نسبتا شدید کوه "مند" در اطراف شهر کاکی و ریزش شدید و البته گرد و خاک زیاد حاصل از این ریزش نسبت داده اند. در حالی که فریدون حسنوند استاندار بوشهر از تحت کنترل بودن و اعلام نهایی خسارات پس از بررسی های نهایی خبرداده، شاپور رستمی معاون استاندار بوشهر در یکی از آخرین اظهارنظرها درباره چگونگی شرایط منطقه پس از وقوع زلزله اعلام کرده که امکان افزایش خسارات در ساعات پیش رو وجود دارد. در این میان اخباربرخی سایت های محلی و گزارش های شهروندی نیز حاکی از ترافیک شدید در جاده های مناطق خسارت دیده و همچنین کنترل شدید نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی برای ورود به این مناطق است.


*ملی ستلایت نیوز نیز به هموطنان خوبمان در استان بوشهر که عزیزانشان را در این زلزله از دست دادند تسلیت می گوید.


#تلویزیون Ti در ماهواره یاه ست1A
تلویزیون Ti به مدیریت علیرضا امیرقاسمی از نوروز امسال برنامه های خود را بصورت 24ساعته از طریق یکی از فرکانس های ماهواره یاه ست1A برای ایرانیان داخل کشور بر روی ایر فرستاد.همچنین امسال برنامه های نوروزی این شبکه تلویزیونی پارسی زبان که به همراه تلویزیون اندیشه تهیه و ظبط شده بود از طریق تلویزیون اندیشه در ماهواره هاتبرد برای ایران و اروپا پخش شد.مشخصات دریافت:

 Satellite: Yahsat1A Freq:11881 SR: 27500 POL: Ver FEC: 5/6 Channel Name: Ti TV

#برکناری فرامرز فروزنده از سمت مدیریت تلویزیون اندیشهفرامرز فروزنده که ظرف چند سال گذشته مدیریت تلویزیون اندیشه را بر عهده داشت و از سوی نادر درمانی سرمایه گذار تلویزیون اندیشه به این سمت انتخاب شده بود،از 2هفته قبل از سمت مدیریت تلویزیون اندیشه برکنار شد.برخی دلیل برکناری فرامرز فروزنده از سمت مدیریت تلویزیون اندیشه را اختلافات مالی وی با نادر درمانی سرمایه گذار این شبکه تلویزیونی پارسی زبان می دانند و برخی دیگر نیز اختلاف نظر سیاسی او با نادر درمانی درباره شورای ملی ایرانیان را دلیل اصلی برکناری وی می دانند.پس از برکناری فرامرز فروزنده از سمت مدیریت تلویزیون اندیشه،نادر درمانی سرمایه گذار این شبکه تلویزیونی پارسی زبان کوروش عرفانی سخنگوی سازمان خود رهاگران و مدیر رادیو اتحاد را به عنوان مدیریت جدید تلویزیون اندیشه معرفی کرد.لازم به یادآوریست فرامرز فروزنده مدتی پیش به دلیل اختلاف نظر مانوک خدابخشیان با او از پخش برنامه شمارش معکوس با اجرای مانوک خدابخشیان در تلویزیون اندیشه جلوگیری به عمل آورد و پس از قطع برنامه تلویزیونی مانوک خدابخشیان در تلویزیون اندیشه،ایرانیان بسیاری به حذف برنامه تلویزیونی شمارش معکوس از تلویزیون اندیشه اعتراض کردند.

#رادیو تندر در ماهواره یوتلست7A


 رادیو تندر متعلق به شاخه ای از انجمن پادشاهی فرود فولادوند از طریق یکی از ترانسپاندرهای ماهواره یوتلست7A بر روی ایر رفت.این رادیو پارسی زبان در زمان تاسیس خود از طریق ماهواره هاتبرد برنامه هایش را برای ایران و اروپا پخش می کرد ، پس از مدتی به دلیل مشکلات مالی تنها به پخش اینترنتی بسنده کرد و حال بار دیگر از طریق ماهواره یوتلست7A پخش برنامه هایش را برای ایران و اروپا از سر گرفت.رادیو تندر علاوه بر برنامه های روزانه خود،از آرشیو Your TV صدای برنامه های فرود فولادوند بنیانگذار گروه انجمن پادشاهی ایران را برای شنوندگان خود پخش می کند.مشخصات دریافت:

 Satellite: Eutelsat 7A Freq:10720 SR: 22000 POL: Hor  FEC: 3/4 Radio Name: Radio Tondar


# تلویزیون Ava Movie تغیر فرکانس داد

تلویزیون Ava Movie که از طریق فرکانس 11317 ماهواره هاتبرد13C برنامه هایش را پخش می کرد،تغیر فرکانس داد و از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد 13A بر روی ایر رفت.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان برنامه هایش را به پخش فیلم های سینمایی با دوبله به زبان پارسی اختصاص داده است.


مشخصات دریافت:

 Satellite: Hotbird 13A Freq:11200 SR: 27500 POL: Ver  FEC: 5/6 Channel Name: AVA MOVIE
#تلویزیون آسو سات با فرکانس جدید در ماهواره هاتبرد


تلویزیون آسو سات که از طریق فرکانس 11470 ماهواره هاتبرد برنامه هایش را پخش می کرد،تغیر فرکانس داد و از طریق یکی از فرکانس های ماهواره هاتبرد13C بر روی ایر رفت.این شبکه تلویزیونی برنامه هایش را به 2 زبان "کُردی-پارسی" پخش می کند.

مشخصات دریافت:
 Satellite: Hotbird 13C Freq:11317 SR: 27500 POL: Ver  FEC: 3/4 Channel Name:  ASO SAT

#سید محمد حسینی به تلویزیون مرسی پیوست


سید محمد حسینی شومن معروف ایرانی که به دلیل عدم پخش ماهواره ای NITV در ایران و اروپا ،مدتی پیش به پخش برنامه های خود در شبکه تلویزیونی NITV خاتمه داده بود به تلویزیون مرسی با مدیریت فرزان دلجو پیوست.سید محمد حسینی در صفحه فیسبوک شخصی اش اعلام کرده است:"به دلیل عدم اسپانسر پخش برنامه M Show متوقف می شود ولی از اول ماه  May پخش برنامه شب بخیر ایران از طریق تلویزیون مرسی در فرکانس 11642 ماهواره هاتبرد برای ایران و اروپا از سر گرفته خواهد شد."حال باید دید آیا پخش برنامه شب بخیر ایران با اجرای سید محمد حسینی در تلویزیون مرسی با مدیریت فرزان دلجو ادامه خواهد داشت یا پس از مدتی همانند تلویزیون پارس یا NITV پخش برنامه سید محمد حسینی متوقف خواهد شد و این شو من ایرانی را مجبور به ترک این شبکه تلویزیونی و پیوستن به یک شبکه تلویزیونی پارسی زبان دیگر می کند...

#تلویزیون Ti،تلویزیون کلیک ست،تلویزیون جم در ماهواره تازه تاسیس AzarSpace1

ماهواره تازه تاسیس Azar Space1 برای آزمایش قدرت سیگنال خود تلویزیون های "Ti-کلیک ست-Gem-Gem Junior-1tv Afghanestan-Dari1"را از طریق تنها فرکانس فعلی ماهواره خود بر روی ایر فرستاد.این ماهواره تازه تاسیس در  مدار 46درجه شرقی قرار دارد و ایران را به راحتی زیر پوشش امواج خود قرار می دهد.حال باید دید آیا این ماهواره تازه تاسیس می تواند رقیب جدید ماهواره یاه ست1A باشد یا خیر....


مشخصات دریافت:

 Satellite: Azar Space1-Africasat-1A Freq:10975 SR:28500 POL: Hor  FEC: 5/6 
Channels Name:  TI TV،Dari1،GEM TV،GEM Junior،Kliksat،1tv afghanestan،Kurdino

#قهر مردم با تلویزیون حکومتی جمهوری اسلامی/ ۶۰ درصد مردم ماهواره دارندوبسایت ایران پرس نیوز به نقل از خبرگزاری آريا نوشت:امير حسين صديق بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون در مورد دليل روي آوردن مردم به سمت شبکه هاي ماهواره اي گفت: "مطمئنا کمبود کيفي در کارهاي تلويزيون و يک ذره هم قهر کردن مردم با تلويزيون به دليل برنامه هاي بد باعث شده بصورت ناخودآگاه که عجيب هم هست، حداقل براي من که هميشه به اين فکر مي کردم که وقتي مي گويند مبارزه فرهنگي، يعني اينکه رسانه ما بايد مبارزه اي را شروع کند؛ عملا صحنه را به آنها باخته ببازد!


وی گفت: فکر مي کنم جذب کارگردانان هاي توانا و يک ذره اهميت دادن به سليقه تماشاچي باعث مي شود تلويزيون دوباره تماشاچي خود را جذب کند. همانطور که وقتي برنامه خوبي از تلويزيون پخش مي شود مردم پاي برنامه مي نشينند ولي برنامه هاي دراز مدتي را که غالبا هم از کيفيت خوبي برخوردار نيستند، موجب پس زدن و عقب نشيني مردم مي شود.‌‌۶۰ درصد مردم ماهواره دارند‌

بر اساس آخرین پژوهشی که از سوی دو استاد دانشگاه با تخصص رسانه انجام گرفته و نتیجه آن نیز به شکل رسمی منتشر شده است، "حداقل ۶۰ درصد مردم ایران از برنامه‌های ماهواره استفاده می‌کنند".

به گزارش تعامل، بخشی از نتیجه‎های این پژوهش در آخرین شماره نشریه "مهرنامه" نیز به چاپ رسیده بود. در پژوهش دو استاد دانشگاه از "ناکامی شبکه‌های تازه تاسیس صدا و سیما در جذب مخاطب" یاد شده و برای نمونه شبکه "مستند" نتوانسته بیش از صد هزار مخاطب داشته باشد، اما شبکه پارسی نشنال جئوگرافی که ساختاری مستندگونه دارد، در داخل کشور چندین برابر این رقم مخاطب دارد.

گفتنی اینکه چندی پیش رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی در باره اعزام ماموران نیروی انتظامی به منازل مردم برای جمع آوری دیش‌های ماهواره، گفت: تا چندی پیش در دو تا کشور استفاده از ماهواره ممنوع بود. افغانستان و ایران، ولی الان افغانستان هم ماهواره را آزاد کرده است.

عبدالرضا عزیزی افزود: خیلی نامناسب است برای ما که در قرن ۲۱ در دهکده جهانی زندگی کنیم بگوییم ماهواره ممنوع! برویم، بیاییم بریزیم این دیشها رو جمع کنیم با بداخلاقی برخورد کنیم این اصلا در شان فرهنگ اصیل اسلامی کشور ما هست؟


#مقابله با پارازیت های ارسالی رژیم جمهوری اسلامی-قسمت سومروش استفاده از قوطي تن ماهي:1- يك قوطي تن ماهي را از دوطرف دربهايش جدا كنيد.


2- قوطي را از سر LNB و دور آن قرار دهيد تا مانع رسيدن امواج پارازيت كه به صورت افقي مي آيند بشود.


3- براي ايستادن قوطي مي توانيد آن رو بين 3 ميله نگهدارنده LNB گير بدهيد.
روش آهنربا:

با قرار دادن 3عدد آهنربا بطور مثال آهنربای بلندگو در زير هر پايه ديش می توانید سیگنال ماهواره را بدون پارازیت دریافت کنید:چند روش پيشنهادي ديگر:


*كشيدن و بستن توري در اطراف LNB:

كمي توري سيمي را در انتهاي 3پايه ديش ،درست در محل اتصال به فيتور LNB ببنديد،همانند روش فويل آلومينيومي.

*تغيير اندازه ميله بالايي ديش:

ميله بالايي ديش را اندکي تغيير دهيد امکان دارد قدرت سيگنال پايين بياید ولي خواهید دید مقدار پارازيت کمتر م يشود، در پارازيت زياد فکر قدرت بالا نباشيد زيرا هر چه ديش دقيق تر باشد به مرکز و قلب پارازيت نزديک تر مي شويد.

*استفاده از جريان برق با ولتاژ پايين:

شما مي توانيد يک جريان برق 12 ولت را به ديش متصل نمائيد ، اين برق مي تواند توسط يک ترانس 12 ولت تامين شود . با اينکار قدرت دريافت امواج توسط ديش بيشتر خواهد شد .

*ساخت اتاقك با برزنت يا ايرانيت:

يك اتاقک کوچک با برزنت يا ايرانت براي ديش خود بسازيد .حتي الامکان از عايق در ساخت آن استفاده کنيد،مي توانيد چنين اتاقکي را با حداقل هزينه بسازيد.

برای دیدن تصاویر بالا به اندازه بزرگتر و واضح تر بر روی هر تصویر کلیک کنید. 

بخش سوم(قسمت آخر)


با سپاس از سیخونک نازنین 
ملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 8
در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  

شنبه هر هفته در ساعت23:00 شب بوقت ایران منتظر منتشر شدن مجله آزادی در "ملی ستلایت نیوز" باشید.


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:


تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید

هیچ نظری موجود نیست: