به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۹۰ اردیبهشت ۶, سه‌شنبه

تلویزیون های حرفه ای فارسی - بخش نخست


مقاله ای از وب پدر پارسی - قسمت اول

«شبکه خبری پارسی صدای آمریکا»، سهم بسیار بالایی در پخش برنامه‌های تلویزیونی برای درون ایران دارد و نمی‌توان تاثیر این شبکه تلویزیونی را که بودجه دولتی قابل توجهی دارد بر «جنبش سبز ایران» نادیده گرفت. جنبشی که از اختلاف‌های فرهنگی و سیاسی برآمده از رسانه‌ها و نقش آن‌ها در شکل‌گیری و جهت‌گیری جنبش‌های دموکراتیک بوجود آمده است.

هرگز نمی‌توان نقش تلویزیون «بی‌بی‌سی پارسی» را در افزودن آگاهی مردم درون ایران، نادیده گرفت. تلویزیونی که نمایش‌دهنده مناسبی برای رویدادها و وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری بود. و همینک نیز کار حرفه‌ای رسانه را به درستی انجام می‌دهد. به نظر من همه تلویزیون های فارسی زبان باید کار تولید و پخش برنامه را از «بی‌بی‌سی پارسی» یاد بگیرند.

و رقیب جدی و بی‌همتای برنامه‌های سرگرم‌کننده برای تلویزیون‌های فارسی زبان و «تلویزیون‌های حکومت جمهوری اسلامی » چیزی نیست به جز تلویزیون «فارسی۱» که کار «صدا و سیمای حکومت جمهوری اسلامی» را در جذب مخاطبین خود بسیار دشوار کرده و جایگزین مناسبی برای تماشای سریال‌های تلویزیونی شده است. به جرات می‌توان گفت که این روزها بینندگان درون ایران ترجیح می دهند قید سریال‌های ایرانی «صدا و سیمای حکومت جمهوری اسلامی» را بزنند و به پای تماشای سریال‌های جذاب آمریکایی و کره ای «فارسی۱» بنشینند. «فارسی۱» برنامه‌هایی را به بینندگان خود ارائه می دهد که «صدا و سیمای جمهوری اسلامی» از پخش آن‌ها عاجز و ناتوان است!

در رقابت با این تلویزیون‌های حرفه‌ای برخی دیگر مانند «شرکت رسانه فارسی» (PMC) نیز به تکاپو افتاده‌اند و با تولید و پخش برنامه‌های حرفه ای سعی دارند از این قافله عقب نمانند.

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"