به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۰ خرداد ۳, سه‌شنبه

تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش پنجم


مقاله ای از وب پدر پارسی- قسمت پنجم

شبکه تلویزیونی فارسی‌زبانی که با بودجه قابل توجهی پا به عرصه رقابت‌های تلویزیونی نو گذاشته است و با تولید برنامه‌های کوتاه و باکیفیت ویژه قشر تحصیل‌کرده، مرفه و یا حتی متوسط جامعه ایرانی، مرزهایی نو را برای «تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی» مشخص می‌کند.

وقتی که شبکه تلویزیونی «من وتو ۱» را تماشا‌ می‌کنید، گویی به تماشای شبکه ITV از پادشاهی متحده بریتانیا نشسته‌اید. برنامه‌هایی کوتاه، خلاقانه و جذاب، با کیفیت تصویری بالا که «خانواده‌های مرفه و متوسط ایرانی» را به تصویر می‌کشد، از ویژگی‌های بارز شبکه تلویزیونی «من وتو ۱» است. برای نخستین بار تعدادی از ثروتمندان ایرانی در بریتانیا با سرمایه‌گذاری بر روی رسانه‌ای نو، کاری خلاقانه و بزرگ انجام داده‌اند.

برنامه‌های کوتاه و آموزنده که نکته‌های خلاقانه‌ای را به همراه دارند و از قطعات گرافیکی و ویدئویی ویژه‌ای برخوردارند، اغلب محتوای شبکه تلویزیونی «من وتو ۱» را می‌سازند. این محتوا گرچه سرگرم‌کننده است، اما تا حدودی قابل تامل خواهد بود.

حضور برنامه‌های خبری آماتور در کنار جلوه‌های ویژه بصری، حساسیت‌های حاکمان تهران را برمی‌انگیزند تا بار دیگر به فکر مقابله با امواج تلویزیونی خارجی برآیند. اما این بار این تهدید از سوی سرمایه‌داران خصوصی صورت می‌گیرد.

حضور کادر فنی مجرب که اغلب بریتانیایی هستند، از ویژگی‌های بارز شبکه تلویزیونی «من وتو ۱» است. گرچه بر روی صحنه این تلویزیون، گروهی از ایرانیان مرفه دیده می‌شوند، اما در پشت صحنه آن افرادی حرفه‌ای کار تولید و مدیریت برنامه‌ها را پیش می‌برند.

«من وتو ۱» تنها محصول رسانه‌ای شرکت «شبکه تلویزیونی مرجان» نیست. دامنه فعالیت‌های «شبکه تلویزیونی مرجان» به محتوای متنوع و صرفاً سرگرمی‌ساز ختم نشده و آن‌ها کوشیده‌اند تا برای نخستین‌بار یکی از بزرگترین آرزوهای بینندگان فارسی‌زبان را برآورده سازند.

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"