به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۱ اردیبهشت ۴, دوشنبه

برنامه بهزاد و شخصیت ها در تلویزیون پارسی بی بی سی

بهزاد بلور یکی از مجریان موفق تلویزیون پارسی بی بی سی می باشد.او سالهاست در بخش پارسی بی بی سی فعالیت می کند.بهزاد بلور تا کنون مجری برنامه های موفق و پر طرفداری بوده است،از جمله برنامه های موفق او برنامه های "روز هفتم،کوک،نون و نمک،تب آنتالیا،بلور بنفش"می باشد.


حال پخش برنامه جدید بهزاد بلور در تلویزیون پارسی بی بی سی آغاز شده است.در برنامه "بهزاد و شخصیت ها" بهزاد بلور به دیدن شخصیت های معروف و مطرح در دنیای موسیقی، مد، و سرگرمی می رود و به جنبه های جالبی از زندگی و کار این هنرمندان می پردازد.برنامه بهزاد و شخصیت ها جمعه هر هفته در ساعت 22:30 شب و تکرارش شنبه در ساعت 10:30صبح ، یکشنبه 12:30ظهر، سه شنبه 12:30ظهر، چهارشنبه20:30شب ، پنجشنبه10:30 صبح بوقت ایران از تلویزیون پارسی بی بی سی پخش می شود.

 ملی ستلایت نیوز را از نظرات خود بی بهره نگذارید

۱ نظر:

ک گفت...

دیگر از این کلمات عربی استفاده نکنید
:
غذا

‫نفر
‫امّت
‫و اصطلاح زیر را بکار نبرید:
‫شاهنامه آخرش خوش است.
‫میدانید چرا:
اعراب به ما آموختند که آنچه را که میخوریم "غذا" بنامیم و حال آنکه در زبان عربی غذا به "پس آب شتر" گفته میشود. در دهخدا بخوانید: غذا. [ غ َ] (ع اِ) بول شتر. (اقرب الموارد). رجوع به غذی شود.
دهخدا توصیه کرده است به جای غذا از پزا استفاده کنیم. پزآ ( پز + آ ) ، پخته شده و آماده گردیده ، واژه پزا را میتوان بجای غذا که هموزن یکدیگر میباشند بکار برد تا با این روند از درایش واژگان ناپسند بیگانه در زبان پارسی خودداری نمود.
و اعراب به ما آموختند که برای شمارش جمعیّتمان کلمۀ "نفر" را استفاده کنیم و حال آنکه در زبان عربی حیوان را بااین کلمه میشمارند و انسان را با کلمۀ "تن" میشمارند؟ شما ۵ تن آل عبا و ۷۲ تن صحرای کربلا را بخوبی میشناسید.

اعراب به ما آموختند که "صدای سگ" را "پارس" بگوئیم و حال آنکه این کلمه نام کشور عزیزمان میباشد؟

اعراب به ما آموختند که "شاهنامه آخرش خوش است" و حال آنکه فردوسی در انتهای شاهنامه از شکست ایرانیان سخن میگوید.

عرب به ما کلمه ی اٌمت را آموخت به معنای ((گله ی شتر)) اعراب ایرانیان را موالی نامیدند....
آیا بیشتر از این میشود به یک ملّت اهانت کرد و هنوز با استفادۀ همین کلمات به ریشش می خندد.

در کتاب سفینه البهار میخوانیم که بالاترین ایرانی از پست ترین عرب پست تر است

http://www.loghatnaameh.org/dehkhodasearchresult-fa.html?searchtype=0&word=4oCr2LrYsNin