به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۱ اسفند ۱۲, شنبه

مجله هفتگی آزادی-شماره5

"مجله هفتگی آزادی ":ارائه ای از ملی ستلایت نیوز-شماره5

هموطنان عزیز درود به یکایک شما نازنینان در سراسر جهان.به دلیل مشکلات فنی مجله آزادی با تاخیر بر روی ملی ستلایت نیوز قرار گرفت.همانند همیشه از تک تک شما مهربانان سپاسگزارم که با وجود همه کم و کاستی ها باز در کنار ملی ستلایت نیوز هستید و از این مجموعه اینترنتی حمایت می کنید.شما را به خواندن پنجمین شماره مجله اینترنتی"آزادی" دعوت می کنم.در این شماره علاوه بر خبرها،اولین بخش مقابله با امواج پارازیت را می خوانید...

#چهارشنبه سوری امسال،باشکوهتر از هر سال
 #آغاز پخش برنامه های تلویزیون ایران فرداتلویزیون ایران فردا به مدیریت دکتر علیرضا نوریزاده پخش برنامه های خود را از طریق فرکانس 11221 ماهواره یوتلست7A برای ایران و اروپا بصورت رسمی آغاز کرد.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان تازه تاسیس تا به امروز در حال پخش آزمایشی برنامه های خود بود.دکتر علیرضا نوریزاده مدیر تلویزیون ایران فردا در اولین برنامه تلویزیونی خود در شبکه تلویزیونی ایران فردا اعلام کرد:"از روز دوشنبه 5مارس پخش رسمی برنامه های تلویزیون ایران فردا آغاز خواهد شد."تلویزیون ایران فردا اعلام کرده است در کنار پرداختن به مسائل "سیاسی-اجتماعی"روز ایران در زمینه اینترتیمنت نیز فعالیت خواهد کرد.مدیر این شبکه تلویزیونی پارسی زبان همچنین افزود:"تلویزیون ایران فردا تمام سلیقه های ایرانیان را در نظر خواهد گرفت و به همین دلیل با پخش برنامه های متفاوت و جذاب سعی بر جذب مخاطب بیشتر از همه رسانه های پارسی زبان"خبری-سیاسی" دارد."علیرضا نوریزاده در اولین برنامه خود در تلویزیون ایران فردا اعلام کرد:"به هیچ عنوان شایعات مربوط به گرفتن کمک مالی از العربیه و الجزیره برای راه اندازی یک شبکه تلویزیونی پارسی زبان درست نمی باشد و تلویزیون ایران فردا توسط چند ایرانی راه اندازی شده است."همچنین او افزود:"اگر چه به دلیل مسائل فنی نمی شود پرچم 3رنگ شیروخورشید ایران را در کنارم قرار دهم ولی پرچم 3رنگ شیروخورشید ایران تا همیشه بر روی سینه ام و در قلبم قرار دارد."

"علیرضا نوریزاده-علیرضا میبدی-محسن سازگارا-جمشید چالنگی-لونا شاد-شهیار قنبری-مسعود اسدالهی"جزو کسانی می باشند که در تلویزیون ایران فردا فعالیت خواهند کرد.به جرات می توان گفت تلویزیون ایران فردا در آینده ای نه چندان دور به یکی از پرمخاطب ترین رسانه های پارسی زبان ماهواره ای تبدیل خواهد شد.

 
#سری جدید سریال کارتونی باب اسفنجی در تلویزیون پرشین تونتلویزیون پرشین تون در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است از بهار1392 سری جدید سریال کارتونی باب اسفنجی آماده پخش می شود و برای بینندگان این شبکه تلویزیونی پخش خواهد شد.تلویزیون پرشین تون اولین رسانه پارسی زبان 24ساعته کارتون برای ایرانیان می باشد.این شبکه تلویزیونی پارسی زبان با پخش کارتون های خاطره انگیز و انیمیشن های پر طرفدار با دوبله به زبان پارسی توانست است مخاطبان زیادی را به برنامه های خود جذب کند.

#تلویزیون PNG در راه ایران و اروپاتلویزیون PNG پیش از این برنامه هایش را تنها از طریق ماهواره گالکسی19 برای آمریکا و کانادا پخش می کرد.این تلویزیون پارسی زبان قصد دارد بزودی پخش برنامه هایش را از طریق ماهواره ای برای ایران و اروپا و خاورمیانه نیز بر روی ایر بفرستد.تلویزیون PNG در صفحه فیسبوک خود یک نظرسنجی قرار داده است و از بینندگان خود پرسیده است علاقه دارند این شبکه تلویزیونی از طریق کدام ماهواره برای ایران و اروپا بر روی ایر برود.تا این لحظه ایرانیان ماهواره هاتبرد را از میان ماهواره های دیگر برای پخش این تلویزیون پارسی زبان انتخاب کرده اند.

#تلویزیون DMAX با فرکانس جدید در ماهواره هاتبرد


تلویزیون DMAX که برنامه هایش را از طریق فرکانس 11242 ماهواره هاتبرد13C پخش می کرد،تغیر فرکانس داد و از طریق یکی دیگر از فرکانس های ماهواره هاتبرد بر روی ایر رفت.این تلویزیون ایتالیایی زبان با پخش برنامه های متنوع توانسته است همانند تلویزیون های "Italia1-Canale5-iLikeTV-Rete4" محبوب باشد.

مشخصات دریافت:

Satellite: Hotbird13B  Freq:11541 SR: 22000 POL: Ver FEC: 5/6 Channel Name:DMAX

# ضبط برنامه های نوروزی در تلویزیون های پارسی زبان ایرانی
 (صحنه ای از ضبط برنامه های نوروزی تلویزیون ایران متعلق به حمید شبخیز)

هر ساله چند هفته مانده به جشن باستانی نوروز،تلویزیون های پارسی زبان ماهواره ای برای بینندگان خود در ایام تعطیلات عید نوروز برنامه های ویژه تهیه می کنند.این برنامه های ویژه گاه شامل گفتگو با هنرمندان و خوانندگان ایرانی می شود و گاه شامل پخش موزیک ویدئوهای جدید هنرمندان ایرانی.به جرات می توان گفت تمام تلویزیون های پارسی زبان ماهواره ای از 1 تا 13 فروردین به مناسبت عید نوروز برنامه های ویژه پخش می کنند و برنامه هایشان به نوعی نوروزی می باشد.از تلویزیون من و تو1 گرفته است تا تلویزیون ITN متعلق به حمید شبخیز....همه و همه یک ماه مانده به فرا رسیدن عید نوروز در تلاطم می باشند برای تهیه و ضبط برنامه های نوروزی خود.....


#اردشیر احمدی در ایران!


 اردشیر احمدی ساکن ونکوور کانادا سازنده ویدئوهای پارسی در رابطه با مسائل مربوط به ایران و ایرانیان است. آثار او در گذشته از طریق وب‌سایت تلویزیون اینترنتی کلام و جدیدا در  یوتیوب و وبسایت شخصی‌اش منتشر می‌شود. وی که اصالتاً اهل اصفهان است از کودکی به کانادا مهاجرت کرد و تحصیلات خود را در رشته فیلم و سینما به پایان رساند. "آشپزی در سه سوت"، "از ونکوور تا لوس‌انجلس" و "برنامه ذره بین"چند نمونه از سری برنامه‌های وی بوده‌است. استفاده از لهجهٔ اصفهانی و گریزمایه‌های طنز از خصوصیات کارهای اردشیر احمدی است. 


او هنگامی که ۱۸ ساله بود، با خودروی شخصی و دوربین دستی اش و بودجه ای نا معلوم! از ونکوور راهی لوس آنجلس شد تا مستندی از جامعه فرهنگی هنری ایرانیان در لوس آنجلس تهیه کند. وی به سراغ بزرگترین و فعال ترین مدیران شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله علیرضا امیرقاسمی، حمید شبخیز، شهرام همایون و نادر رفیعی رفت و آنها را به شدت مورد انتقاد قرار داد و در ویدئو ادیت شده خود مدیران شبکه های پارسی زبان ماهواره ای را به تمسخر گرفت. 
در این برنامه اردشیر احمدی با بسیاری از چهره‌های شناخته شده ایرانی در لوس آنجلس گفتگو می‌کند و از هر کدام آنها با لحن بی ادبانه ای انتقاد شدید می‌ کند.او در مصاحبه اش با مجله گوناگون عنوان کرد که به علت شکایت‌ها و مشکلات حاشیه‌ای از ادامه دادن به این مجموعه صرف نظر کرده‌است اما با این حال او با برنامه‌ای دیگر تحت عنوان ذره بین بازگشت و دوباره به انتقاد از جامعه هنری پرداخت.علیرضا امیرقاسمی پس از توهین های اردشیر احمدی علیه او و شبکه تلویزیونی اش ، بصورت قانونی در کشور آمریکا علیه اردشیر احمدی اعلام جرم کرد و به مدت چند ماه توانست جلوی فعالیت ها و برنامه های اینترنتی او که تحت عنوان  ArdeshirTVدر شبکه جهانی اینترنت منتشر میشد را بگیرد.

حال اردشیر احمدی به ایران سفر کرده است و روی پروژه"از زیر زمین تا بام طهران" کار می کند.او در پروژه جدید خود با خوانندگان زیر زمینی که در تهران فعالیت می کنند به گفتگو می پردازد.اردشیر احمدی از طریق صفحه فیسبوک خود برنامه هایش را منتشر می کند.

مستند کامل از ونکوور تا لس آنجلس(شامل 13قسمت)

 
#تلویزیون Zee Aflam برای علاقمندان سینمای بالیوود

تلویزیون Zee Aflam از طریق 2ماهواره بدر(عربست) و نایلست پخش می شود.این شبکه تلویزیونی بصورت 24ساعته برنامه هایش را به پخش"فیلم های سینمایی هندی از سینمای بالیوود هند"با زیر نویس عربی اختصاص داده است.تلویزیون Zee Aflam به دلیل پخش فیلم ها و شوهای هندی با کیفیت خوب در 2 ماهواره بدر(عربست) و نایلست بینندگان زیادی از ملیت های مختلف پیدا کرده است.

مشخصات دریافت:

Satellite: Badr(Arabsat)  Freq:12111 SR: 27500 POL: Hor FEC: 3/4

Satellite: Nilesat  Freq:11938 SR: 27500 POL: Ver FEC: 3/4

Channel Name: ZEE AFLAM

#پارازيت هاي ارسالي از سوي ر‍ژيم جمهوري اسلامي بر روي ماهواره ها ر‍ژيم ديكتاتوري جمهوري اسلامي طي سال هاي گذشته تمام سعي خود را كرده است كه جلوي رسيدن صدا و تصوير رسانه هاي سياسي ماهواره اي را به ايران بگيرد حال يا با جمع آوري ماهواره ها توسط نيروهاي سركوبگرش يا با ارسال امواج پارازيت بر روي ماهواره ها و اختلال ايجاد كردن بر روي فركانس رسانه هاي "سياسي - خبري" آزاديخواه..پارازيت هاي ارسالي از سوي ر‍‍ژيم سركوبگر جمهوري اسلامي بر روي ماهواره ها براي جلوگيري از رسيدن اخبار و واقعيت ها به مردم ايران مي باشد.ر‍ژيم ديكتاتوري حاكم بر ايران بارها با ارسال پارازيت بر روي فركانس رسانه هاي پارسي زبان "سياسي-خبري" در ماهواره هاتبرد باعث حذف رسانه هاي سياسي از اين ماهواره شده است.ر‍ژيم سركوبگر جمهوري اسلامي در اعتراضات مردمي پس از انتخابات سيگنال فركانس هاي رسانه هاي پارسي زبان "خبري-سياسي" را با پارازيت در ماهواره هاتبرد بطور كلي قطع مي كرد و تا زماني كه كمپاني ستلايت رسانه سياسي مورد هدف قرار گرفته را از ترانسپاندرش حذف نمي كرد اختلال بر روي آن فركانس ادامه داشت.اين روش تنها باعث ايجاد اختلال در تمامي كانال هاي موجود در يك فركانس خاص در سرتاسر يك قاره، كشور يا منطقه وسيعي مي‏گردد ولي در مابقي فركانس هاي آن ماهواره اختلالي ايجاد نمي‏شود.همچنين جمهوري اسلامي سال ها هست بصورت منطقه اي هم بر روي فركانس هاي ماهواره هاي مختلف در شهرهاي مختلف ايران پارازيت مي فرستد و اختلال ايجاد مي كند.زمانيكه ر‍ژيم سركوبگر جمهوري اسلامي سيگنال يك فركانس خاص را بطور كلي قطع مي كند و فركانس مورد نظر را با پارازيت مورد هدف قرار مي دهد راهي براي مقابله با آن نيست ولي زمانيكه ر‍ژيم ديكتاتوري حاكم بر ايران بصورت منطقه اي در شهرهاي مختلف بر روي ماهواره ها پارازيت ارسال مي كند راه هاي مختلفي براي مقابله با اين پارازيت ها و دريافت امواج ماهواره بدون اختلال وجود دارد. 


 همچنين مدتي پيش يكي از استادان برق و الكترونيك دانشگاه اميركبير نیز خاطرنشان کرده است که "امواج پارازيت به شدت سرطان زا هستند و به ويژه سرطان نخاع را به دنبال دارد ." به گفته اين استاد دانشگاه امير كبير"تأثير اين امواج بر روي كودكان بيش از ديگر افراد جامعه است. اين امواج برروي مردان نيز تأثيرات نامطلوبي دارد و آنها را عقيم مي كند و از طرفي زنان باردار را گرفتار عوارضي سوء مي كند كه جبران ناپذير است. حتي اگر فرد به اين امواج خيلي نزديك باشد، فوراً كور مي شود ." تحقیقات همچنین نشان داده که امواج پارازیت تاثیرات مخربی بر اعصاب و روان انسان نیز بر جای می گذارند. همچنین این امواج ممكن است در اثر تداوم ناشنوايي مزمن را به همراه داشته باشد. امواج پارازیت علاوه بر تهدید سلامت، درسيستم مخابراتی و الکترونيکی کليه دستگاههای ايمنی، از جمله سيستم های پزشکی بيمارستان ها، شبکه بانکی و سيستم هدايت هواپيما نیز تداخل ایجاد می کنند. یکی از دلایلی که ارسال این امواج در تهران معمولا پس از ساعات کار اداری آغاز می شود، همین است تا بدین ترتیب سیستم های مخابراتی و الکترونیکی دولتی از کار نیافتند. 

 بزودي در ملي ستلايت نيوز راه هاي مختلف مقابله با پارازيت هاي ارسالي بصورت منطقه اي براي دريافت امواج ماهواره بدون اختلال اعلام مي شود. 


ملی ستلایت نیوز-مجله آزادی-شماره 5

در مجله آزادی هر هفته"نگاهی می شود به  اخبار و مسائل پیرامون شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان و رسانه های مطرح بین المللی و برنامه سازان رسانه های پارسی زبان ماهواره ای  

جمعه هر هفته در ساعت23:00 شب بوقت ایران منتظر منتشر شدن مجله آزادی در "ملی ستلایت نیوز" باشید.


فراموش نکنید از طریق توییتر ملی ستلایت نیوز بصورت روزانه می توانید از آخرین اخبار ماهواره و رسانه آگاه شوید.
آدرس های ما را به خاطر بسپارید و همچنین به دیگران نیز بدهید:
Twitter:


تارنما:ما را از نظرات،پیشنهادات،انتقادات خود بی بهره نگذارید

هیچ نظری موجود نیست: