به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۷, سه‌شنبه

تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش چهارم


مقاله ای از وب پدر پارسی - قسمت چهارم

شواهدی موجود است که نشان می‌دهند دولت افغانستان از توسعه رسانه‌های مستقل از جمله تلویزیون‌های خصوصی فارسی‌زبان استقبال می‌کند، هر چند که ظهور «تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی»، واکنش‌های غیرمنطقی فرهنگ‌سازان نظام جمهوری اسلامی را برانگیخته است.

رسانه‌های وابسته به دولت جمهوری اسلامی بارها اتهامات سنگینی را به این شبکه‌های تلویزیونی نسبت داده‌اند. آن‌ها خط‌مشی تلویزیون‌های فارسی را بر علیه منافع ملی خود می‌دانند. این در حالی است که مدیران این شبکه‌های تلویزیونی صحت این ادعا را تکذیب می‌کنند.

بر طبق نشریه‌هایی که از سوی فعالین فرهنگی دانشگاه‌های ایران منتشر می‌شود، نمایندگی‌های دولتی جمهوری اسلامی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فعالیت‌های گسترده‌ای دارند و تلاش می‌کنند برچسب‌های تخریب‌کننده مشخصی را به تلویزیون‌های فارسی بزنند و اذهان عمومی را بر علیه فعالیت‌های رسانه‌ای جهان بشورانند. آن‌ها تضعیف بنیان اسلامی خانواده، هدف قرار دادن فرهنگ و ایدئولوژی جمهوری اسلامی را توطئه این تلویزیون‌ها می‌دانند. تلویزیون‌هایی که نگارش‌های زبانی دیگری از آن‌ها در سراسر سیاره زمین در حال پخش هستند و تاکنون توانسته‌اند به فرهنگ، دانش و دست‌آوردهای بشری خدمات ارزنده‌ای ارائه دهند.

 حال کسانی که مردم خود را از محصولات فرهنگی جهان محروم کرده‌اند، نگارش‌های فارسی این تلویزیون‌ها را توطئه می‌خوانند!هنگامی که فرهنگ جهانی به زبان فارسی از طریق شبکه‌های تلویزیونی پا به خانه‌های هزاران فارسی‌زبان خاورمیانه گذاشت، عده‌ای را کاملاً غافلگیر و سراسیمه نمود و آن‌ها را به واکنش‌های تند، نامعقول و غیر بشری واداشت. بیگانه جلوه دادن متولیان این شبکه‌های تلویزیونی، از سوی رسانه‌های جمهوری اسلامی و اتصال آن‌ها به سازمان‌های اسرائیلی، موضوع دیگری است که مانند همه لطیفه‌های دولتی جمهوری اسلامی، آدمی را می خنداند! این نوع نگرش غیردانشمندانه و انتشار آن در سطحی گسترده، موضوع تازه‌ای نیست که با آن روبرو هستیم. همیشه یک «دشمن فرضی» وجود دارد که بتواند فرهنگ «جمهوری اسلامی» را تهدید کند! و ظاهراً این بار در راس همه این تهدیدها، تلویزیون «فارسی۱» اثر خلاقانه‌ای از گروه چندرسانه‌ای موبی قرار دارد. حال برنامه‌های سرگرم‌کننده این شبکه تلویزیونی فارسی که برای نخستین بار به شکل استاندارد ارائه می‌گردد، مقامات حکومت تهران و منافعشان را تهدید می‌کند! مقاماتی که از پذیرش تلویزیون‌های خصوصی پارسی امتناع می‌کنند و در این عرصه با دولتمردان افغانستان قابل مقایسه نیستند!

ادعاهای کذب و انتشار آن‌ها، تنها فعالیت نمایندگی‌های دولتی در ایران نیست و پا را از این هم فراتر نهاده‌اند. آن‌ها پیشنهاد می‌دهند که علاوه بر دفاع باید از تهاجم فنی و غیرقانونی بر علیه تجهیزات رسانه‌ای جهان بهره جست. حاصل این راه‌برد به گسیل‌شدن حجم قابل‌توجهی از امواج مزاحم و پارازیت‌هایی منجر شده است که هر روز سلامت شهروندان ایرانی را تهدید می‌کند.

تهران در استفاده از امکانات نظامی و تجهیزات فنی برای ارسال‌ امواج مزاحم هزینه سرسام‌آوری را متحمل شده است و علاوه بر ایجاد اخلال در کار گیرنده‌های ماهواره‌ای، فرستنده‌های واسط و تجهیزات ماهواره‌ای در فضا را نیز مورد تهاجم قرار داده است.

این تهاجم غیرقانونی، بسیاری از نهادهای میان‌ملیتی (بین‌المللی) مسئول را به اقدامات قانونی علیه «جمهوری اسلامی» ترغیب کرده است. اما همه این هزینه‌های سنگین برای بسته نگاه‌داشتن فضای فرهنگی ایران کاملاً بی‌فایده است و هر روز خبر می‌رسد که «تلویزیون‌های حرفه‌ای» بیشتری برای فارسی‌زبانان جهان راه‌اندازی خواهند شد.

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"