به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۸۹ اسفند ۱۸, چهارشنبه

شکایت اروپا از رژیم جمهوری اسلامی به دليل ارسال پارازيت بر روی ماهواره ها


وبسایت خبری پارس دیلی نیوز به نقل از "وبسایت بخش پارسی صدای آمریکا" می نویسد:شدت يافتن ارسال پارازيت از سوی حکومت دیکتاتوری حاکم بر ايران با هدف قطع دريافت برنامه های شبکه های ماهواره ای واکنش های بسياری را از سوی شخصيت های گوناگون، سازمان های بين اللملی، سه شبکه ماهواره ای و همچنين شرکت هايی مانند يوتلست را در پی داشته است.در واکنش بين المللی نسبت به اقدام رژیم دیکتاتوری جمهوری اسلامی در انداختن پارازيت بر روی امواج ماهواره ای، نامه ای رسمی توسط وزرای امور خارجه آلمان، بريتانيا و فرانسه به کاترين اشتون، رئيس امور خارجی اتحاديه اروپا، ارسال شد. در اين نامه اقدام رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی در ارسال پارازيت "جلوگيری از حق دسترسی آزادانه مردم ايران به اطلاعات" توصيف شده است و از وزرای امور خارجه اتحاديه اروپا خواسته شده است تا ضمن محکوم کردن آن خواستار توقف اين اقدام "غيرقابل قبول" شوند.همزمان بنا به گزارش آسوشيتدپرس، شرکت فرانسوی يوتلست، در بيانيه ای از تسليم دو شکايت عليه حکومت دیکتاتوری حاکم بر ايران يکی در ماه می ۲۰۰۹ به "آژانس ملی فرکانس های فرانسه" و ديگری در فوريه ۲۰۱۰ به "هيات راديويی اتحاديه ارتباطات بين المللی" خبر داد که موضوع آن ايجاد مشکل و ارسال پارازيت از سوی رژیم جمهوری اسلامی است.در اوايل فرودين ماه سال جاری نيز اتحاديه ارتباطات بين المللی دوربرد سازمان ملل متحد يا آی تی يو، ارسال پارازيت برروی ماهواره های خارجی توسط رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی را خلاف قوانين بين المللی اعلام کرد و از جمهوری اسلامی خواست تا اين کار را متوقف کند. سخنگوی آی تی يو اعلام کرد شواهدی وجود دارد که سيگنال ها از سوی جمهوری اسلامی فرستاده می شود و گفت: "تلاش عمدی و آگاهانه ای برای ايجاد وقفه در پخش ماهواره ای از سوی حکومت دیکتاتوری حاکم بر ايران وجود دارد."اين اقدامات پس از آن صورت گرفت که نامه ای شديد الحن از سوی مديران سه شبکه خبررسانی جهانی صدای آمريکا، دويچه وله و بی بی سی صادر شد که در آن آمده بود: "مقام های رژیم جمهوری اسلامی برای پخش آزادانه برنامه هايشان به زبان های انگليسی و عربی در اطراف جهان از همين خدمات استفاده می کنند و در همين حال مردم کشور خود را از برنامه هايی که از همين ماهواره ها از بقيه جهان می آيد، محروم می کنند. ما از پخش خبرهای دقيق و بي طرفانه درباره امور جاری به مردم ايران دست برنخواهيم داشت." در اين نامه همچنين اقدام حکومت سرکوبگر و دیکتاتوری حاکم بر ایران در انداختن پارازيت بر روی امواج ماهواره و اختلال در دريافت اين شبکه ها، ناقض بند ۴۵ قانون اتحاديه ارتباطات بين المللی اعلام شده است، اقدامی غيرقانونی که بسياری معتقدند توقف آن اعلام موضعی محکمتر و قاطعانه تر را از سوی جامعه بين المللی می طلبد.
علاوه بر تلویزیون پارسی صدای آمریکا و بی بی سی پارسی ، بارها فرکانس تلویزیون کانال یک و تلویزیون پارس و تلویزیون اندیشه و پرشین رادیو مورد هدف پارازیت از سوی رژیم جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

۹ نظر:

خبر گزاري عصر جدید گفت...

شبکه های جمهوری اسلامی را بر روی ماهواره عرب ست به همراه کانال های استانی دریافت کنید
سراسری 11900عمودی 27500
سراسری با کیفیت اچ دی 11881 افقی 27500
استانی 12322 عمودی 27500
برون مرزی 12303 افقی 27500
بقیه کانال های استانی به زودی افزوده خواهند شد (تا قبل از نوروز)
تمامی فرکانس ها تست شده و با کیفیت عالی دریافت می شوند

Persian Gulf گفت...

رادیو فرانسه: اخراج سردبیر خبرگزاری فرانسه از ایران

گزارش رادیو فرانسه: دولت جمهوری اسلامی ایران سردبیر خبرگزاری فرانسه در تهران را بدون ذکر دلیل اخراج کرد. از آخرین انتخابات ریاست جمهوری تاکنون، فعالیت رسانه‌های خارجی در ایران روز به روز با موانع بیشتر مواجه شده است. تهران، علاوه بر جلوگیری از پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بین‌المللی، اینک تلاش می‌کند تا به هر طریق از مطلع شدن منابع خارجی از وقایع داخل کشور پیش‌گیری کند.
سردبیر خبرگزاری فرانسه در تهران، آقای جی دشموخ*، روز جمعه به دستور مقامات ایرانی از کشور اخراج شد. دلیل این عمل اعلام نشده است.
خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که کارت خبرنگاری آقای دشموخ و ده نفر دیگر از نمایندگان رسانه‌های خارجی، در فردای تظاهرات روز ۲۵ بهمن ضبط شده بود. خبرگزاری فرانسه گزار‌شهای مفصلی در بارۀ وقایع آن روز منتشر کرده بود.

iranpressnews.com

ناشناس گفت...

خبر فوری:
اطلاعیه تلویزیون رسا از شبکه های نزدیک به میرحسین موسوی و مهدی کروبی که روی فیس بوک رسمی این شبکه منتشر شده:
آغاز پخش تلویزیونی رسانه سبز ایران - رسا بر روی ماهواه یوتل ست از دوشنبه 23 اسفند، 6 بعد از ظهر
Eutelsat W3A (بیست و چهار ساعته به صورت تلویزیونی)
Transponder A1-7.0°E
Frequency:10.721 Horizontal
...Symbol Rate: 22000
...FEC: 1/2

hamed گفت...

اطلاعیه شروع به کار رسا
روی ماهواره یوتل ست – دبلیو ۳ ای (Eutelsat – W3A

http://www.kaleme.com/1389/12/22/klm-51428/

reza گفت...

بادرود به میلاد عزیز ودوستان گرامی


پیش به سوی چهارشنبه سوری

اتش بزن به ریشه ولایت

http://andishehnovin.blogspot.com

pedram گفت...

درود بر میلاد گرامی و سایر گرامیان
این متن را با چند ساعت وقت نوشتم که در آن مروری بر برخی شبکه های ماهواره در شالی گذشت را دارم میلاد جان اگر مایل هستید این متن را در وبلاگ ملی ستلایت نیوز قرار دهید.( قسمت اول)
--------------------------
خبرهای ماهواره ای سالی که به پایان آن نزدیک میشویم را اینگونه بر میشماریم و تحلیلی گذرا بر آنان داریم.
زمانی این سال شروع شد که از عمر شبکه های فارسی روی ماهواره W3A تنها سه ماه می گذشت و کانالهای فارسی محل امنی را برای پخش برنامه های خود یافته بودند این رویه تا آخر سال نیز ادامه داشت تا اینکه در چند روز پیش از 25 بهمن پارازیت های ماهواره ای این ماهواره را نیز در امان نگذاشت و عده بسیاری را شگفت زده کرد. چگونه جمهوری اسلامی روی این ماهواره پارازیت انداخته بود؟ و اگر میتوانست چرا سال گذشته این کار را انجام نداده بود؟
می توان گفت جمهوری اسلامی که از اهمیت این ماهواره آگاه شده بود دست به کار شد تا این ماهواره را نیز از دور خارج کند. و در سال گذشته پیش بینی این چنین روزهایی را کرد و سرانجام موفق شد آن را عملی سازد. البته هنوز هم میتوان گفت این ماهواره بهترین ماهواره برای پخش شبکه های فارسی سیاسی است زیراکه دو ماهواره عربست و نایل ست به علت بده بستان های جمهوری اسلامی با صاحبان این ماهواره ها مکان مناسبی برای پخش شبکه های سیاسی فارسی زبان نمی باشند. در ماهواره هاتبرد مهمترین مشکل این است که به محض ارسال پارازیت کمپانی شبکه مورد نظر جمهوری اسلامی را قطع میکندهاتبرد به شرطی جای خوبی برای پخش است که یک شبکه بتواند یک فرکانس اختصاصی برای خود تهیه کند تا فشار شبکه های دیگری وجود نداشته باشد که کمپانی به محض ارسال پارازیت شبکه مورد نظر را از روی ایر بردارد. اما مزیتهای ماهواره W3A این است که یک ماهواره قوی بر روی سراسر ایران است نزدیک به هاتبرد است بنابراین نیاز به یک دیش مجزا نیست ماهواره ارزانی است و یک دلیل مهمتر این است شبکه های سیاسی همگی در یک فرکانس هستند و اگر پارازیتی ارسال شود دیگر شبکه ذینفعی وجود ندارد و کمپانی می تواند همه شبکه ها را به فرکانسی جدید منتقل کند. صد البته در دنیای متغیر امروز ممکن است جانشینی بهتر از این ماهواره نیز به و جود آید.

pedram گفت...

(قسمت دوم)
--------------------------
اما از بحث ماهواره یوتلستW3A که بگذریم اضافه شدن چند کانال جدید و حرفه ای به جمع کانال های فارسی بود شبکه های یورونیوز فارسی و من و تو 1 و 2 شاید مهمترین آنها بودند در آبان ماه بود که دو شبکه تنها به فاصله یک روز از هم پخش خود را آغاز کردند شبکه های یورو نیوز فارسی و من و تو 1. پیش از آن یورونیوز شبکه ای شناخته شده بود اما من و تو 1 شبکه ای تازه که از همان آغاز برنامه هایش متفاوت با بقیه بود کیفیت پخش آن نیز از ابتدا 16:9 بود و بینندگانش را بدیگونه راضی تر کرد. هر چند که عده ای برنامه های این دو شبکه را تقلیدی از بی بی سی فارسی میداند اما گذشته از آن تلاش بر نامه سازان این شبکه برای ساختن برنامه ای متفاوت از سایر شبکه ها را نیر نمیتوان نادیده گرفت من تو 2 نیز یک ماه بعد از خواهر دو قلویش به دنیا آمد و تکیه اش بر پخش برنامه های مستند بود تا فارسی زبانانی که از دیدن کانالهای جذاب دیسکاوری و نشنال جئوگرافیک محروم هستند را کمی راضی کند. میتوان عیار این دو شبکه را با برنامه های ویژه نوروزی شان تخمین زد.
یورونیوز نیز پس از چند ماه به سبک شبکه France 24 پخش 4:3 خود را به 16:9 یا همان واید تغییر داد تا رکورد اولین شبکه خبری فارسی زبان با پخش واید همراه با اولین شبکه خبری 24 ساعته فارسی را با خود به یدک بکشد. اما در سال گذشته خبرهایی مبنی بر اینکه قدیمی ترین تلوزیون پارسی زبان یعنی NITV تلاشهایی را برای شروعی دوباره و طوفانی آغاز کرده به گوش رسید که ضیا آتابای که خاطرات تلوزیونش هنوز در ذهن بسیاری از خانواده های ایرانی مانده موفق نشد این تلوزیون را به ایران برساند. اما PMC که از ابتدای سال خبر آمدن شبکه ای جدید را به مخاطبانش داد در انتهای سال موفق به انجام این کار شد و ماهها بینندگانش را با تست فرکانسهای مختلف آزرده خاطر کرد تا نهایتا دو شبکه PMC Family و PMC Music روی دو فرکانس مجزا آرام گرفتند. شبکه Gem Music هم شبکه ای دیگر بود که مجموعه جم برای بدست آوردن بیننده بیشترآن را از جم کلاسیک تفکیک کرد.اما نکته جالب عقب ماندن شبکه TV Persia بود. این شبکه که از سال گذشته خبر آمدن شبکه دومش را داده بود از رقیب های خود یعنی پی ام سی و جم عقب مانند و در یک سالی که گذشت هیچ خبر خاصی از آن به گوش نرسید. شبکه 4 نیز که اولین شبکه تفریحی فارسی زبان از پاریس بود با سبکی متفاوت از دیگر شبکه ها به پخش موزیک ویدئو پرداخت و تاکیدش بر پخش موزیک ویدئو ها و کنسرت های خواننده های مشهور خارجی بود تا خوانندگان ایرانی.

pedram گفت...

(قسمت سوم)
----------------------

شبکه MBC Persia نیز تغییرات بسیاری در پخش برنامه های خود به وجود آورد و فیلمهایی را به فارسی دوبله کرد تا محبوبیتش دو چندان شود. شبکه های Iran M one و Iran atv نیز شبکه های بی نام و نشانی بودند که هر چند کیفیت پخششان تقریبا خوب بود اما به پخش غیر قانونی برنامه مانند بسیاری از دیگر شبکه های فارسی زبان ادامه دادند. شبکه رسا شبکه اصلاح طلبان بود که می توانست با پخش بر روی ماهواره بهتری همچون W3A تاثیرات مثبتی در روند کلی دمکراسی در ایران داشته باشد که با انتخاب ماهواره تل استار 12 که به پیشکسوت ماهواره ها مشهور است عملا خورد را از نظرها پنهان کرد. هر چند در این روزها خبرهایی مبنی بر پخش تصویری این شبکه از W3A به گوش میرسد. جمهوری اسلامی هم از نیمه های سال شبکه های خود را روی ماهواره عربست امتحان میکرد این شبکه ها که مانند توپ فوتبال از فرکانسی به فرکانسی دیگر پاس کاری میشدند سرانجام در روزهای آخر سال آرام تر شدند و چند کانال استانی نیز بر آنان افزوده شد. اما نکته مهم ضعیف و ضعیف تر شدن شبکه های لس آنجلسی بود این کانالها که اولین کانالهای فارسی خارج از ایران بودند همانطور که پیش بینی میشد به سقوط آزاد خود ادامه دادند تا شاید Ti شبخیز و جام جم به خاطرها به پیوندند.
نوروز تان پیروز

pedram گفت...

راستی میلاد عزیز کانال یک برنامه هاش رو روی یوتلست شروع کرده فرکانس 12539
-------------------
یک خبر دیگه طبق خبری که سایت کلمه داده تلوزیون رسا از فردا دوشنبه پخش خودش رو روی یوتلست شروع میکنه.
"رسا (رسانه سبز ایران) در اطلاعیه‌ای از آغاز پخش تلویزیونی برنامه‌های خود بر روی ماهواره یوتل ست W3A از ساعت ۶ بعد ظهر روز دوشنبه ۲۳ اسفند خبر داد و فهرست جدید فرکانس‌های پخش شبانه‌روزی شبکه تلویزیونی رسا را نیز اعلام کرد"
متن کامل خبر از کلمه:
http://www.kaleme.com/1389/12/22/klm-51428/