به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۸۹ اسفند ۲۷, جمعه

برنامه های ویژه بی بی سی پارسی به مناسبت نوروزتلویزیون پارسی بی بی سی در وبسایت خود اعلام کرده است: "به مناسبت فرا رسیدن نوروز و آغاز سال 1390 قصد دارد در ایام نوروز برنامه های ویژه ای را برای بینندگان خود پخش کند".وبسایت بی بی سی پارسی می نویسد:"امسال تلویزیون پارسی بی بی سی با دو هفته برنامه های دیدنی و سرگرم کننده به استقبال سال 1390 می رود.کنسرت و مستندهای موسیقی بخش بزرگی از این برنامه ها را تشکیل می دهد، اما در کنار آن دو برنامه طنز، و همینطور مستندهای سیر و سفر در ارتباط با ایران و ایرانیان از جمله برنامه های متنوعی است که در این دو هفته پخش خواهد شد".در همین حال وبسایت پارسی بی بی سی نوشت:"در شب نوروز پخش برنامه های تلویزیون بی بی سی پارسی از یک بامداد قطع نمی شود بلکه بعد از ساعت ۱۲ نیمه شب به وقت ایران با یک ساعت ترانه های شاد،‌ یک ساعت کنسرت کریس دی برگ، و نیم ساعت طنز با هادی خرسندی، به برنامه ویژه نوروز خواهد رسید".تلویزیون پارسی بی بی سی قصد دارد با پخش کردن برنامه های متنوع و دیدنی در ایام نوروز توجه کثیری از ایرانیان را به خود جلب کند.

برنامه های نوروزی تلویزیون پارسی بی بی سی به شرح زیر خواهد بود:

کنسرت کریس دی برگ:خواننده ای که بین ایرانیان بسیار محبوب است و سه دهه شهرت جهانی دارد مجموعه ای یک ساعته از اجرای معروف ترین ترانه هایش را برای پخش به تلویزیون پارسی بی بی سی داده است. این مجموعه از تازه ترین دی وی دی کنسرت های کریس دی برگ در اروپا و آفریقای جنوبی است.این برنامه فقط یک بار و آن هم در شب نوروز پخش خواهد شد.کنسرت کریس دی برگ دوشنبه اول فروردین در ساعت 01:00 بامداد به وقت ایران پخش خواهد شد.

طنز صحنه با هادی خرسندی:هادی خرسندی شاعر و طنزپرداز ایرانی سال هاست علاوه بر انتشار طنزهایش در رسانه های مکتوب و اینترنتی، برنامه هایی را هم به عنوان خرسندآپ کمدی به سبک استندآپ کمدی های غربی اجرا می کند.در برنامه نوروزی امسال تلویزیون بی بی سی پارسی یکی از این خرسندآپ کمدی ها که پیشتر ضبط شده به نمایش گذاشته می شود. در این برنامه دو قسمتی هادی خرسندی سنت های نوروزی ایرانیان را به طنز می کشد، با شاعران و خواننده های ایرانی شوخی می کند، سر به سر سیاست و سیاستمداران می گذارد و در این میان خودش را هم دستمایه طنزهایش می کند.قسمت اول طنز صحنه با هادی خرسندی  دوشنبه ۱ فروردین در ساعت ۰۲:۰۰بامداد به وقت ایران و تکرارش  دوشنبه ۱ فروردین در ساعت 15:00 ، دوشنبه ۱ فروردین در ساعت 23:30 ، چهارشنبه ۳ فروردین در ساعت 17:30 پخش خواهد شد.قسمت دوم این برنامه شنبه ۶ فروردین در ساعت۲۱:۳۰ به وقت ایران و تکرارش یکشنبه ۷ فروردین در ساعت 19:30 ، دوشنبه ۸ فروردین در ساعت16:30 ،پنجشنبه ۱۱ فروردین در ساعت 00:30 بامدار پخش خواهد شد.

برنامه ویژه شب نوروز:امسال برنامه نوروزی و تحویل سال بی بی سی پارسی با دو سال گذشته کاملا متفاوت است. این بار نوروز را در یکی از معروف ترین نهادهای فرهنگی بریتانیا که گنجینه های بزرگی از تمدن های مختلف جهان را در خود جای داده جشن می گیریم. به گنجینه های ایران و افغانستان سر می زنیم ،برنامه ای همراه با رقص و اجرای ترانه های شاد از نقاط مختلف ایران.برنامه ویژه شب نوروز شب سال نو ساعت ۰۲:۳۰ بامداد به وقت ایران و تکرارش دوشنبه اول فروردین در ساعت 16:00 ، سه شنبه ۲ فروردین در ساعت 13:00 ، سه شنبه ۲ فروردین در ساعت 22:00، چهارشنبه ۳ فروردیندر ساعت 12:00 پخش خواهد شد.


فیلم آبدارچی:دنیای سینما فقط دنیای فیلم سازها و بازیگرها نیست. در این صنعت جذاب عاشق هایی هم هستن که کمتر دیده می شن اما چرخ های سینما روی دوش اونها می چرخه. حمید جبلی بازیگر سرشناس سینمای ایران در فیلم "آبدارچی" به سراغ یکی از این آدمها رفته. آپارات ویژه عید این فیلم را نمایش می دهد.فیلم آبدارچی دوشنبه ۱ فروردین در ساعت ۰۳:۳۰ به وقت ایران و تکرارش دوشنبه ۱ فروردین در ساعت 13:00 ، سه شنبه ۲ فروردین در ساعت 12:00 ، چهارشنبه ۳ فروردین در ساعت 22:00 پخش خواهد شد.

گلهای ماندگار:برای نوروز امسال برنامه فرهنگی هنری تماشا به بینندگانش یک عیدی ویژه هدیه می کند. حدود چهل سال پیش، در اوایل دهه پنجاه شمسی، مسعود بهنود روزنامه نگار و مجری تلویزیون، با چند نفر از موسیقیدان های مهم آن زمان گفتگوهایی انجام داده که بعضی از آنها از گزند حوادث این چهار دهه جان سالم به در برده اند.این مصاحبه ها با کسانی صورت گرفته که گاه حتی تعداد قطعات عکسی که از آنها موجود است از تعداد انگشتان دست فراتر نمی رود. گفتگوهایی با غلامحسین بنان، ادیب خوانساری و احمد عبادی سه موسیقیدان بزرگ، دستمایه برنامه نوروزی امسال تماشا قرار گرفته اند. مسعود بهنود برای روایت دوباره این مصاحبه ها به سراغ ه الف سایه رفته تا تصویر کاملی از این پیشکسوتان موسیقی ایران بدست دهد.این برنامه دوشنبه ۱ فروردین در ساعت۱۸:۰۰ به وقت ایران و تکرارش سه شنبه ۲ فروردین در ساعت ۱۰:۰۰ ، چهارشنبه ۳ فروردین در ساعت 01:00 ، پنجشنبه ۴ فروردین در ساعت 20:00 پخش خواهد شد.

از شیراز تا زنگبار:در این سفر کاوشگرانه بهزاد بلور ردپای ملوانان ایرانی که حدود هزار سال پیش برای تجارت به شرق آفریقا رفتند را دنبال می کند . به جزیره ادویه و سواحل شنی سفید زنگبار می رود، جزیره ای که در گوشه و کنار آن دور ازچشم جهانگردان بناها و قبرستانهایی برجا مانده که منسوب به شیرازی هاست.هزاران نفر در این جزیره باور دارند که از نوادگان ملوانان ایرانی هستند که چندین نسل در این جزیره و شرق آفریقا حکومت کردند. جشن نوروزشان را در قلب تابستان برگزار می کنند.در این برنامه به دست نخورده ترین مناطق جزیره می رویم و با مردمی آشنا می شویم که سالها تماسشان را با دنیای خارج قطع کرده اند. بناهایی را می بنیم که از مرجان و آهک ساخته شده و خوراکی هایی را می چشیم که منسوب به ایرانی هاست.در این مستند سعی می کنیم پرده از معماهای تاریخی برداریم و ببینیم چرا هیچ اثری از این شیرازیان در تاریخ ایران نیست. با ما همسفر شوید.این برنامه دوشنبه ۸ فروردین در ساعت ۰۱:۰۰ به وقت ایران و تکرارش دوشنبه ۸ فروردین در ساعت 17:00، چهارشنبه ۱۰ فروردین در ساعت 22:00، پنجشنبه ۱۱ فروردین در ساعت 12:00 – شنبه ۱۳ فروردین در ساعت 01:00 پخش خواهد شد.


گفتگو با راجر واترز:کاوه باسمنجی با راجر واترز از اعضای اصلی گروه معروف راک پینک فلوید در نیویورک به گفتگو نشسته است. راجرز واترز پس از ده سال تور جدید و بزرگ آلبوم بسیار معروف خود "دیوار" را شروع کرده است.اهمیت این کنسرت این بار نه بخاطر پخش تصاویر ویدیویی بزرگ و انیمیشن های خیره کننده بلکه بخاطر محتوای سیاسی جدیدش قابل توجه است. در این گفتگو که موضوعات متنوعی از بازداشتگاه گوانتانامو تا سینمای ایران را دربر می گیرد راجر واترز تاکید می کند که برای او مهم است که در مقابل ظلم و بی عدالتی در سراسر جهان بایستد.این برنامه یکشنبه ۷ فروردین در ساعت 24:00  به وقت ایران و تکرارش دوشنبه ۸ فروردین در ساعت 19:30 ، سه شنبه ۹ فروردین در ساعت 12:00 ، پنجشنبه ۱۱ فروردین در ساعت 11:30 پخش خواهد شد.

سفر به انتهای زمین:ایران:در این قسمت از مجموعه دوبله شده سفر به انتهای زمین، مجری در جستجوی آتش زرتشتیان به ایران سفر می کند. او از راه تهران و اصفهان به یزد می رسد. در این سفر با افراد مختلف آشنا می شود و سعی می کند تصویری از فرهنگ ایران امروز ارائه دهد. این برنامه شنبه ۶ فروردین در ساعت 01:00 به وقت ایران و تکرارش یکشنبه ۷ فروردین در ساعت 17:30 ، یکشنبه ۷ فروردین در ساعت 22:00 پخش خواهد شد.

شهرداد روحانی: نغمه های یک سرزمین:این فیلم به بهانه اولین کنسرت شهرداد روحانی در لندن تهیه شده است. زندگی و آثار او از زبان خودش بررسی می شود و او از تجربه اش در همکاری با ارکستر سمفونیک تهران صحبت می کند. همچنین در این فیلم با سارا روحانی دختر او آشنا می شویم. قطعاتی از اجرای کنسرت آکروپولیس یانی با تنظیم و رهبری شهرداد روحانی و قطعاتی از آثار خود او مثل رقص بهار، رقص عذرا، ابدیت و یکی از کارهای متفاوتش را می بینیم و می شنویم. اجرای قطعاتی از ارکستر سمفونیک تهران به رهبری روحانی قسمتهای دیگر این فیلم است.این برنامه دوشنبه ۸ فروردین در ساعت12:00 ، سه شنبه ۹ فروردین در ساعت 22:00 ، چهارشنبه ۱۰ فروردین در ساعت 12:00 ، پنجشنبه ۱۱ فروردین در ساعت 20:00 پخش خواهد شد.
 
کنسرت علیرضا قربانی:علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی ایران برای اولین بار در سالن کدوگان هال لندن کنسرت داشت. در این کنسرت که در ۲۵ فوریه برگزار شد ترانه هایی از اشعار حافظ را اجرا کرد.این برنامه یکشنبه ۷ فروردین در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران و تکرارش دوشنبه ۸ فروردین در ساعت24:00 ، چهارشنبه ۱۰ فروردین در ساعت 19:30 ، پنجشنبه ۱۱ فروردین درساعت 16:30 پخش خواهد شد.

ایران من:در این مجموعه چهار قسمتی صادق صبا به زادگاهش گیلان و پس از آن به اصفهان، یزد، شیراز، بوشهر و جزایر خلیج همیشه پارس سفر می کند تا تصویری از تنوع فرهنگی، قومی، موسیقی و غذایی ایرانی را به مخاطبان جهانی ارائه کند.قسمت اول این برنامه  یکشنبه ۲۹ اسفند در ساعت21:00و تکرارش دوشنبه ۱ فروردین در ساعت09:00 - قسمت دوم این برنامه سه شنبه ۲ فروردین در ساعت ۱۴:۰۰ به وقت ایران و تکرارش جمعه ۵ فروردین در ساعت 01:00 - قسمت سوم این برنامه یکشنبه ۷ فروردین در ساعت ۱۲:۰۰ به وقت ایران و تکرارش دوشنبه ۸ فروردین در ساعت 22:00 - قسمت چهارم این برنامه سه شنبه ۹ فروردین در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران و تکرارش جمعه ۱۲ فروردین در ساعت 01:00 پخش خواهد شد.


اینجا لندن است:شامگاه هشتم دی ماه ۱۳۱۹، بخش پارسی بی بی سی با یک برنامه رادیویی ۱۵ دقیقه ای آغاز به کار کرد. از آن روز تا کنون که بی بی سی پارسی هفتاد ساله شده، فعالیت بخش پارسی بی‌بی‌سی با حواشی و فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است. از روایت کودتا و انقلاب و جنگ و ده ها حادثه مهم سیاسی گرفته تا آنچه در قلمرو هنر و فرهنگ می گذشته، این رسانه در اطلاع رسانی برای پارسی زبانان همواره نقش مهمی ایفا کرده است. مستند 'اینجا لندن است' نگاهی گذرا دارد به فعالیت هفتاد ساله بخش پارسی بی‌بی‌سی.این برنامه دوشنبه ۱ فروردین در ساعت 12:30 و تکرارش سه شنبه ۲ فروردین در ساعت 11:00 پخش خواهد شد.
 
با سپاس از وبسایت پارسی بی بی سی

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"