به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۱ اسفند ۲۶, شنبه

مجله هفتگی آزادی-شماره7


"مجله هفتگی آزادی ":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره7

درود بر شما دوستان،یاران،عزیزان،مهربانان،درود بر شما ایرانیان،ایرانیان پراکنده در پهندشت گیتی و ایرانیان گرفتار در چنگ اهریمن صفتان،آخرین جمعه سال 1391 هم پشت سر گذاشتیم.شمارش معکوس شروع شده برای برگزاری جشن چهارشنبه سوری و جشن نوروز باستانی.کمتر از 4روز مانده به شب چهارشنبه سوری و کمتر از 5روز مانده به فرا رسیدن نوروز....شما را در آخرین جمعه سال 1391 به خواندن هفتمین شماره مجله آزادی دعوت می کنم.

#چهارشنبه سوری امسال،باشکوهتر از هر سال


#پخش برنامه نوروزی تلویزیون Tiدر ماهواره هاتبردتلویزیون Tiبا مدیریت علیرضا امیرقاسمی مدتی است که تنها برنامه هایش را از طریق ماهواره گالکسی19 برای آمریکا و کانادا پخش می کند.علیرضا امیرقاسمی در گذشته برنامه های شبکه تلویزیونی خود را از طریق ماهواره هاتبرد برای ایران و اروپا پخش می کرد و تلویزیون طپش جزو تلویزیون های پربیننده پارسی زبان در میان ایرانیان داخل کشور بود.پس از مدتی علیرضا امیرقاسمی به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور شد به پخش برنامه های خود در ماهواره هاتبرد خاتمه دهد.

 اینبار علیرضا امیرقاسمی تصمیم گرفته است برنامه های نوروزی شبکه تلویزیونی خود را از طریق تلویزیون اندیشه در ماهواره هاتبرد برای ایران و اروپا نیز رله کند تا ایرانیان داخل کشور و همچنین ایرانیان اروپا بتوانند شاهد برنامه های نوروزی تلویزیون Ti باشند.تلویزیون Ti برنامه های نوروزی خود را از طریق تلویزیون اندیشه در فرکانس 10723 ماهواره هاتبرد برای ایران و اروپا پخش خواهد کرد.امسال برنامه نوروزی تلویزیون Ti با همکاری تلویزیون اندیشه تهیه شده است.

مشخصات دریافت:

Satellite: Hotbird13B  Freq:10723 SR: 29900 POL: Hor FEC: 3/4 Channel Name: AndishehTV# برنامه های نوروزی تلویزیون من و تو1

تلویزیون من و تو1 همانند سال گذشته به مناسبت عید نوروز قصد دارد برنامه های ویژه ای را برای بینندگان خود در ایام نوروز پخش کند.برنامه های ویژه این تلویزیون موفق پارسی زبان شامل" فیلم ها-سریال ها-ویژه برنامه شعر یادت نره و بفرمایید شام و برنامه های دیگر" می باشد.پخش برنامه ویژه تحویل سال 1392 در 30اسفند در ساعت 13:30 ظهر بوقت ایران از تلویزیون من و تو1 آغاز خواهد شد.تلویزیون من و تو1 به پخش برنامه های نوروزی خود تا 13فروردین ادامه خواهد داد.لازم به یادآوریست تلویزیون من و تو1 برنامه هایش را از طریق3 ماهواره هاتبرد،یوتلست7A-بدر(عربست) برای ایران و اروپا پخش می کند.

# برنامه های نوروزی تلویزیون ITN


تلویزیون ITN به مدیریت حمید شبخیز از سه شنبه 29اسفند قصد دارد پخش برنامه های نوروزی خود را برای بینندگانش آغاز کند.تلویزیون IranTvNetwork هر ساله به مناسبت نوروز برنامه های ویژه ای با حضور هنرمندان ایرانی تهیه و در ایام نوروز برای بینندگان خود پخش کرده است.تلویزیون ITN به مدیریت حمید شبخیز در حال حاضر از طریق فرکانس 11642 ماهواره هاتبرد برنامه هایش را برای ایران و اروپا پخش می کند.حمید شبخیز قصد دارد ظرف چند هفته آینده فرکانس پخش شبکه تلویزیونی خود را در ماهواره هاتبرد تغیر دهد.حمید شبخیز همچنین اعلام کرده است برنامه های تلویزیون ITN از 29 اسفند تا پایان ایام نوروز با کیفیت 3مگابایت در فرکانس 11642 ماهواره هاتبرد پخش خواهد شد.

# برنامه نوروزی مشترک هنرمندان تاجیک، افغان و ایرانی در تاجیکستان برای تلویزیون nex1
وبسایت بخش پارسی بی بی سی در گزارشی در این باره نوشت:هنرمندان تاجیک، افغان و ایرانی یک برنامه ویژه نوروزی مشترک در تاجیکستان ضبط کرده اند. این برنامه توسط شبکه تلویزیونی "نکس ۱" آلمان تهیه شده. برنامه های این شبکه بیشتر در زمینه فرهنگ و هنر و موسیقی است.

 در برنامه ای که روز سه شنبه ۱۲ مارس در پارک نباتات شهر دوشنبه ضبط شد، شبنم ثریا، جانی بیک مراد، مهری نگار رستم و چند نفر دیگر به نمایندگی از تاجیکستان شرکت و هنرنمایی کردند.منصور جعفری، افشین و بیژن مرتضوی، هنرمندان فارسی زبان مقیم آمریکا، نیز در این برنامه مشغول ثبت آواز و موسیقی های خود بودند. بیژن مرتضوی بار نخست است که به تاجیکستان آمده است بیژن مرتضوی، یکی از شناخته شده ترین ویولن نوازان که همزمان ترانه خوانی می کند، می گوید که بار نخست است که به تاجیکستان سفر می کند.او افزود: "من احساس می کنم که میان دوستان و نزدیکان خودم هستم. با چه شوق و ذوقی ما آمدیم به تاجیکستان عزیز، این همه مسافت را طی کردیم، تا این پیام دوستی و محبت و عشق و صفا را به دوستان هم زبان خود در سراسر عالم از این کشور نازنین برسانیم." ولی منصور و افشین در گذشته برای اجرای برنامه های کنسرتی به تاجیکستان آمده بودند.سعید رحیمی، مسئول بخش فرهنگی کانال "نکس ۱" می گوید که هدف اصلی این برنامه رساندن پیام نوروزی به پارسی زبان ها بوده است. رحیمی افزود: "هدف ما این است که چندین میلیون پارسی زبان هایی که یکی بودند و با دلایل مختلف این مردمان از هم جدا شده اند، با اینگونه برنامه ها همه آنها را دوباره کنار هم بیاوریم."

# تغیر زمان پخش برنامه آپارات در تلویزیون پارسی بی بی سی


پخش برنامه آپارات از روزهای نخست راه اندازی تلویزیون پارسی زبان بی بی سی از این شبکه تلویزیونی خبری آغاز شده است.این برنامه تلویزیونی توسط حسن صلح جو اجرا می شود.حسن صلح جو در برنامه تلویزیونی خود به پخش فیلم های مستند می پردازد.برنامه آپارات به دلیل پخش فیلم هایی که هرگز در مکانی عمومی اکران نشدند و یا فیلم های مستند فیلمسازان جوان ایرانی جزو یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون پارسی بی بی سی می باشد.این برنامه در گذشته پنجشنبه هر هفته پخش میشد.برنامه آپارات از این پس جمعه هر هفته در ساعت 21:00شب بوقت ایران از تلویزیون پارسی بی بی سی پخش خواهد شد.

# تلویزیون Top Movies و تلویزیون HD در ماهواره یوتلست25C(بدر-عربست)
تلویزیون Top Movies و تلویزیون HD از طریق یکی از فرکانس های ماهواره یوتلست25C(بدر-عربست)بر روی ایر رفتند.این 2شبکه تلویزیونی در گذشته تنها از طریق ماهواره نایلست پخش میشدند.تلویزیون Top Movies به پخش فیلم های سینمایی ترسناک و تلویزیون HD به پخش فیلم های سینمایی Action می پردازد.

مشخصات دریافت:

Satellite: Eutelsat25C Freq:11390 SR: 27500 POL: Hor FEC: 3/4 Channel Name: HD TV,Top Movies

# آغاز پخش سری جدید سریال شرلوک در تلویزیون پارسی بی بی سی

 نزدیک به صد و پنجاه سال از انتشار اولین مجموعه داستانهای شرلوک هولمز می گذرد، از زمانی که سر آرتور کانون دویل، این شخصیت خیالی جذاب و زیرک را به عرصه ادبیات کاراگاهی جنایی هدیه کرد.شرلوک اما به دلیل جذابیت و غیر قابل پیش بینی بودنش، خیلی زود راهش را به دنیای صنعت سینما و تلویزیون باز کرد، کارآگاه خصوصی لاغر اندام با پیپی بلند که موقع فکر کردن یه طرز ناشیانه ای ویلون می زند.شرلوک هولمز قدرتی بی نظیر در مشاهده جزئیات بسیار کوچک دارد. مشاهده ای که سپس به نتیجه گیری منطقی و در سرانجام کشف راز معماهای جنایی می شود.پخش سری جدید سریال شرلوک از هفته گذشته در تلویزیون پارسی بی بی سی آغاز شده است.سری جدید سریال شرلوک پنجشنبه هر هفته در ساعت 21:10 شب بوقت ایران از تلویزیون پارسی بی بی سی با دوبله پارسی پخش می شود.

# اختلافات سید محمد حسینی با مسئولان NITV


سید محمد حسینی ظرف چند روز گذشته در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است:"برخی از افراد دارند جلوی برنامه های وی را در NITV می گیرند و وی را مجبور به ترک از این شبکه تلویزیونی می کنند."سید محمد حسینی پیشتر به دلیل اختلافات با امیر شجره مدیر تلویزیون پارس به پخش برنامه های خود در تلویزیون پارس خاتمه داد و به NITV پیوست.حال از آنجایی که می توان حدس زد اینبار این شومن مشهور ایرانی با مسئولان شبکه تلویزیونی NITV اختلاف نظر پیدا کرده است.باید دید او در شبکه تلویزیونی NITV خواهد ماند و به پخش برنامه هایش در این شبکه تلویزیونی ادامه خواهد داد یا برنامه هایش را از طریق یکی دیگر از تلویزیون های پارسی زبان بر روی ایر خواهد فرستاد.

# پخش برنامه 60دقیقه تلویزیون بی بی سی پارسی در ماهواره یاه ست1A

تلویزیون 1افغانستان از هفته گذشته اقدام به پخش برنامه خبری 60دقیقه تلویزیون پارسی بی بی سی در ماهواره یاه ست1A کرده است.این شبکه تلویزیونی افغانی زبان از شنبه تا چهارشنبه هر شب در ساعت 22:00 بوقت ایران اقدام به پخش برنامه 60دقیقه تلویزیون پارسی بی بی سی در ماهواره یاه ست1A می کند.تلویزیون 1 افغانستان علاوه بر پخش برنامه 60دقیقه تلویزیون پارسی بی بی سی،سریال مطرح"حریم سلطان" را نیز برای بینندگان خود پخش می کند.

مشخصات دریافت:

Satellite: Yahsat1A Freq:11881 SR: 27500 POL: Ver FEC: 5/6 Channel Name: 1 TV Afghanistan

#مستند "ستاره سینما" در تلویزیون من و تو1

"ستاره سینما" مستنند هایی‌ داستانی درباره ستاره‌ ها و بزرگان سینمای پارسی تا واقعه انقلاب شوم ۱۳۵۷. این برنامه به زندگی حرفه‌ ای این بازیگران و بزرگان سینما نگاهی می‌اندازد و دلایل شهرت و محبوبیت همیشگی‌ شان بین مردم را نشان می‌دهد.مستند"ستاره سینما" پر است از خاطراتی جذاب و ناگفتۀ ستارگان از روزهای صف‌ های طولانی جلوی سینما ها و گیشه‌ های پر رونق آن. از اشک‌ ها و لبخندها، فرازها و فرودها و موافقان و مخالفان آن. "ستاره سینما" هم‌چنین روایت سینمای ایران است از روزهای نخست آن تا پیش از واقعۀ انقلاب اسلامی از زبان ناصر ملک‌ مطیعی، محمدعلی فردین، منوچهر وثوق و پرویز صیاد همراه با گفت‌ وگوهایی دیده‌ و شنیده نشده از آن‌ ها. قسمت اول مستند ستاره سینما چهارشنبه 30اسفند در ساعت 20:00 و تکرارش پنجشنبه 1فروردین در ساعات 6:30صبح،13:00ظهر بوقت ایران از تلویزیون من و تو1 پخش خواهد شد.

#برنامه ویژه تحویل سال 1392 در تلویزیون پارسی بی بی سی


تلویزیون پارسی بی بی سی به مناسبت تحویل سال 1392 برنامه ویژه ای تهیه کرده است.در این برنامه ویژه بهزاد بلور با یک اتوبوس 2طبقه،مهمانان و تماشاچی های برنامه را سوار می کند و به مناسبت فرا رسیدن نوروز به جشن و پایکوبی می پردازد.لیلا فروهر، ستار، حمید طالب زاده، گروه ۲۵ باند، سامیار، محمد خردادیان و بسیاری دیگر از هنرمندان ایرانی، افغان و تاجیک در برنامه ویژه تلویزیون پارسی بی بی سی حضور خواهند داشت.برنامه ویژه تحویل سال 1392 چهارشنبه 30اسفد از ساعت14:00ظهر بوقت ایران آغاز خواهد شد.

# برنامه شگفت انگیزترین عکس ها در تلویزیون نشنال جئوگرافیک پارسی


برنامه "شگفت انگیزترین عکس های نشنال جئوگرافیک" با بهترین و مشهورترین عکاسان همراه میشود زمانی که آنها در فاصله100متری درختان ردوود، یا در تعقیب رعد برق های شدید برای شکار بهترین عکس از یک رعد و برق  قرار دارند و یا برای عکاسی از یک کشتی جنگی غرق شده به اعماق اقیانوس ها میروند.چه رفتن به عمق 30 متری سطح اقیانوس ها باشد چه سفربه مناطق پر تروریست که خطر آدم ربایی هر لحظه در کمیناست، عکاسان در ماموریتی برای نشنال جئوگرافی، تمام قابلیت های فیزیکی و تحمل احساسی را بکار میگیرند، تا برای تنها یک رویداد،دهها هزار عکس تهیه کنند.برنامه شگفت انگیزترین عکس ها یکشنبه هر هفته در ساعت 20:00شب بوقت ایران از تلویزیون نشنال جئوگرافیک پارسی در فرکانس 11221 ماهواره یوتلست7A پخش می شود.

#مقابله با پارازیت های ارسالی رژیم جمهوری اسلامی-قسمت دوم

روش دوم: روش استفاده از طوری فلزی و آلومینیوم

نکته ای درباره روش استفاده از طوری فلزی:هرچه قدر توري ها به ديش نزديک تر بشوند تاثيري ندارد و بايد بين 1 تا 5/1 متر فاصله باشد تا ديش.


فرستنده تصویر زیر که در منطقه پونک شهر تهران ساکن هست می گوید:براي آن دسته از دوستان كه بخواهند بدونند مي گویم كه منطقه ما در  پونك هست و امواج پارازيت از سمت كوه هاي دانشگاه علوم تحقيقات ارسال مي شود. من توري را بين اين جهت و ديش قرار دادم و با كمي وقت و دقت توانستم تمام كانال ها صاف و بدون پارازیت دریافت کنم. من از قفسه هاي فلزي استفاده كردم و همه می توانند با هزينه مختصری اين كار را انجام بدهند.چون انعطاف اين روش بسيار زياده و توري را مي توانيد به هر شكلي ،با توجه به موقعيت ديش در بياوريد.


چند تصویر دیگر برای دریافت سیگنال با استفاده از توری فلزی:
همچنين درصورت امكان مي توانيد ديش خود را در بالكن يا در حياط خانه يا اگر حياط شما داراي استخر می باشد آن را درون استخر(البته خالي) قرار دهید.تصویر زیر استفاده از اطاقك بعنوان سدي در برابر امواج پارازیت را نشان مي دهد:
روش استفاده از فویل آلومینیومی:

برای دیدن تصاویر بالا به اندازه بزرگتر و واضح تر بر روی هر تصویر کلیک کنید.

ادامه دارد...

با سپاس از سیخونک نازنین 
ملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 7
در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  

جمعه هر هفته در ساعت23:00 شب بوقت ایران منتظر منتشر شدن مجله آزادی در "ملی ستلایت نیوز" باشید.


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:


تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید


۲ نظر:

آرمین گفت...

واژه ی تشکر، واژه ی خیلی کوچکی در برابر این مجموعه ی زیباست. اما همین ز دستم برمی آید: «خیلی متشکرم»
پایدار باشید.

mansour گفت...

باسلامودرود سال نو مبارک