به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۰ آذر ۲۰, یکشنبه

پنج شبکه جهانی: با رویکرد محدودکننده حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی علیه رسانه‌ها برخورد شود


تعدادی از شبکه‌های ماهواره‌ای بین‌المللی با انتشار بیانیه‌ای مشترک ضمن آن که حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی را متهم کردند که پارازیت بر روی امواج پخش شبکه‌های پارسی‌زبان را افزایش داده، از مقامات بین‌المللی خواستند تا برای مقابله با این روند وارد عمل شود.


به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مدیران ارشد شبکه‌های بین‌المللی بخش پارسی صدای آمریکا، بی‌بی‌سی پارسی، دویچه وله آلمان، شبکه «آ اِ اِف» فرانسه و رادیو سراسری هلند، روز چهارشنبه در نشستی در لندن اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرده و خواستار توقف تلاش‌‌ها برای محدود و مسدود کردن رسانه‌های مستقل در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی شدند.
 

مدیران این پنج شبکه که به منظور شرکت در نشست شورای اطلاع ‌رسانی دولت آمریکا، بی‌بی‌جی، گرد هم آمده بودند، در این بیانیه‌ آورده‌اند: "ما از تمامی مقامات نظارتی می‌خواهیم تا در واکنش به اقدامات افرادی که تعمدا در دریافت سیگنال‌های ماهواره‌ای اختلال ایجاد می‌کنند، دست به کار شوند".

حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی پیشتر نیز به ‌ویژه در پی اعتراضات گسترده مردمی علیه جمهوری اسلامی  پس از انتخابات در سال ۱۳۸۸ به دلیل تلاش برای ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های خبری و مسدود کردن وب‌سایت‌های پارسی‌‌زبان مورد انتقاد قرار گرفته است.

این‌ بار نیز این مدیران با تأکید بر این که اقدامات محدود‌کننده علیه رسانه‌ها در حکومت دیکتاتوری حاکم بر ایران در سال جاری میلادی روندی رو به افزایش داشته از اعضای "اتحادیه بین‌المللی مخابرات" درخواست کردند تا در نشست پیش‌ روی خود در ژنو، این مسئله را مد نظر قرار دهند.


حکومت چپاولگر جمهوری اسلامی شبکه‌های خبری پارسی‌زبان بین‌المللی را متهم می‌کند که اهدافشان با نظام جمهوری اسلامی ضدیت دارد.

در همین زمینه فرمانده نیروی انتظامی حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی اواخر مهرماه سال جاری تلویزیون پارسی زبان صدای آمریکا و بی‌بی‌‌سی را "بازوهای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا" خواند.
 

در ماه‌های گذشته علاوه بر ایجاد اختلال شدید در دریافت امواج شبکه‌های ماهواره‌ای پارسی‌زبان در ایران، افرادی نیز به اتهام همکاری با بخش پارسی‌زبان شبکه بی‌بی‌سی از سوی مقامات اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.

آژانس دولتی آمریکایی بی‌بی‌جی که شبکه‌‌های اطلاع‌رسانی تحت مسئولیتش برای ۱۰۰ کشور جهان با جمعیتی حدود ۱۸۷ میلیون نفر، برنامه پخش می‌کند، پیشتر به همراه بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای مشترک ایجاد اختلال در دریافت ماهواره‌ای شبکه‌های پارسی‌زبان در ایران را مورد انتقاد قرار داده و خواستار پایان یافتن این روند شده بود.

همچنین روزنامه وال استريت ژورنال در روز جمعه،از ادامه خدمات شرکت های ماهواره ای غربی به راديو و تلويزيون حکومتی جمهوری اسلامی برای پخش ماهواره ای در مقاله ای انتقاد کرده است.

طی سالیان گذشته بارها ترانسپاندر های رسانه های پارسی زبان "سیاسی-خبری" در ماهواره های مختلف مورد حمله پارازیت ارسالی از سوی حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی قرار گرفته است.


"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"