به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۱ آذر ۱۰, جمعه

گفتگوی مدیر کمپانی جم با رادیو کوچه

رادیو کوچه در هفته گذشته به دلیل حواشی زیاد درباره کمپانی Gem و گسترش موضوع"ارتباط آقا زاده ها با تلویزیون جم و برخی از شبکه های ماهواره ای"در فضای مجازی با سعید کریمیان مدیر این کمپانی پارسی زبان دست به مصاحبه زد.اردوان روزبه درباره هدف مصاحبه با سعید کریمیان می گوید:"اگر جنگ اقتصادی دو یا چند شرکت بزرگ در قالبی غیر متعارف  و با تصویری جدای از آن که پشت موضوع است به "موضوع داغ" بالاترین نمی کشید، مایل نبودم در این وادی وارد بشوم. اما اشکال از آن جایی شروع شد که ناخواسته دیدم بسیاری از نکاتی که در موضوع داغی که در بالاترین آورده شده بیشتر هدف مند و در واقع در پس یک جنگ مالی قرار دارد نه آن که ناشی از عرق و علاقه وطن پرستی،‌باشد.این بار اولی نیست که در بالاترین یک موضوع نه چندان راست، کمی راست، کمی ناراست یا حتی راست اما با هدف دیگری موضوع داغ می شود. شاید این سیاست کلی بالاترین به مدیریت یحیی نژاد باشد که در موضوع ها دخل و تصرفی نکند.باید بگویم جانب دارانه نخواهد بود که با توجه به این که به استناد چند وبلاگ و تارنما به موضوعی داغ در بالاترین بدون در نظر گرفتن نظر  طرف مقابل را منعکس می شود من بخواهم در پاسخ همان سوال هایی که شده است از خود آن آدم بپرسم. رادیو کوچه در گفتگو با سعید کریمیان مدیر تلویزیون جم در واقع همان ابهامات را از خودش پرسیده است.

 در روزهای پایانی ماه آبان در تارنمای بالاترین موضوع داغی درست شد با عنوان "ارتباط آقازاده ها با شبکه های ماهواره ای و مدیر گروه شبکه جم" این موضوع داغ با پانزده لینک اشاره به آن داشت که مدیر گروه تلوزیونی "جم" منابع مالی اش از کجا تامین می شود و هم چنین به نوشته مهدی خزعلی که پیشتر در ۲۸ مهرماه منتشر شده بود می پرداخت.شبکه تلوزیونی جم در سال ۲۰۰۷ میلادی با پخش موسیقی شروع به کار کرد و در حال حاضر در چند کانال به پخش سریال و برنامه مشغول است. این شبکه با پخش سریال های بلند در بین گروهی از مخاطب های تلوزیونی شناخته شده است.اما آن چه مرا به واکاوی در این موضوع داغ کرد نه فرایند تولید و تهیه در تلوزیون جم بلکه نحوه مهندسی طرح موضوع در بالاترین بود. چند وبلاگ هم نام و متحد در بلاگفا به راه می افتد و در این وبلاگ ها گفته می شود مدیر گروه جم هم مجاهد، پاسدار ومامور است و پول از آمریکایی ها می گیرد و استناد می شود در متن ها به عکس هایی که از صفحه هایی نظیر دویچه وله و تارنمای سازمان مجاهدین گرفته شده است و لینکی به جایی ندارد و در اساس با جست و جو دریافت می شود، مواردی که به استناد دویچه وله و سازمان مجاهدین مطرح می شود در هیچ جست و جویی قابل دریافت نیست. سرمایه گذاری رابرت مرداک نیز از همان بخش هایی است که هیچ لینک صحیحی درش وجود ندارد.

اما در این لینک داغ اشاره ای هم از دکتر مهدی خزعلی دارد دال بر این که برادرش "علی رضا خزعلی" گفته است شبکه ایرانیان متعلق به "سعید کریمیان" مدیر گروه جم است.این بار اولی نیست که به روش مهندسی شده برخورد با یک فرد یا یک گروه در وبسایت بالاترین مواجه می شوم. تشکیل چند وبلاگ که بشود مطلب را به عنوان یک موضوع داغ مطرح کرد و مجموعه ای از نوشته ها که به طور مشخص کپی شده از یک دیگر در چند وبلاگ و یا تارنما است و راه انداختن یک لینک داغ.

"سعید کریمیان" مدیر تلوزیون های جم می گوید: "این رقابت سالم نیست. من با رقابت در چهارچوب کار اقتصادی به صورت سالم کاملا موافقم اما این که بدون در نظر گرفتن اخلاق چیزهایی بدون سند منتشر شود صرف به خاطر این که من گرداننده یک شبکه پر بیننده هستم کمال بی انصافی است."او هم چنین اشاره می کند که تاکنون سرمایه گذاری جز مجموعه شرکت های خودش نداشته است. ارتباطی با مردوک نداشته و جز "تفریحات و سرگرمی" چیزی را دنبال نمی کند. او می گوید: "ما سیاست را نمی شناسیم و ترجیح می دهیم فقط برنامه کلی خودمان را دنبال کنیم." او در پاسخ این که آیا فیلم ها و سریال های شما غیر قانونی پخش می شود  اظهار می کند: "در دنیای امروز همه دارند برنامه ها را مانیتور می کنند. در سریالی که دویست قسمت است حتا یکی یا دو تا از دست بر برود نمی شود دویست قسمت برنامه بدون مجوز منتشر شود. یکی از ارکان پخش سریال آن هم در شبکه ای که در لندن است گرفتن تمامی مجوز ها است. این بسیار نکته ساده ای است."مدیر شبکه جم هم چنین می گوید: "من کارم سیاسی نیست. اساسن عقبه خانواده گی مرا ببینید شرایط من بسیار روشن است. گفته اند متولد قاین ۱۳۴۸ من متولد تهران هستم در سال ۱۳۵۱. من هیچ گاه سویس درس نخواندم و با اشاره به این که من در امریکا کار می کردم، من هنوز ایالات متحده را ندیده ام. نه مجاهدین را می شناسم و نه رابطه ای با سپاه داشته و دارم. این ها چیزهای روشنی است. چرا بدون سند حرف می زنند. آیا جز این است که هدف رقابت است البته به طور غیر سالم."او هم چنین در مورد تلوزیون ایرانیان و اشاره ای که مهدی خزعلی در وبلاگ خود دارد می گوید روی فرکانس ایرانیان ما مدتی پخش داشتیم که آن را هم قطع کردیم. سرویس دهنده فرکانس پخش ایرانیان را بعد که فرکانس را خریداری کردیم به ما واگذار کرد درواقع فقط پهنای باند را ما خریدیم نه این که داشتیم. اما سوال این است آیا صرف به شناختن یا آشنایی با کسانی می شود گفت رانت و یا سیاست محرمانه ای در کار است.درهمین حال به دلیل پخش برخی از برنامه های مشترک در تلویزیون جم مووی و ایرانیان و استفاده از لوگو های گرافیکی یکسان حرف سعید کریمیان درباره نداشتن ارتباط با تلویزیون ایرانیان متعلق به علیرضا خزعلی به طور کل زیر سوال می رود.

مدیر کمپانی جم همچنین می گوید "حریم سلطان به ۴۷ کشور در جهان فروخته شده است. این سریال اگر نقدی هم برش وارد است بیایند نقد کنند. این سریال بیشترین مخاطب را دارد اگر مشکلی دارد چرا دیده می شود؟ تاریخ را که ما نساختیم. اگر نقدی بر سریال است می توان کرد. ضمن این که سریال ها و فیلم ها همیشه منطبق با تاریخ نیست. خیلی از سریال ها با نگاهی به موضوع با برداشت آزاد مجموعه ای را می سازند و این فقط حریم سلطان نیست. قرار نیست مستندی تاریخی منتشر شود بلکه یک سریال بلند است که مردم ارزیابی می کنند ارزش دیدن دارد یا خیر."

سعید کریمیان می گوید:"صد در صد کار ما بر پایه در آمدمان از فعالیت های اقتصادی مان است، ما نه از داخل پول گرفته ایم و نه می گیریم و نه از خارج. ما منابع مناسبی از محل تبلیغات روی دوازده کانال تلوزیونی و کارهای اقتصادی گروه "جم" داریم. من همین جا درخواست می کنم برای روشن شدن افکار عمومی کار را با توهین و هجوم و پرونده سازی جلو نبرید. اگر سندی هست بی شک ارایه کنید و این ما هستیم که باید پاسخ گو باشیم. این یک رقابت نا سالم اقتصادی است که به این شکل بروز می کند. من حاضرم پاسخ گوی تمامی سوال های منطقی باشم. ما در ترجیح می دهیم با نظر مخاطب موضوع ها را انتخاب کنیم. شرط موفقیت برای ما تامین نظر مردم است."به هر روی فارغ از دیدگاه های مدیر این مجموعه های مدیا و هم چنین منتقد های آن چیزی که جامعه امروز ما کم و بیش با آن دست به گریبان است اتهام بدون سند است.مردم را ساده انگاشتن بازخوردی بد برای اعتماد بین ما در جامعه دارد. کافی است نگاهی بر صفحه داغ این موضوع بالاترین یک بار دیگر بیاندازید و لینک هایی که با عنوان های خود این شبکه توسط یک فرد یا گروه درست شده را دوباره مرور کنید و به لینک هایی که داده است بروید. ساده است هیچ کدام از لینک های این وبلاگ که در "بلاگفا" درست شده اند به آدرس صحیحی نمی روند.با سپاس از اسی عزیز و رادیو کوچه

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"