به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۱ تیر ۲۶, دوشنبه

نگاهی به شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان-بخش دوم

مقاله ای از آنسه امیری - قسمت دوم

در این چندین سال که بیننده‌ تلویزیون‌های مختلف ایرانی بودم، موارد بسیاری پیش آمده که ثابت کرده نه تنها تلویزیون‌های ما، تلویزیون‌های حرفه‌ای نیستند، بلکه بینندگان این تلویزیون‌ها نیز، بینندگان حرفه‌ای نیستند و بیشتر مواقع نمی‌دانند که کدام حرف را باید در کدام برنامه بگویند.


بارها و بارها شاهد بوده‌ام که بیننده‌ای به تلویزیونی زنگ میزد و بدون این‌ که مسیر و روال برنامه را رعایت کند، شروع می‌ کرد به بدگویی از تلویزیونی دیگر، که آقای فلانی! چه نشسته‌ ای که فلان تلویزیون در مورد شما بد گفته و داستان بد گفتن را هم با آب و تاب تعریف می‌کرد و صد البته با یک کلاغ، چهل کلاغ.


البته از شما چه پنهان، این روال تا به امروز هم ادامه دارد، اما درصد آن تا حد قابل ملاحظه‌ ای کم شده است.


یا این‌ که موضوع برنامه‌ ای مثلا در باره‌ی"آقتاب"بود، بیننده‌ای زنگ میزد و مثلا در باره‌ی "کرم شب‌ تاب" صحبت می‌کرد و یا نحوه‌ی حرف زدن و نوع انتخاب کلمه‌ها و جمله‌های بیننده، مناسب و درخور یک رسانه‌ی عمومی نبود.

هوشنگ توزیع در سال‌های 2001 و 2002 برنامه‌ای در تلویزیون پارس داشت که واقعا برنامه‌ جالبی بود. اصولا هوشنگ توزیع، ضمن این‌ که نویسنده و کارگردان خوبی هست، یکی از بهترین مجریان تلویزیونی هم به حساب می‌آید که همیشه حرفی تازه برای گفتن دارد و همیشه برنامه‌هایش متنوع و دیدنی است.


در یکی از برنامه‌ها، ایرج جنتی عطایی و ابی میهمان برنامه بودند و پرسش‌های هوشنگ توزیع هم، پرسش‌های شنیدنی و جالبی بود.

ناگهان خانمی زنگ زد وضمن سلام و احوال‌ پرسی با میهمانان، خیلی با تحکم از مجری برنامه پرسید که چرا از خانم گوگوش دعوت نمی‌کنید که به برنامه‌ تان بیاید؟!


خُب! چنین پرسشی هیچ ارتباطی با موضوع برنامه نداشت و اصولا کار ناپسندی است که وقتی دو هنرمند میهمان برنامه‌ای هستند، کسی زنگ بزند و بگوید چرا از فلان خانم یا فلان آقا دعوت نکردید. گفتم که، ما بیننده‌ حرفه‌ ای هم کم داریم.


با این همه اما مجری برنامه هوشنگ توزیع بسیار با متانت به پرسش این خانم بیننده پاسخ داد و گفت:من به خانم گوگوش علاقه دارم، صداشونو دوست دارم، امیدوارم اگر فرصتی بشه من ازشون دعوت بکنم، با کمال میل از ایشون دعوت می‌کنم.


اما مگر خانم بیننده قانع می‌شد؟ هوشنگ توزیع همچنان سعی می‌کرد که این موضوع را سربسته پاسخ بدهد و داستان را باز نکند، اما خانم بیننده همچنان حرف خود را میزد و به آقای توزیع میگفت که شما چقدر محکم جواب می‌ دهید! شما باید تلاش کنید تا خانم گوگوش را پیدا کنید و دعوتشون کنید!هوشنگ توزیع دوباره توضیح داد که خانم! من خانم گوگوش را از کجا باید پیدا کنم؟ من آقای جنتی عطایی ، ابی و داریوش را می‌توانم پیدا کنم چون باهاشون در تماس هستم ولی خانم گوگوش را کجا باید پیدا کنم؟ شما ایشان را پیدا کنید، تلاش‌ اش بامن وباز هم به شکل سربسته ادامه داد: خانم گوگوش متاسفانه یک شرایط استثنایی دارند که با کسی در تماس نیستند و من نمیخوام که این مسئله را بازش کنم.نتیجه این‌ که خانم بیننده‌ی محترم ضمن تشکر از هوشنگ توزیع، با دلخوری گوشی را گذاشت و باز هم نتیجه اینکه روال عادی برنامه بهم خورد و به یقین وقت چند پرسش‌ اساسی برنامه گرفته شد.


آنسه امیری-مجله اپیزود،شماره 42

 مجموعه"نگاهی به شبکه های تلویزیونی ماهواره ای پارسی زبان نوشته ای از آنسه امیری" یکشنبه هر هفته در "ملی ستلایت نیوز" منتشر می شود.

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"