به ملی ستلایت نیوز خوش آمدید..........شما در ملی ستلایت نیوز به آخرین اخبار رسانه های پارسی زبان و جدید ترین فرکانس ماهواره ها دسترسی خواهید داشت...........در پایین هر مطلب در قسمت نظرات می توانید نظرات - خبرها - پشنهادات - انتقادات و پیام های خود را قرار دهید...........شما با دادن آدرس های ملی ستلایت نیوز به دیگران می توانید از این وبسایت حمایت کنید............ملی ستلایت نیوز از تمام رسانه های مبارز و آزادیخواه سیاسی حمایت می کند

۱۳۸۹ مهر ۲۹, پنجشنبه

یورو نیوز فارسی از هفته آینده شروع به کار می کند


وبسایت خبری ایران پرس نیوز به نقل از خبرگزاری حکومتی " آخرین نیوز " نوشت: شبکه يورونيوز فارسي زبان از هفته آينده شروع به کار می کند. این شبكه تلويزيوني در مسير ايجاد بستري جديد براي جنگ نرم عليه رژیم دیکتاتوری حاکم بر ایران برنامه‌هاي خبري خود را به زبان فارسي آغاز مي‌كند.

آغاز به کار اين شبکه به دنبال مناقصه اتحاديه اروپا صورت مي گيرد که يورونيوز برنده آن شد و قرارداد آن در سال 2009 بين اين شبکه و کميسيون اروپا به امضا رسيد.يورونيوز گروه 17 نفره اي از خبرنگاران فارسي زبان را استخدام کرده است که از تابستان امسال کارهاي مقدماتي راه اندازي تحريريه شبکه را در ليون فرانسه آغاز کردند. در چندين هفته اين خبرنگاران با امکانات شبکه آشنا و در تحريريه متشکل از نه گروه خبري آلماني، انگليسي ، عربي، اسپانيايي ، فرانسوي ، ايتاليايي ، پرتغالي ، روسي و ترکي ادغام شده اند.

پايگاه تله ستلايت در این باره نوشت : يکصد و بيست و شش ميليون و پانصد هزار نفر در جهان به زبان فارسي حرف مي زنند. فارسي، زبان رسمي ايران ، افغانستان و تاجيکستان است و در بحرين و ازبکستان نيز رواج دارد. همچنين افراد زيادي در اقصي نقاط جهان فارسي زبان هستند.يورونيوز با اين زبان جديد مخاطباني در بين فارسي زبانان آسياي مرکزي و غربي خواهد داشت و در اين مناطق اقدام به گسترش پخش اخبار و اطلاعات سياسي و ژئوپوليتيکي اروپا و بين المللي خواهد کرد.

يورونيوز با زبانهاي فارسي، ترکي و عربي به سه زبان مهم افريقاي شمالي، خاور نزديک و خاور ميانه پخش مي شود و به عنوان شبکه اي که الگوي گفتگوي بين فرهنگي است مطرح است.

خبرگزاری حکومتی آخرین نیوز در ادامه گزارش خود نوشت:"گفتنی است بعد از اعتراضات مردمی پس از انتخابات سال گذشته راه اندازی شبکه های فارسی زبان خبری - سیاسی بشدت از سوی رسانه های خارجی در دستور کار قرار گرفته و تاکنون چند شبکه ماهواره ای به زبان فارسی راه اندازی شده است. شبكه تلويزيوني يورونيوز در مسير ايجاد بستري جديد براي جنگ نرم عليه رژیم دیکتاتوری جمهوري اسلامي، برنامه‌هاي خبري خود را به زبان فارسي آغاز مي‌كند".

تلویزیون خبری Euronews اعلام کرده است از 27 اکتبر برابر با 5 آبان ماه پخش برنامه هایش را به زبان فارسی شروع خواهد کرد.

"توجه: این مطلب فاقد بخش نظرات می باشد لطفا برای ابراز نظر به مطلب قبلی مراجعه نمایید"